Dovolenka na Maledivách

92 hotelov
Dĺžka letu od 10h
  • Vzdialenosť 7100 km
  • Víza nie sú potrebné
  • Možnosť priameho letu
Viac informácií
Polooblačno 28 °C
  • Polooblačno
Viac informácií
Aktuálny čas 11:40
  • Časové pásmo UTC+5
  • +3 hodiny (leto)
  • +4 hodiny (zima)
Viac informácií

Úvod

Bezkonkurenčný luxus, nádherné pláže a bohatý podmorský život s celoročnou turistickou sezónou vytvárajú na Maldivských ostrovoch dokonalé podmienky pre nezabudnuteľnú dovolenku.  Navštívte s nami jedno z najromantickejších miest sveta a nechajte sa rozmaznávať komfortom popredných hotelových rezortov.

Maldivy (Maledivy), oficiálne Maldivská republika, je juhoázijská krajina, ktorá sa nachádza v Indickom oceáne. Maldivy sú jedným z najviac geograficky rozptýlených štátov na svete, a zároveň najmenšia ázijská krajina podľa plochy a obyvateľstva. Tvorí ich vyše 1000 ostrovov s rozlohou menšou ako 5 km². Žiaden z ostrovov súostrovia Maldív nepresahuje nadmorskú výšku 2.5m, čím sa zapísali do Guinessovej knihy rekordov ako najplochejšia krajina na svete. Hlavné a zároveň najmenšie mesto sveta Male sa nachádza na rovnomennom ostrove Male.

Jedným z najvýznamnejších bohatstiev Maldív sú bezpochyby krištáľové lagúny a koralové útesy. Maldivy sú domovom pre viac ako tri štvrtiny korálových rybičiek, ktoré obývajú našu planétu. Mnohé z nich je možné vidieť pri šnorchlovaní v bezprostrednej blízkosti pláže. Okrem tropických koralových rýb pri potápaní nie je nezvyčajné stretnutie s morskými korytnačkami, rajami, žralokmi veľrybími, či delfínmi. 

Cestovný ruch je najvýznamnejším hospodárskym odvetvím na Maldivách. Cestovný ruch sa začal rozvíjať v roku 1972, kedy boli otvorené iba tri hotely. V súčasnosti je tu prevádzkovaných viac ako 100 ostrovných rezortov. Výnimočnosť Maldív spočíva v tom, že jediný hotel zaberá celý ostrov, čo poskytuje návštevníkom viac súkromia a luxusu.

Druhým najvýznamnejším odvetvím je rybársky priemysel. Okrem toho, že má zásadný význam pre ekonomiku, je rybolov populárnou rekreačnou činnosťou pre miestnych obyvateľov, ale aj turistov. Ostrovy majú množstvo rekreačných stredísk, ktoré sa zaoberajú týmito aktivitami. Prevažnú väčšinu ostatných potravín je potrebné na ostrovy dovážať. Jediné plodiny ktoré sa na Maldivách pestujú sú ananás, mango a kokosové orechy.

Názov
Maldivská republika
Štátne zriadenie
Prezidentská republika
Vznik
26.07.1965
Rozloha
298 km²
Počet obyvateľov
427 756 (2016)
Jazyk
Maldivčina (Dhivehi) , angličtina
Hlavné mesto
Male
Náboženstvo
Sunnitský islam (iné náboženstvá sú tolerované)
Etnické zloženie
Maldivci (pôvodom miešanci Sinhálcov, Arabov a Malajcov)
Úradná mena
Rufiyaa (MVR)
Šoféruje sa
Ľavá strana
Telefonická predvoľba
+960
Upozornenie
Dovoz akýchkoľvek alkoholických nápojov je na Maldivách zakázaný. Alkohol je bežne podávaný v hoteloch, hotelových reštauráciách, či baroch. Pornografia je zakázaná a to sa vzťahuje i na časopisy, ktoré obsahujú aj keď len čiastočnú, neškodnú (pre nás) nahotu. Ďalej je zakázané dovážať všetky druhy zbraní a výbušnín, ópium, marihuanu, kokaín a tiež symboly cudzích náboženstiev, ako napríklad budhizmu, hinduizmu a kresťanstva.

Oblečenie

Maldivy sú moslimskou krajinou a turisti by mali (najmä v hlavnom meste a na domorodých ostrovoch) rešpektovať miestne zvyky a tradície. Nudizmus je zakázaný a návštevníci by sa mali takisto vyvarovať noseniu priehľadného, či vyzývavého oblečenia. Plavky alebo veľmi ľahké oblečenie sú v hotelových rezortoch úplne akceptované. Letné oblečenie je pre turistov vhodné počas celého roka. Turisti by pri balení nemali zabudnúť na  ľahké bavlnené oblečenie, plavky, slnečné okuliare, pokrývku hlavy a vzdušnú obuv. V niektorých luxusných hoteloch je odporúčané na večeru nosiť formálne oblečenie (páni dlhé nohavice a košeľa, dámy sukňa, nohavice alebo šaty).



Zastupiteľský úrad pre Maledivy

Slovenská republika nemá na Maldivách priame diplomatické zastúpenie. Príslušným je veľvyslanectvo SR v Indii. 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí
Embassy of the Slovak Republic in New Delhi
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri
New Delhi, India

Tel: +91 1126889071, +91 1126885340, +91 1126111075
Email: [email protected]
Web: www.mzv.sk/web/dilli

Počasie

Počasie na Maldivách je podmienené predovšetkým blízkosti rovníku. Striedajú sa tu iba dve ročné obdobia – obdobie sucha a obdobie dažďov. Obdobie sucha panuje od novembra do apríla. Vďaka severovýchodného monzúnu (iruvai) sa toto obdobie vyznačuje horúcimi dňami a chladnejšími nocami. Počas obdobia dažďov vanie vlhký juhozápadný monzún (hulhangu) nárazovo od mája do októbra. Toto obdobie je charakteristické častejšími zrážkami. Zmeny v počasí na Maldivách sú minimálne, v podstate sú spojené iba s častejším výskytom búrok a dažďov.



Tropické podnebie zaručuje výskyt slnečných lúčov počas celého roku, čo vytvára perfektné podmienky pre celoročnú turistickú sezónu na Maldivských ostrovoch. Priemerné denné teploty sa počas celého roka pohybujú medzi 28°C až 32°C. V noci teplota klesá na príjemných 24°C až 27°C. Najteplejšie mesiace sú na Maldivách od februára do apríla kedy vrcholí príval turistov. Teplota vody je v oblasti súostrovia Maldív takmer konštantná, pohybuje sa okolo 27°C. Príjemnú klímu doplňuje neustále vanúci jemný vánok.


Aktuálne počasie na Maledivách
20 Marec
Streda
29°C Polooblačno 28°C
21 Marec
Štvrtok
29°C Polooblačno 28°C
22 Marec
Piatok
29°C Polooblačno 28°C
23 Marec
Sobota
29°C Polooblačno 28°C
24 Marec
Nedeľa
29°C Polooblačno 29°C
25 Marec
Pondelok
29°C Polooblačno 28°C
Východ a západ slnka
06:12
Východ slnka
18:19
Západ slnka
11:40
Miestny čas
Ročný prehľad teploty vzduchu
30°C
Jan
30°C
Feb
31°C
Mar
31°C
Apr
31°C
Máj
30°C
Jún
30°C
Júl
30°C
Aug
30°C
Sep
30°C
Okt
30°C
Nov
30°C
Dec
Ročný prehľad teploty mora
28°C
Jan
29°C
Feb
29°C
Mar
30°C
Apr
30°C
Máj
29°C
Jún
28°C
Júl
29°C
Aug
28°C
Sep
28°C
Okt
29°C
Nov
28°C
Dec
Ročný prehľad zrážok
114mm
Jan
38mm
Feb
74mm
Mar
122mm
Apr
219mm
Máj
167mm
Jún
150mm
Júl
176mm
Aug
199mm
Sep
194mm
Okt
231mm
Nov
217mm
Dec

Vzdialenosť a let

Viedeň
Schwechat (VIE)
Rakúsko
5h 40min
Dubaj
Dubai International Airport (DXB)
Spojené arabské emiráty
Prestup (3h 5min)
Dubaj
Dubai International Airport (DXB)
Spojené arabské emiráty
4h 15min
Male
Malé International Airport (MLE)
Maledivy
Celkový dĺžka letu (s prestupom)
13h

Víza a povinnosti

Pri turistických cestách do 30 dní je vízum udelené bezplatne po príchode do krajiny v prípade splnenia nasledovných podmienok: cestovný pas platný min. 6 mesiacov, spiatočný cestovný doklad a dostatočné množstvo finančných prostriedkov (100 USD + 50 USD na osobu/každý deň pobytu) alebo potvrdenie CK o uhradení pobytu. Predĺženie víz sa žiada na príslušnom oddelení imigračného úradu. Turistické víza možno predĺžiť max. na 90 dní (30 dní bez poplatku + 60 dní za poplatok).

Očkovanie nie je povinné (výnimkou je žltá zimnica v prípade, že prichádzate z krajiny, kde sa vyskytuje). Odporúča sa očkovanie proti žltačke (A aj B) a týfusu. O potrebných očkovaniach sa informujte poraďte niekoľko mesiacov pred vycestovaním s vašim ošetrujúcim lekárom alebo na špecializovaných oddeleniach pre cudzokrajné choroby.

Kde sa ubytovať

Orientačný prehľad cien

Jan
Feb
Mar
Apr
Máj
Jún
Júl
Aug
Sep
Okt
Nov
Dec

Bezpečnosť

Súostrovie Maldív je v súčasnosti pri turistických návštevách bezpečné. Úroveň kriminality voči cudzincom je spravidla nízka. Je dobré dodržiavať základné opatrenia a tak sa vyvarovať prípadným nepríjemným zážitkom. Väčšie finančné obnosy, cennosti a osobné veci radíme uložiť do hotelového trezoru, ktorý býva súčasťou vybavenia izby.

Odporúčame urobiť si fotokópiu cestovného pasu, ako aj všetkých dokladov vrátane platobnej karty. Pred cestou je vhodné si zabezpečiť zdravotné cestovné poistenie v SR.

Peniaze a ceny

Maldivská mena sa nazýva Maldivská rufiyaa, ktorá má 100 lárí. Aktuálny kurz je približne 1 USD = cca 12,80 MVR, 1 EUR = cca 17,2 MVR. V krajine sa bežne (aj na trhoch) okrem miestnej meny platí americkými dolármi. Väčšina turistických rezortov  akceptuje okrem USD aj EUR a GBP, a bežne aj zahraničné platobné karty.

Vzhľadom na to, že všetky nápoje, prevažná väčšina potravín a spotrebného tovaru je na Maldivské ostrovy dovážaná, ceny nápojov, jedál, či suvenírov sú o niečo vyššie ako v európskych turistických destináciách.

Doprava a transfery

Turisti sú z letiska v Male na jednotlivé ostrovy prepravovaní buď hydroplánom alebo loďou. Vo všeobecnosti sú lety hydroplánom využívané najmä na prepravu na vzdialenejšie ostrovy. Transfer hydroplánom je cenovo nákladnejší, ide však o nezabudnuteľný zážitok. Naopak, doprava na ostrovy situované v blízkosti letiska je najčastejšie realizovaná loďami, či motorovými člnmi. Lodná doprava je takisto využívaná na spojenie medzi ostrovmi.

Doprava na samotných ostrovoch Maldív nie je veľmi rozvinutá, čo je podmienené  malou rozlohou ostrovov. Turisti sa na jednotlivých ostrovoch presúvajú najčastejšie peši, bicyklom alebo golfovými buggy vozidlami. Klasické cestné komunikácie sú vybudované iba v hlavnom meste Male, na atole Addu a na ostrove Fuvamullah.

Stravovanie

Tradičná Maldivská kuchyňa je do veľkej miery ovplyvnená dostupnosťou lokálnych potravín. Hlavnou súčiastkou každého tradičného maldivského jedla je preto kokos, mango, ananás či plody mora. Na jedálnom lístku určite nebudú chýbať ryby wahoo, mahi mahi a tuniak. Tradičná maldivská kuchyňa je indického typu, karí a ostatné ostré koreniny sú teda jej neodmysliteľnou súčasťou.

Absolútna väčšina (asi 95%) všetkých potravín je na Maldivské ostrovy dovážaná. Luxusné hotely ponúkajú svojím návštevníkom široký výber jedál, ktoré sú prispôsobené chutiam turistov. V hotelových rezortoch je veľmi obľúbená talianska, francúzska, čínska, ázijská, či arabská kuchyňa. Väčšina hotelových komplexov poskytuje stravu vo forme bufetov.  Obedy a večere sú v niektorých prípadoch zabezpečované formou à la carte s výberom z viacerých jedál.

Nakoľko sú Maldivy islamským štátom, obyvatelia nepijú alkohol. Alkoholické nápoje nie je možné zakúpiť ani v lokálnych obchodoch. Ich konzumáciu si môžu turisti vychutnať iba v hotelových rezortoch.

Aktivity a atrakcie

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že Maldivy sú destináciou kde sa nedá robiť nič viac ako ležať na slnku, popíjať kokteily a sledovať západ slnka nad indickým oceánom. Opak je však pravdou. Maldivské ostrovy ponúkajú turistom oveľa viac ako iba pasívny odpočinok na pláži. Na Maldivách je možné zažiť skutočne dobrodružnú dovolenku.

Odhaduje sa, že takmer polovica turistov prichádza na Maldivy s úmyslom šnorchlovať alebo sa potápať. Krištáľovo čisté vody lagún, koralové útesy a bohatý podmorský život vytvárajú na Maldivských ostrovoch jedinečné podmienky pre spomínané aktivity.

Útesy na Maldivských ostrovoch sú také nedotknuté, že nemusíte plávať ďaleko od brehu aby ste sa ocitli v bezprostrednej blízkosti pestrofarebných koralových rýb, morských korytnačiek, útesových žralokov, či rají. Šnorchlovanie je dostupné každému kto vie plávať.

Dá sa povedať, že klasické šnorchlovanie je vhodné počas celého roka, určité obdobia sú však lepšie. Najvhodnejšie obdobie na šnorchlovanie je od januára do apríla, kedy je spravidla počasie najlepšie a voda najčistejšia. Od mája do septembra je počasie menej predvídateľné a pravdepodobnosť búrok je vyššia. Manta sezóna na Maldivských ostrovoch vrcholí od augusta do novembra. Október a november sú pokojnejšie, ale viditeľnosť sa často znižuje, keďže je planktón v tomto období najviac hojný.


Každý ostrovný rezort poskytuje svojim hosťom možnosť zapožičať si vybavenie na šnorchlovanie. V prípade, že plánujete stráviť väčšinu dovolenky šnorchlovaním, odporúčame priviesť si vlastné šnorchlovacie vybavenie. Rezortové potápačské centrá ponúkajú rôzne kurzy, ktoré pomáhajú začiatočníkom naučiť sa šnorchlovať. Ochotný inštruktori turistom radi poradia, v ktorých lokalitách je najlepšie pozorovať pestrý podmorský svet. Návštevníci s citlivou pokožkou by mali pri šnorchlovaní nosiť tričko aby tak zabránili spáleniu pokožky. Menej zdatný plavci by nemali zabúdať na záchrannú vestu.

Na súostroví Maldív sa nachádza sa veľké množstvo potápačských centier v ktorých je možné absolvovať kurzy potápania zakončené certifikátom PADI. Ponorné strediská ponúkajú úvodnú lekciu, ktorá pomôže hosťom rozhodnúť, či sa cítia dostatočne sebavedome na to, aby mohli pokračovať v tréningu. Pre tých, ktorí nemajú čas na absolvovanie celého kurzu, ponúkajú niektoré ponorné strediská úvodný kurz (teoretický a praktický), ktorý sa skladá zo štyroch lekcií tréningu v plytkej vode (niekedy v bazéne rezortu) a potápania na útese. Pri potápaní je možné zazrieť obrie manty, morské korytnačky, mnoho druhov neškodných žralokov, či murén. Ďalšou populárnou aktivitou je nočné potápanie. Koraly sa v noci otvárajú a rozširujú ich farebné chápadlá, zatiaľ čo homáre, krevety a iné nočné druhy opúšťajú svoje otvory, aby hľadali jedlo. Maldivské vody v noci ožívajú a fosforeskujúci planktón osvetľuje oceán.

Nakoľko 99% územia Maldív tvorí more, ostrovy sa pýšia poprednými vodnými športovými strediskami. Vodné športy sú tu naozaj veľmi populárne. Všetky ostrovné rezorty majú vybudované športové stredisko nejakého druhu. Vo všeobecnosti je možné rozlišovať vodné športy nemotorizované a motorizované. Nemotorizované vodné športy sú prevádzkované prakticky na všetkých ostrovoch. Nie všetky strediská však ponúkajú motorizované vodné aktivity, a to najmä kvôli snahe zabrániť znečisťovaniu oceánu, rušeniu pokoja v letovisku a ochrane morskej fauny a flóry.

Ponuka nemotorizovaných vodných športov sa líši v závislosti od jednotlivých hotelov. Ich poskytovanie je spravidla zdarma. Azda najobľúbenejší nemotorizovaný vodný šport je windsurfing. Krásy ostrova je takisto možné pozorovať z kanoe, či kajaku. Hoci sa pádlovanie na kajaku či kanoe môže zdať jednoduché, ide o veľmi fyzicky náročnú aktivitu, hlavne na slnku. Pokojné vody indického oceánu vytvárajú perfektné podmienky na realizáciu nadčasového trendy športu Stand Up Paddle.



Väčšina rezortov má vybavenie na prevádzkovanie motorizovaných vodných športov. Tieto aktivity sú spoplatnené. Vodné lyžovanie je turistami veľmi obľúbené. Existujú tu špeciálne inštruktážne tréningy a lodníci sú trpezliví, keď sa začiatočníci pokúšajú lyžovať prvýkrát. Parasailing je rovnako vzrušujúce vyskúšať ako sledovať. Medzi ďalšie motorizované športy, ktoré sú prevádzkované na hotelových rezortoch patria wakeboarding, jazda na vodných skútroch, či banáne.

Turisti, ktorí nemajú záujem o namáhavé športové aktivity si môžu vychutnať plavbu na tradičnej loďke dhoni, či katamaráne. Relaxácia na lodi počas západu slnka s pohárom šumivého vína v ruke je vrcholom každej romantickej dovolenky na Maldivskom súostroví. Okázalé zobrazenie farieb maldivských západov slnka z lode umožňuje turistom pozorovať ostrov z inej perspektívy. Tí najšťastnejší zazrú pri plavbe stáda delfínov, ktorí vyskakujú nad hladinu oceánu, často iba pár metrov od brehu ostrova. Hoci sú plavby pri západe slnka najvyhľadávanejšie, rezorty takisto ponúkajú plavby s cieľom zachytiť jedinečný okamih východu slnka.

Dhoni je tradičná maldivská loď, ktorá je používaná na rybolov a prepravu cestujúcich alebo tovaru. Dhoni je typická svojim vysokým okrúhlym zakončením v prednej časti lode. Plavidlá sú vyrobené z dreva a ich paluba je veľmi priestranná. Loďky boli kedysi plachetnicami, v dnešnej dobe má však väčšina zabudovaný vnútorný motor, ktorý umožňuje rýchlosť plavby v priemere 13 km za hodinu. Dhoni je ideálnym dopravným prostriedkom používaným najmä na výletné plavby.



Rybolov bol od pradávna hlavným zdrojom potravy pre obyvateľov Maldív. V snahe priblížiť návštevníkom miestne tradície ponúkajú hotelové komplexy lekcie rybolovu. Okrem triumfu z vlastného úlovku umožňujú rybárske výpravy turistom sledovať malebné Maldivské ostrovy z paluby lode. Rybársku výpravu je možné absolvovať za súmraku, či pred svitaním. V súčasnosti je veľmi populárny nočný rybolov.

Väčšina turistov poletí hydroplánom pri transfere z hlavného mesta Male do cieľového letoviska. Napriek tomu, že ostrovné strediská poskytujú prepravu rýchlostnými loďami, väčšina z nich ponúka aj dopravu hydroplánom. Dôvod je veľmi jednoduchý, transfer hydroplánom je nezabudnuteľným zážitkom a perfektným spôsobom ako odštartovať vysnívanú dovolenku. V prípade, že hotelový rezort neposkytuje transfer hydroplánom, návštevníkov určite poteší možnosť objednať si let hydroplánom ako samostatný výlet.

Dĺžka letu môže byť krátka od cca 10 minút, do vzdialenejších letovísk sa často letí dlhšie ako jednu hodinu. Samotné vzlietnutie hydroplánu je zväčša hladšie ako vzlet akéhokoľvek iného lietadla, je však veľmi závislé na poveternostných podmienkach. Po vzlete hydroplán plachtí vo vzduchu ako vták nad tyrkysovými lagúnami. Pasažieri môžu zo vzduchu vidieť najluxusnejšie hotelové komplexy, rovnako ako aj neobývané, či domorodé ostrovy. Počas letu hydroplánom je veľmi zaujímavé sledovať kontrastné farby tmavo modrého Indického oceánu ktorý sa strieda s priezračnou vodou tyrkysovej farby v okolí pláží.

Niektoré ostrovné rezorty organizujú návštevu domorodých ostrovov v rámci jednodňových výletov. Spomínané výlety umožňujú návštevníkom nahliadnuť do reálneho života domorodých Maldivcov. Nachádzajú sa tu typické farebné domčeky s prímorskými prístavmi a malebnými rybárskymi osadami. Turisti sa na domorodé ostrovy vypravujú najmä za účelom nákupu rôznych suvenírov, ktorých ceny sú tu neporovnateľne nižšie ako na ostrovných letoviskách, či na letisku.



Ďalšou alternatívou ako zažiť autentický zážitok a priblížiť sa miestnej kultúre je návšteva hlavného mesta Male. Male je najľudnatejší ostrov Maldív a patrí medzi jedno z najhustejšie obývaných miest na svete. Hlavné mesto Male je situované na rovnomennom ostrove Male a väčšina turistických pamiatok sa nachádza na severnej časti ostrova v pešej dostupnosti. Hlavné mesto je veľmi rušné, nachádza sa tu veľké množstvo potravinových trhovísk a obchodov, s cenami výrazne nižšími ako na hotelových rezortoch a letisku. Turisticky najvyhľadávanejšími miestami sú Piatková mešita, Námestie republiky, či národné múzeum. Pamätník cunami pripomína devastáciu spôsobenú zemetrasením a cunami v roku 2004 v Indickom oceáne. Konštrukcia z nerezovej ocele je venovaná tým, ktorí prišli o život počas prírodnej katastrofy. Ich mená sú vyryté na každej z vertikálnych tyčí konštrukcie. Po namáhavom dni strávenom v hlavnom meste si môžu návštevníci oddýchnuť v Sultánovom parku.

Sobáš je jednou s najdôležitejších udalostí v živote človeka. Je to životný míľnik, na ktorý zamilované páry celý život s láskou spomínajú. Jedinečným spôsobom ako na túto príležitosť spomínať je spečatením symbolických svadobných sľubov na Maldivských ostrovoch.



Prevažná väčšina hotelových rezortov na Maldivách má licenciu na vykonávanie takzvanej symbolickej svadby. Dokonca aj páry ktoré nie sú občiansky zosobášené, môžu uzavrieť svoje symbolické manželstvo v jednom z Maldivských letovísk. Symbolická svadba nekladie žiadne práva či povinnosti, jedná sa o obradný sľub v ktorom páry symbolicky spečatia svoju romantickú väzbu. Po dokončení obradu je páru vydaný symbolický sobášny list. Hotelové rezorty zaistia všetko, od ubytovania pre svadobných hostí, či svedkov, cez zabezpečenie svadobnej kytice a torty, svadobnej hostiny, fotografa, alebo kameramana na obrad a všetkého, čo je potrebné. Symbolická ceremónia sa môže uskutočniť na ktoromkoľvek mieste na ostrove: na terase vily, pláži, móle, plachetnici, či jachte. Niektoré rezorty dokonca ponúkajú symbolický svadobný obrad vykonaný pod vodou. Interiér „novomanželskej“ vily je takisto možné prispôsobiť požiadavkám zamilovaného páru, najobľúbenejšími dekoráciami sú aromatické sviečky a lupene kvetov v posteli či vo vani. Niektoré hotelové komplexy umožňujú novomanželom zasadiť vlastný palmový strom.

Svadba turistov na Maldivách môže byť vnímaná ako obnovenie sľubov, ktoré boli spečatené na civilnom svadobnom obrade vo svojej vlastnej krajine. Symbolická svadobná ceremónia je takisto originálnou príležitosťou na obnovenie manželských sľubov na výročie sobáša.

Dokonca aj v prípade, že nemáte svoju svadbu na Maldivách, môžete si tento slávnostný akt pripomenúť svadobnou cestou v jednom z najromantickejších letovísk sveta. Vďaka extrémne vysokému dôrazu na rešpektovania súkromia hotelových hostí sú Maldivy ideálnou voľbou pri výbere svadobnej cesty. Každý rezort sa nachádza na samostatnom ostrove, ktorý obýva iba nevyhnutný počet zamestnancov a ostatní hoteloví hostia. Páry ktoré sa rozhodli stráviť svadobnú cestu na Maldivskom súostroví obzvlášť obľubujú ubytovanie v ikonických vilách nad vodou. Mnohé z nich majú otvorené kúpeľne, súkromné bazény a priamy vstup do lagúny.

Niektoré hotelové rezorty ponúkajú zamilovaním párom špeciálne balíčky, ktoré obsahujú romantickú výzdobu vilového interiéru, kvety, drobné občerstvenie, fľašu sektu, či párové masáže. Svadobná cesta sa nemusí uskutočniť bezprostredne po svadbe, hotely väčšinou poskytujú zvýhodnené ceny ubytovania, či spomínané balíčky v období do 6 mesiacov po svadobnom obrade (potvrdenie dátumu treba dokumentovať kópiou sobášneho listu).

Akcia
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK