Dovolenka v Emirátoch nemusí byť len v Dubaji. Čo ponúkajú Abu Dhabí či Ras al Khaimah?

10 minút čítania

Spojené arabské emiráty si získali srdcia mnohých cestovateľov a my sme sa rozhodli zoznámiť vás s čarovnými miestami aj v lokalitách mimo najznámejšieho Dubaja. Nazrite s nami do Emirátov Abu Dhabi, Ras al Khaimah či Fujairah.

Spojené arabské emiráty

Skôr ako prejdeme k zaujímavým lokalitám Emirátov aj za hranicami populárneho Dubaja, na úvod si zhrňme niekoľko základných informácií o tejto krajine.

Federácia siedmich emirátov sa nachádza na Blízkom východe, vo východnej časti Arabského polostrova a Perzského zálivu. Susedia s Ománom a Saudskou Arábiou. 


Abu Dhabi, Fujairah, Ras al Khaimah, Dubaj, Ajman, Sharjah a Umm al-Quwain – každý má svoj jedinečný charakter, históriu a kultúru. Hlavným zdrojom prosperity sú mimoriadne bohaté zásoby ropy.

Spojené arabské emiráty patria medzi obľúbenú destináciu počas celého roka.Spojené arabské emiráty patria medzi obľúbenú destináciu počas celého roka.

Do Emirátov cestujete s pasom – ak ide o pobyt do 90 dní, víza potrebovať nebudete. Let z Viedne do Dubaja vám zaberie približne 5 hodín a 30 minút.

Spojené Arabské Emiráty patria medzi najbezpečnejšie krajiny sveta. Kvôli prísnym trestom a schopnej polícii majú veľmi nízku kriminalitu.

Prejsť sa po dunách arabskej púšte v oblasti Liwa Oasis v Abu Dhabi je neobyčajný zážitok.Prejsť sa po dunách arabskej púšte v oblasti Liwa Oasis v Abu Dhabi je neobyčajný zážitok.

Čo sa týka počasia, pripravte sa na tropickú až suchú klímu. V mesiacoch júl a august sa teploty pohybujú na úrovni 42°C až 45°C. Najpríjemnejšie teploty sú v apríli, máji, októbri a novembri.

Nezabúdajte na vhodné oblečenie, ktoré je v Emirátoch veľmi dôležité. Pozor si treba dať najmä na opaľovanie hore bez a nudzimus – plavky a plážové oblečenie sú povolené len na plážach. Keďže ide o moslimskú krajinu, majte pri vstupe do mešít a múzeí zahalené ramená a nohy.

Ponuka hotelov

S prísnejšími pravidlami sa stretnete aj pri alkohole. Ten sa podáva iba v hoteloch, baroch a reštauráciách, ktoré majú licenciu. V bežných obchodoch a potravinách alkohol nezoženiete.

Lokality, ktoré sa oplatí vidieť

Ako sme spomínali v úvode, Emiráty ponúkajú množstvo úchvatných miest, o ktorých mnohí dovolenkári stále netušia. Okrem vyhľadávaného Dubaja jednoznačne odporúčame zažiť aj nasledujúce lokality:

Mešita šejka Zayeda v Abu Dhabi

Významný šejk Zayed, ktorý bol prvým prezidentom Spojených arabských emirátov, sa zaslúžil o výstavbu mešity v Abu Dhabi, ktorá nesie jeho meno.

Zároveň je to tretia najväčšia mešita na svete a slúži ako významný pamätník a symbol islamskej kultúry. Mešita je tiež miestom posledného odpočinku šejka Zayeda.

Prepracovaný architektonický návrh, biela farba, množstvo kupol, dva vysoko sa týčiace minarety a prekrásne dláždené nádvorie sa stali typickým symbolom pre Spojené arabské emiráty.Prepracovaný architektonický návrh, biela farba, množstvo kupol, dva vysoko sa týčiace minarety a prekrásne dláždené nádvorie sa stali typickým symbolom pre Spojené arabské emiráty.

Interiér je ukážkou pompéznosti a pre verejnosť je prístupný od roku 2007, no iba v čase, keď sa v mešite nekonajú žiadne modlitby.

Vstup do mešity je bezplatný, nezabúdajte však na vhodné oblečenie a slušné správanie. Do tretej najväčšej mešity sveta sa zmestí až 40-tisíc veriacich.

 Mešitu šejka
Zayeda vo vnútri zdobia obrovské lustre, ktoré sú vyrobené z tých najdrahších a
najkvalitnejších materiálov.Mešitu šejka Zayeda vo vnútri zdobia obrovské lustre, ktoré sú vyrobené z tých najdrahších a najkvalitnejších materiálov.

Hotely v Abu Dhabi

Múzeum Louvre Abu Dhabi

Veľkolepé múzeum, ktoré sa nachádza v Abu Dhabi, si svoj názov prepožičalo od francúzskeho múzea na 30 rokov. Časť umeleckých diel, ktoré sú v múzeu vystavené, pochádza z vlastnej zbierky, no niektoré diela sú zapožičané iba na isté časové obdobie.

 Netradičná architektúra múzea Louvre Abu Dhabi je
pre mnohých nezabudnuteľným zážitkom.Netradičná architektúra múzea Louvre Abu Dhabi je pre mnohých nezabudnuteľným zážitkom.

V múzeu Louvre Abu Dhabi majú návštevníci možnosť dozvedieť sa veľa zaujímavých informácií o hlavných svetových náboženstvách. Otvorené bolo v roku 2017 a patrí medzi najnovšie múzeá na území Spojených arabských emirátov.

Múzeum Louvre Abu Dhabi je najväčšie umelecké múzeum, ktoré sa nachádza na Arabskom polostrove.Múzeum Louvre Abu Dhabi je najväčšie umelecké múzeum, ktoré sa nachádza na Arabskom polostrove. 

Najstaršia mešita Al Bidyah vo Fujairah

Ak túžite spoznať islamskú kultúru dôkladne, toto miesto by ste rozhodne nemali vynechať. Mešita Al Bidyah je totiž najstaršia mešita v Spojených arabských emirátoch.

Nachádza sa v rovnomennej dedinke v emiráte Fujairah. Na základe vzoriek zo stavby sa jej vznik datuje približne do obdobia rokov 1450 – 1670 n.l.

Mešita Al Bidyah nie je pompézna, je však najstaršia a patrí medzi najvýznamnejšie mešity na území Spojených arabských emirátov. Mešita Al Bidyah nie je pompézna, je však najstaršia a patrí medzi najvýznamnejšie mešity na území Spojených arabských emirátov. 

Na mieste, kde stojí mešita, ako aj v jej blízkom okolí, bolo objavených množstvo keramických a kovových artefaktov, ktoré dokazujú o aký významný objekt ide.

Hotely vo Fujairah

Mešita má štyri kupoly, ktoré sú podopreté jedným mohutným stĺpom. Steny mešity zdobia dekoračné rezbárske práce.

V blízkom okolí mešity sa nachádzajú aj strážne vežičky, ktoré sú veľmi dobre zachovanéV blízkom okolí mešity sa nachádzajú aj strážne vežičky, ktoré sú veľmi dobre zachované.

Pohorie Jebel Jais v Ras Al Khaimah

Presunieme sa do emirátu Ras Al Khaimah, kde sa nachádza najvyšší vrch Spojených arabských emirátov Jebel Al Mebrah (v pohorí sú aj vyššie vrcholce, ktoré sa však nachádzajú na strane Ománu).

Pohorie bolo v minulosti ťažko prístupné, čo sa však zmenilo vybudovaním modernej infraštruktúry. Dnes si to tu teda môžete pozrieť úplne bez problémov.

Ak si požičiate auto, čakajú na vás takéto parádne výhľady už počas vašej cesty k Jebel Jais. Ak si požičiate auto, čakajú na vás takéto parádne výhľady už počas vašej cesty k Jebel Jais.

V horách je možné kempovať, nachádzajú sa tu parkoviská, toalety a vyhliadkové plošiny, dostupné pre verejnosť.

Hotely v Ras Al Khaimah

Nechýbajú ani malé obchody na doplnenie dôležitých zásob. Do hôr sa môžete vybrať napríklad v apríli, máji, septembri alebo októbri. Počas týchto mesiacov je totiž teplota počas dňa pomerne príjemná a ideálna na pohodovú turistiku.

Pohorie Jebel Jais ponúka prekrásne výhľady, no okrem toho sa tu nachádza aj najdlhší zipline (lanový sklz) na svete. Pohorie Jebel Jais ponúka prekrásne výhľady, no okrem toho sa tu nachádza aj najdlhší zipline (lanový sklz) na svete. 

Novootvorené CLYMB Abu Dhabi

Predstavte si svet plný dobrodružstiev a adrenalínu, ktorý skutočne existuje. V novom centre CLYMB Abu Dhabi o nezabudnuteľné zážitky skutočne nikdy nie je núdza. Nachádza sa tu totiž najväčšia indoorová komora na skydiving, určená na simuláciu lietania voľným pádom.

 V novootvorenom
CLYMB v Abu Dhabi sa nachádza najvyššia indoorová lezecká stena na svete. V novootvorenom CLYMB v Abu Dhabi sa nachádza najvyššia indoorová lezecká stena na svete.
Zdroj:
timeoutabudhabi.com

Komora na indoorový skydiving je široká 9,8 metra a vysoká až 31,7 metra. Najvyššia indoorová lezecká stena na svete meria neuveriteľných 43 metrov! Príjemným bonusom je, že vstupné je pre divákov bezplatné. Prehliadku interiéru centra CLYMB si tak môže vychutnať naozaj každý. 

V SAE o zaujímavé architektonické diela nie je núdza. Nový svet adrenalínových zážitkov CLYMB rozhodne patrí medzi jedny z najúchvatnejších.V SAE o zaujímavé architektonické diela nie je núdza. Nový svet adrenalínových zážitkov CLYMB rozhodne patrí medzi jedny z najúchvatnejších. Zdroj: arabianbusiness.com

Čarovný Yas Island a svet Ferrari v Abu Dhabi

Čarovný polostrov Yas Island sa nachádza v Abu Dhabí a od Dubaja je vzdialený iba 30 minút. Známy je najmä tým, že sa stal domovom najmodernejšieho okruhu F1 Yas Marina Circuit, kde sa každoročne uskutočňuje Etihad Airways Grand Prix. 

Ikonický hotel
W Abu Dhabi je napoly postavený na vode a na pevnine, pretína dokonca aj známy
okruh F1 Yas Marina Circuit.Ikonický hotel W Abu Dhabi je napoly postavený na vode a na pevnine, pretína dokonca aj známy okruh F1 Yas Marina Circuit.

Na Yas Island nechýba vodný park, v ktorom nájdete rôzne zábavné a adrenalínové atrakcie – ideálna zábava nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

Pláže, golf, športoviská, nákupné centrum, reštaurácie, kaviarne, fontány, to všetko môžu návštevníci nájsť na ostrove Yas v Abu Dhabi.

Prvý tematický zábavný park Ferrari ponúka rôzne možnosti zábavy, ako napríklad rýchla jazda
autom, jazda vo formule či jazda na tematickej horskej dráhe.Prvý tematický zábavný park Ferrari ponúka rôzne možnosti zábavy, ako napríklad rýchla jazda autom, jazda vo formule či jazda na tematickej horskej dráhe.

Múzeum islamskej civilizácie v Sharjah

Toto múzeum je situované v historickom centre mesta Sharjah, priamo na nábreží Majarrah. Otvorili ho v roku 2008 v budove bývalého souk-u (miestne označenie pre trh s rôznym tovarom).

Po rekonštrukcii sa z obyčajnej budovy stalo jedno z najmodernejších múzeí v Spojených arabských emirátoch.

V múzeu sa
nachádza až 5-tisíc artefaktov, ktoré priamo súvisia s islamskou civilizáciou a
kultúrou.V múzeu sa nachádza až 5-tisíc artefaktov, ktoré priamo súvisia s islamskou civilizáciou a kultúrou.

V interiéri Múzea islamskej civilizácie si návštevníci môžu jednotlivé artefakty pozrieť v rámci stálej expozície, no nechýbajú ani dočasné výstavy, ktoré múzeum pravidelne organizuje.

Exponáty sú prezentované zaujímavou didaktickou formou, a preto je múzeum veľmi obľúbené.

V múzeu sú
inštalované rôzne interaktívne prvky, pomocou ktorých sa môžu návštevníci
jednoducho dozvedieť o islamskej civilizácii v konkrétnych historických a
náboženských súvislostiach.V múzeu sú inštalované rôzne interaktívne prvky, pomocou ktorých sa môžu návštevníci jednoducho dozvedieť o islamskej civilizácii v konkrétnych historických a náboženských súvislostiach.

Mešita Al Noor v Sharjah

Mešita Al Noor sa taktiež nachádza v meste Sharjah, ktoré je tretím najväčším mestom Spojených arabských emirátov a zároveň hlavným mestom rovnomenného emirátu. Táto mešita bola prvá, ktorá sa rozhodla privítať aj nemoslimských návštevníkov. 

Kaskádová
kupola a dva vysoké minarety – návrh mešity Al Noor bol inšpirovaný Mešitou
sultána Ahmeda, ktorá je známa aj ako Modrá mešita.Kaskádová kupola a dva vysoké minarety – návrh mešity Al Noor bol inšpirovaný Mešitou sultána Ahmeda, ktorá je známa aj ako Modrá mešita.

Mestu Sharjah dominuje kaskádová kupola mešity Al Noor, ktorá je navrhnutá v klasickom osmanskom štýle. Interiér je rovnako veľkolepý ako exteriér. Dominujú mu kaligrafické nápisy z Koránu, ako aj zložito zdobené kupoly, oblúky a stĺpy.

Bohato zdobený
interiér má kapacitu pre viac ako 25-tisíc veriacich.Bohato zdobený interiér má kapacitu pre viac ako 25-tisíc veriacich.

Zažite Spojené arabské emiráty s Dubaj.sk

Pre tých z vás, ktorí uvažujete nad dovolenkou v Emirátoch, sme si pripravili aj niekoľko tipov na kvalitné a overené rezorty.

Hotel Emirates Palace 5* (Abu Dhabi)

Jeden z našich najlepších ponúkaných hotelov v destinácii Abu Dhabi je rozhodne plážový hotel Emirates Palace*****.

Vyzerá totiž ako vystrihnutý z rozprávky. Hosťom poskytuje dokonalý päťhviezdičkový luxus a relax pre celú rodinu na jednom mieste. 

K hotelu Emirates Palace***** patrí aj pláž dlhá až 1,3 kilometra s bielym pieskom.K hotelu Emirates Palace***** patrí aj pláž dlhá až 1,3 kilometra s bielym pieskom.

Nechýbajú nádherné parky, kde sa môžete ukryť pred horúcim slnkom, dva bazény, ako aj aquapark pre deti.

Milovníci športov sa môžu tešiť na širokú ponuku vodných a tradičných športov, wellness a fitness centrum. Pochutiť si môžete na delikatesách, ktoré v objekte servíruje až 14 reštaurácií.

Dokonalý oddych, výborné služby, prvotriedna kvalita a nádherné prostredie robia z hotela Emirates Palace***** ideálne miesto na nezabudnuteľnú dovolenku.Dokonalý oddych, výborné služby, prvotriedna kvalita a nádherné prostredie robia z hotela Emirates Palace***** ideálne miesto na nezabudnuteľnú dovolenku.

Waldorf Astoria Ras Al Khaimah 5* (Ras Al Khaimah)

Presuňme sa spoločne do emirátu Ras Al Khaimah, kde sa nachádza jeden z najobľúbenejších hotelov z našej ponuky.

Hotel Waldorf Astoria Ras Al Khaimah***** sa môže popýšiť päťhviezdičkovým luxusom, ktorý pripomína arabský palác z čias osmanskej ríše.

Hotel sa
nachádza v tichom a pokojnom rekreačnom komplexe Al Hamra Village a patrí do
medzinárodnej siete prestížnych hotelov Waldorf Astoria.Hotel sa nachádza v tichom a pokojnom rekreačnom komplexe Al Hamra Village a patrí do medzinárodnej siete prestížnych hotelov Waldorf Astoria.

Hotel disponuje prekrásnou piesočnatou plážou, hostia tu nájdu až deväť reštaurácií a barov, luxusné wellness centrum, golfové ihrisko či bohatú ponuku vodných športov, ktoré si môžu vychutnať priamo na pláži hotela Waldorf Astoria Ras Al Khaimah*****.

Detský klub Pearls Kid's Club je ideálnym miestom pre zábavu tých najmenších. Vy si zatiaľ môžete pokojne oddýchnuť pri takomto dokonalom výhľade.Detský klub Pearls Kid's Club je ideálnym miestom pre zábavu tých najmenších. Vy si zatiaľ môžete pokojne oddýchnuť pri takomto dokonalom výhľade.

Fairmont Ajman 5* (Ajman)

Ďalší hotel z našej širokej ponuky je hotel Fairmont Ajman, ktorý sa nachádza na pobreží emirátu Ajman, vzdialený iba 25 minút od medzinárodného letiska v Dubaji.

K hotelu patrí privátna piesočná pláž, bazén, fitness a wellness centrum s ponukou sáun a masáží.K hotelu patrí privátna piesočná pláž, bazén, fitness a wellness centrum s ponukou sáun a masáží.

Hotel je vybavený troma reštauráciami, niekoľkými barmi a predstavuje cenovo dostupnú alternatívu pre všetkých.

Vychutnajte si relax pri bazéne s krásnym a bezchybným výhľadom na more. Vychutnajte si relax pri bazéne s krásnym a bezchybným výhľadom na more.

Nádherne zariadené izby ponúkajú ten najvyšší komfort s výhľadom na more. Budova hotela je stelesnením arabskej architektúry a moderného štýlu.

Neďaleko hotela Fairmont Ajman sa nachádza turistický komplex Ajman Marina s promenádou, reštauráciami, kaviarňami a obchodmi.

Emiráty však ponúkajú mnoho ďalších skvelých rezortov, v ktorých môžete stráviť dokonalú dovolenku. Presvedčte sa o tom sami a pozrite si našu ponuku až 123 overených hotelov v tejto destinácii.

Dubaj


Tradičné oblečenie v Emirátoch Tradičné oblečenie v Emirátoch Ako efektívne cestovať po Dubaji a využívať inteligentnú kartu „nol“? Ako efektívne cestovať po Dubaji a využívať... Maldivy a ich zaujímavosti: Zažite najkrajšie pláže sveta a zalietajte si na hydropláne Maldivy a ich zaujímavosti: Zažite najkrajšie... Zažite rozprávkovú dovolenku v ikonickom hoteli Atlantis The Palm 5* Zažite rozprávkovú dovolenku v ikonickom... Atlantis the Palm, Burj al Arab alebo Jumeirah Beach? Porovnali sme 3 svetoznáme hotely v Dubaji Atlantis the Palm, Burj al Arab alebo Jumeirah... Dubaj s deťmi? 6 tipov, ako zabaviť najmenších v SAE Dubaj s deťmi? 6 tipov, ako zabaviť najmenších... Kde si užijete dovolenku v zime pri mori? Máme tipy na 3 destinácie Kde si užijete dovolenku v zime pri mori?... Výlet v Abu Dhabi? Tieto 4 atrakcie musíte vidieť na vlastné oči Výlet v Abu Dhabi? Tieto 4 atrakcie musíte... Spoznajte 5 najlepších hotelov v Dubaji Spoznajte 5 najlepších hotelov v Dubaji Na Expo 2020 v Dubaji nebude chýbať ani slovenský pavilón. Na čo sa môžeme tešiť? Na Expo 2020 v Dubaji nebude chýbať ani... Svadobná cesta plná exotiky: Maledivy alebo Seychely? Svadobná cesta plná exotiky: Maledivy alebo... Cestujte so štýlom. Objavte výhody Lounge s leteckou spoločnosťou Emirates Cestujte so štýlom. Objavte výhody Lounge... 10 dôvodov prečo si vybrať hotel Sofitel The Palm v Dubaji :) 10 dôvodov prečo si vybrať hotel Sofitel... Najkrajšie pláže a najlepšie plážové kluby v Dubaji! Najkrajšie pláže a najlepšie plážové... 10 zaujímavostí o novom múzeu umenia Louvre v Abu Dhabi 10 zaujímavostí o novom múzeu umenia Louvre... Silvester v Dubaji: Ako si správne vybrať a čo treba vidieť? Silvester v Dubaji: Ako si správne vybrať... Nákupy v Dubaji: Ktoré sú najlepšie nákupné centrá v Emiráte? Nákupy v Dubaji: Ktoré sú najlepšie nákupné... Romantika v Dubaji: 9 dôvodov prečo jej povedať ÁNO Romantika v Dubaji: 9 dôvodov prečo jej... 12 dôvodov prečo si vybrať Atlantis The Palm 12 dôvodov prečo si vybrať Atlantis The... 8 atrakcií v Dubaji za menej ako 3€ 8 atrakcií v Dubaji za menej ako 3€ Dovolenka v Dubaji: Čo sú izby Club a aké majú výhody? Dovolenka v Dubaji: Čo sú izby Club a aké... Po stopách Street Art v Dubaji Po stopách Street Art v Dubaji Last minute dovolenka v Dubaji Last minute dovolenka v Dubaji Čo sa oplatí kúpiť v Dubaji: 11 overených tipov Čo sa oplatí kúpiť v Dubaji: 11 overených... Obdobie dažďov na Maldivách: Zažite krásu tropických zrážok Obdobie dažďov na Maldivách: Zažite krásu... Palmový ostrov: ikona Dubaja s top plážovými hotelmi Palmový ostrov: ikona Dubaja s top plážovými... Dubajské delfinárium: váš sprievodca nezabudnuteľnými zážitkami Dubajské delfinárium: váš sprievodca... Last minute dovolenka Maldivy Last minute dovolenka Maldivy

Mohlo by vás zaujímať

Počasie v Emirátoch Počasie v Emirátoch
Aké je počasie v Dubaji? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať do Emirátov?
Cookies Cookies
Počasie na Seychelách Počasie na Seychelách
Aké je počasie na Seychelách? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať na Seychely?
Počasie na Maledivách Počasie na Maledivách
Aké je počasie na Maledivách? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať na Maledivy?
Počasie na Mauríciu Počasie na Mauríciu
Aké je počasie na Mauríciu? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať na Maurícius?
Ramadán Ramadán
Čo je Ramadán? Ovplyvní Vás počas dovolenky?
Garančný list Garančný list
GDPR - ochrana osobných údajov GDPR - ochrana osobných údajov
FAQ - často kladené otázky FAQ - často kladené otázky
Všeobecné zmluvné podmienky (zájazd) Všeobecné zmluvné podmienky (zájazd)
Všeobecné zmluvné podmienky účasti na zájazdoch organizovaných DUBTOUR GROUP s.r.o.
Všeobecné zmluvné podmienky (ubytovanie) Všeobecné zmluvné podmienky (ubytovanie)
Všeobecné zmluvné podmienky sprostredkovania jednotlivých služieb cestovného ruchu
Reklamačný poriadok Reklamačný poriadok
Reklamačný poriadok cestovnej kancelárie DUBTOUR GROUP s.r.o.
Akcia
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK