Ajman - informácie a história | Dubaj.sk

Ajman

Najmenší emirát Ajman je dlhý asi 22 km a široký 11 km. Je to de facto mestský štát s rozlohou približne 260 km2, ktorý sa nachádza len 35 km od centra Dubaja. Vládcom je šejk Humaid bin Rashid Al Nuaimi. Korunným princom emirátu je šejk Ammar bin Humaid Al Nuaimi. Ajman sa nachádza v Perzskom zálive a kontroluje tiež Masfut a Manamu, dve malé vnútrozemské enklávy, ktoré sa zaoberajú poľnohospodárstvom. Emirát má približne 275 000 obyvateľov. Ešte v nedávnej minulosti bola populácia v Ajmane približne polovičná, ktorá sa zaoberala rybolovom a obchodom. V dnešnej dobe je Ajman známy výrobou rýchlych motorových člnov, luxusných jácht a takisto výrobou starých drevených námorných lodí „dhows“. Blízkosť Dubaja a nižšie ceny nehnuteľností dali priestor k tomu, že sa tu usadili aj ľudia, ktorí pracujú v Dubaji a Sharjah. Ajman spolu s Dubajom a Sharjah tvoria súvisle zastavanú plochu s vysokým stupňom urbanizácie a jednu z najväčších metropolitných oblastí v regióne.

Ajman má luxusné hotely tej najvyššej kvality a príjemnú atmosféru stredomorskej riviéry.

Dubaj Dubaj Najznámejší emirát v SAE sa preslávil rekordnými stavbami, zábavnými parkami a luxusnými hotelmi. Mesto budúcnosti...
Abu Dhabi Abu Dhabi Hlavné mesto Emirátov zaujme, azúrovým morom, krásnymi plážami, bohatou kultúrou a idylickou prímorskou atmosférou.
Ras Al Khaimah Ras Al Khaimah Malebný emirát leží na úpätí pohoria Hajar a je známy vďaka kvalitným rodinným rezortom a skvelým All Inclusive hotelom.
Sharjah Sharjah Emirát Sharjah tvorí spolu so sudeným Dubajom jednu veľkú supermetropolu. Plážové hotely, promenády a množstvo atrakcií.
Umm Al Quwain Umm Al Quwain Druhý najmenší emirát v SAE je určený tým, ktorý hľadajú, ticho, pokoj, tradičný arabský život, panenskú prírodu a...
Fujairah Fujairah Jediný Emirát orientovaný na šíri Indický oceán. Nájdete tu najmä kvalitné hotely a veľa možností na turistiku a šport.
Späť na začiatok stránky
OK
Tieto webové stránky používajú súbory cookie, pre zlepšenie kvality našich služieb. Viac informácií
Súhlasím
PAGE IS OK