Maldivy a ich zaujímavosti: Zažite najkrajšie pláže sveta a zalietajte si na hydropláne

10 minút čítania


Vedeli ste, že Maldivy sa môžu pochváliť najkrajšími plážami na svete? Iné exotické destinácie tromfnú aj v širokom výbere vodných športov a netradičných aktivít. Poďte sa o tom spolu s nami presvedčiť.

Ostrov Olhuveli s rovnomenným rezortom Ostrov Olhuveli s rovnomenným rezortom.

Základné informácie

Skôr ako sa pustíme do bádania, prinášame zopár dôležitých informácií.

Exotické Maldivy ležia v Indickom oceáne, juhozápadne od Indie a Srí Lanky. Krajinu tvorí 26 koralových atolov, okolo ktorých sa združuje ďalších 1190 ostrovov. A hoci je obývaných len 200 z nich, môžete si vyberať, na ktorom strávite dovolenku.

Hotely sú totižto umiestnené tak, aby vyhoveli každej skupine návštevníkov. Takže či už sa vyberiete na romantickú dovolenku vo dvojici, cestujete v spoločnosti rodiny, alebo si chcete vyskúšať vodné športy, na maldivských ostrovoch budete mať tie najlepšie podmienky.

Počasie

Ak plánujete dovolenku na Maldivách, iste vás zaujíma počasie. Výhodou exotickej destinácie je, že teplo a slnečno tu býva počas celého roka. Najlepším časom, kedy sa sem vybrať, je december až apríl. Vtedy je na Maldivách obdobie sucha, teploty siahajú k tridsiatkam a zrážky sú oveľa nižšie v porovnaní so zvyškom roka.

A hoci je aj počas „nášho“ leta na Maldivách teplo, v tomto období až do decembra musíte rátať s výdatnejšími zrážkami. Ak sa teda chcete vyhnúť zlému počasiu a užiť si pohodovú dovolenku, rezervujte si termín ešte teraz.

Doprava

Za dôležité tiež považujeme informácie o presune. Od nás môžete na Maldivy vycestovať z Viedne, Prahy alebo Budapešti. Každý z týchto letov zahŕňa prestup v Dubaji, odkiaľ sa dostanete do hlavného mesta Maldív – do Male. Lety trvajú maximálne 14,5 hodiny.

Najpraktickejším presunom je ten z Viedne, pretože letisko máte poruke a let trvá necelých 13 hodín. Nech už si však vyberiete ktorýkoľvek z nich, majte na pamäti, že na vycestovanie potrebujete turistické víza na 30 dní, ktoré sa vydávajú bezplatne na letisku na Male.

Maldivy zaujímavosti dovolenka


Platby

Čo sa týka platenia, Maldivy sa prispôsobili turistom, a preto tu môžete využívať niekoľko spôsobov. Okrem tamojšej maldivskej rupie zaplatíte aj dolárom, eurom, librou alebo platobnými kartami.

Náboženstvo

Napokon tu máme dve posledné odporúčania.

Predtým, než na Maldivy vycestujete, mali by ste vedieť, že ide o moslimskú krajinu. A hoci je destinácia maximálne bezpečná, neodporúča sa mimo rezortov chodiť v priehľadom a vyzývavom oblečení (netýka sa to plaviek, ktoré sú v rezortoch tolerované).

S náboženstvom rovnako súvisí zákaz kúpy alkoholu. Alkoholické nápoje si so sebou neberte. V rezortoch si ich však môžete dopriať môžete.

Viac o destinácií

Najkrajšie pláže na svete

Ocenenia World Travel Awards sa udeľujú od roku 1993. Za poslednú dekádu si Maldivy vyslúžili toto ocenenie niekoľkokrát.

Svedčia o tom napokon aj posledné ocenenia za rok 2019, v rámci ktorých sa Maldivy stali krajinou s najkrajšími plážami na svete (ocenenie získali aj v roku 2015 a 2016).

Najkrajšie pláže na svete maldivy

Spomedzi mnohých je našim favoritom pláž Reethi na atole Baa, ktorá sa pýši jedným obrovským skvostom. V okolí pláže sa objavujú vzácne druhy rias, takzvaný fytoplanktón. Riasy sú známe tým, že ak zacítia pohyb, začnú svietiť.

pláže večer maldivy Večer a v noci sa na maldivských plážach ukazuje takéto svetelné divadlo.

Obranný mechanizmus sa prejavuje nielen na hladine mora, ale aj vtedy, keď sa riasy vyplavia na pobrežie. No a práve na pláži Reethi bežne narazíte na fytoplanktón, ktorý je najkrajší večer a v noci.

Pláž Reethi nájdete na ostrove Fonimagoodhoo, ktorý je obľúbenou zastávkou mladomanželov a zaľúbených párov.

Pláž Reethi maldivyPláž Reethi je jednou z najkrajších pláží celých Maldív.

Dokonalou lokalitou obzvlášť pre páry je na atole Baa plážový hotel Royal Island Resort & Spa, ktorý sa nachádza na ostrov Horubadhoo.

Vily v Royal Island Resort & SpaVily v Royal Island Resort & Spa ležia hneď vedľa piesočnatej pláže.

Jeho obrovskou výhodou je, že komfortné vily ležia hneď vedľa piesočnatej pláže a poskytujú hosťom maximálne súkromie. Spoľahnúť sa môžete aj na veľmi dobré služby v oblasti gastronómie a voľnočasových aktivít.

Vráťme sa však späť k najkrajším plážam. Tento zoznam by nebol kompletný bez pláže Lily, ktorú nájdete na ostrove Huvahendhoo (Južný atol Ari). Okrem toho, že je pobrežie ostrova naozaj úchvatné, musíme zdôrazniť, že tu zažijete naozaj všetko.

Piesočnaté pobrežie na ostrove Huvahendhoo Piesočnaté pobrežie na ostrove Huvahendhoo.

Od relaxu na pláži cez šnorchlovanie až po potápanie so sprievodcom. Ak sa rozhodnete ubytovať v Lily Beach Resort & Spa, budete to mať všetko na skok.

 Výhľad na Lily Beach Resort & Spa. Výhľad na Lily Beach Resort & Spa.

Navyše, súčasťou hotela sú luxusné vily, niekoľko reštaurácií (medzinárodné a ázijské), kúpele aj mnoho relaxačných aktivít (jacuzzi, sauna, wellness). Keď sa k tomu pridá fakt, že hotel vyhlásili za najlepší all inclusive rezort v Ázii, niet nad čím premýšľať.

Doprajte si romantickú večeru s výhľadom na oceán. Doprajte si romantickú večeru s výhľadom na oceán.

Napokon sme pre vás vybrali nie jednu pláž, ale celé pobrežie, a to konkrétne na ostrove Fulhadhoo, ktorý patrí k atolu Baa. Obrovskou výhodou oproti iným ostrovom je jeho odľahlosť a pokoj. Nenájdete tu žiadne hotely ani rušné prevádzky.

Ostrov Fulhadhoo je čiastočne neobývaný Ostrov Fulhadhoo je čiastočne neobývaný, a preto tu budete mať úplný pokoj.

Namiesto toho sa tešte na skvelé podmienky na potápanie, kúpanie a sledovanie koralov a exotických zvierat, ako sú delfíny alebo korytnačky.

Nebuďte prekvapení ani tým, že tu žijú dedinskí obyvatelia. Tí sa však pohybujú len vo východnej časti, zvyšok ostrova budete mať pre seba.

Špičkové služby a luxus

Dovolenka na Maldivách je zárukou luxusu, a to vo všetkých ohľadoch. Či už ide o stravovanie, ubytovanie alebo voľnočasové aktivity. Svedčia o tom napokon aj tieto rezorty na Južnom atole Ari.

Ponuka hotelov

Prvým z nich je OZEN by Atmosphere At Maadhoo. Rezort bude vyhovovať najmä náročnejším hosťom, a to najmä vďaka špičkovým gastro službám a nadštandardnému ubytovaniu.

Vily v rezorte OZEN by Atmosphere At Maadhoo. Vily v rezorte OZEN by Atmosphere At Maadhoo.

Ak cestujete v spoločnosti detí alebo plánujete na Maldivách stráviť romantickú dovolenku, poobzerajte sa po  rezorte Velassaru Maldives.

Hostia si v tomto ubytovacom zariadení vyberajú medzi vilou na pláži alebo nad vodou. Široký výber sa týka aj stravovania. K dispozícii máte až päť reštaurácií, ktoré ponúkajú medzinárodné aj lokálne jedlá.

Rezort Velassaru Maldives Rezort Velassaru Maldives je ideálnou zastávkou pre páry.

Tak ako v prípade pláže Lily, aj nádherná pláž Olhuveli sa nachádza v blízkosti rovnomenného dovolenkového rezortu.

Súčasťou Olhuveli Beach & Spa Maldives sú nadštandardné privátne vily, päť reštaurácií a certifikované potápačské centrum. Ak však budete chcieť vymeniť luxus za oddych na pláži, stačí prejsť na centrálny ostrov. 

Centrálny ostrov Olhuveli a jeho nádherné pláže. Centrálny ostrov Olhuveli a jeho nádherné pláže.

Raj vodných športov

Aj keď sme to už čiastočne naznačili, vodným športom, ktoré môžete na Maldivách vyskúšať, sa budete venovať v samostatnej časti. Ostrovná krajina je totižto rajom na takéto aktivity.

Okrem tradičných športov, ako je windsurfing, kajakovanie, jazda na skútri či vodné lyžovanie, vám odporúčame aj aktivity, ktoré v iných destináciách nevyskúšate.

vodné športy maldivy


Ak máte radi adrenalín, doprajte si  tubariding. Sprievodca umiestni za skúter väčšie plavidlo, do ktorého sa zmestí niekoľko dovolenkárov. No a potom si už užívajte si vzrušenie z rýchlej jazdy.

V prípade, že skôr vyhľadávate niečo pokojnejšie, ďalšou skvelou voľbou je jazda na katamaráne, typickom ázijskom plavidle.

Plavba na katamaráne Maldivy Plavba na katamaráne je jednou z aktivít, ktorú môžete vyskúšať na Maldivách.

A hoci sme už potápanie a šnorchlovanie spomínali, nedá nám nepripomenúť ho ešte raz. Maldivy totižto patria medzi destinácie s najlepšími podmienkami na tieto aktivity.

A či už sa rozhodnete potápať v blízkosti rezortu, alebo zájdete do chránenej oblasti Banana Reef, všade na vás čaká niečo zaujímavé – pestrofarebné ryby, koraly, lastúry či dokonca žraloky.

Potápanie v chránenej oblasti Banana Reef Potápanie v chránenej oblasti Banana Reef je zážitkom na celý život.

Netypickou, no o to zaujímavejšou aktivitou na Maldivách je vrakové potápanie.

Ako názov naznačuje, ide o potápanie v útrobách vrakov lodí. Vrak nákladnej lode Victory, ktorá sa potopila v roku 1981, nájdete v oblasti Severného atolu Male.

Na koralový útes Kuda Giri narazíte, ak sa pôjdete potápať k vraku rybárskej lode, ktorá sa potopila po roku 2000. Vrak lode sa nachádza neďaleko Južného atolu Male.

Vrakové potápanie na Maldivách Vrakové potápanie je typickou aktivitou na Maldivách.

Prehliadka hydroplánom

Spomínate si ešte na ocenenia World Travel Awards? Maldivy nemajú len najkrajšie pláže. Pochváliť sa môžu aj tým, že tu narazíte na celosvetovo najlepšieho prevádzkovateľa hydroplánov.

Je ním spoločnosť Trans Maldivian Airways, ktorá má v ponuke hneď niekoľko štandardných aj nadštandardných služieb.

Prehliadka hydroplánom Maldiv


Trans Maldivian Airways zabezpečuje presun z letiska do rezortu a medzi jednotlivými rezortmi. Lety do z hlavného mesta Male bežne trvajú okolo pol hodiny. Do vzdialenejších rezortov to však môže byť aj viac ako hodina.

Ak si chcete dopriať romantiku na neobývanom ostrove, spoločnosť vás v rámci súkromného VIP letu prepraví aj tam. Zaplatiť si takisto môžete za vyhliadkové lety, ktoré trvajú pol dňa alebo celý deň a ich súčasťou je aj pobyt na odľahlých plážach.

Pre milovníkov fotenia je k dispozícii aj 10-minútový prelet, počas ktorého môžete urobiť tie najkrajšie dovolenkové zábery. Služba nie je drahá a medzi návštevníkmi je veľmi obľúbená.

Ak vás teda lákajú podobné zážitky, nahliadnite do našej ponuky kvalitných rezortov na Maldivách a doprajte si dovolenku, na akú sa nezabúda.

Dovolenka Maldivy - dubaj.sk


Tradičné oblečenie v Emirátoch Tradičné oblečenie v Emirátoch Ako efektívne cestovať po Dubaji a využívať inteligentnú kartu „nol“? Ako efektívne cestovať po Dubaji a využívať... Zažite rozprávkovú dovolenku v ikonickom hoteli Atlantis The Palm 5* Zažite rozprávkovú dovolenku v ikonickom... Atlantis the Palm, Burj al Arab alebo Jumeirah Beach? Porovnali sme 3 svetoznáme hotely v Dubaji Atlantis the Palm, Burj al Arab alebo Jumeirah... Dubaj s deťmi? 6 tipov, ako zabaviť najmenších v SAE Dubaj s deťmi? 6 tipov, ako zabaviť najmenších... Kde si užijete dovolenku v zime pri mori? Máme tipy na 3 destinácie Kde si užijete dovolenku v zime pri mori?... Výlet v Abu Dhabi? Tieto 4 atrakcie musíte vidieť na vlastné oči Výlet v Abu Dhabi? Tieto 4 atrakcie musíte... Spoznajte 5 najlepších hotelov v Dubaji Spoznajte 5 najlepších hotelov v Dubaji Na Expo 2020 v Dubaji nebude chýbať ani slovenský pavilón. Na čo sa môžeme tešiť? Na Expo 2020 v Dubaji nebude chýbať ani... Svadobná cesta plná exotiky: Maledivy alebo Seychely? Svadobná cesta plná exotiky: Maledivy alebo... Dovolenka v Emirátoch nemusí byť len v Dubaji. Čo ponúkajú Abu Dhabí či Ras al Khaimah? Dovolenka v Emirátoch nemusí byť len v... Cestujte so štýlom. Objavte výhody Lounge s leteckou spoločnosťou Emirates Cestujte so štýlom. Objavte výhody Lounge... 10 dôvodov prečo si vybrať hotel Sofitel The Palm v Dubaji :) 10 dôvodov prečo si vybrať hotel Sofitel... Najkrajšie pláže a najlepšie plážové kluby v Dubaji! Najkrajšie pláže a najlepšie plážové... 10 zaujímavostí o novom múzeu umenia Louvre v Abu Dhabi 10 zaujímavostí o novom múzeu umenia Louvre... Silvester v Dubaji: Ako si správne vybrať a čo treba vidieť? Silvester v Dubaji: Ako si správne vybrať... Nákupy v Dubaji: Ktoré sú najlepšie nákupné centrá v Emiráte? Nákupy v Dubaji: Ktoré sú najlepšie nákupné... Romantika v Dubaji: 9 dôvodov prečo jej povedať ÁNO Romantika v Dubaji: 9 dôvodov prečo jej... 12 dôvodov prečo si vybrať Atlantis The Palm 12 dôvodov prečo si vybrať Atlantis The... 8 atrakcií v Dubaji za menej ako 3€ 8 atrakcií v Dubaji za menej ako 3€ Dovolenka v Dubaji: Čo sú izby Club a aké majú výhody? Dovolenka v Dubaji: Čo sú izby Club a aké... Po stopách Street Art v Dubaji Po stopách Street Art v Dubaji

Mohlo by vás zaujímať

Počasie v Emirátoch Počasie v Emirátoch
Aké je počasie v Dubaji? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať do Emirátov?
Cookies Cookies
Počasie na Seychelách Počasie na Seychelách
Aké je počasie na Seychelách? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať na Seychely?
Počasie na Maledivách Počasie na Maledivách
Aké je počasie na Maledivách? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať na Maledivy?
Počasie na Mauríciu Počasie na Mauríciu
Aké je počasie na Mauríciu? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať na Maurícius?
Ramadán Ramadán
Čo je Ramadán? Ovplyvní Vás počas dovolenky?
Garančný list Garančný list
GDPR - ochrana osobných údajov GDPR - ochrana osobných údajov
FAQ - často kladené otázky FAQ - často kladené otázky
Všeobecné zmluvné podmienky (zájazd) Všeobecné zmluvné podmienky (zájazd)
Všeobecné zmluvné podmienky účasti na zájazdoch organizovaných DUBTOUR GROUP s.r.o.
Všeobecné zmluvné podmienky (ubytovanie) Všeobecné zmluvné podmienky (ubytovanie)
Všeobecné zmluvné podmienky sprostredkovania jednotlivých služieb cestovného ruchu
Reklamačný poriadok Reklamačný poriadok
Reklamačný poriadok cestovnej kancelárie DUBTOUR GROUP s.r.o.
Akcia
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK