Najkrajšie pláže a tie najlepšie plážové kluby v Dubaji | Dubaj.sk
6 minút čítania

Predstavujeme vám kompletného sprievodcu tými najkrajšími plážami a plážovými klubmi v Dubaji

Emirát Dubaj je futuristická metropola a jedno z najlepších prímorských letovísk súčasnosti. Viac ako 70 km nádherných pláží a malebných zákutí. Ktoré sa oplatí navštíviť? Prečítajte si náš skvelý blog.

1. Jumeirah Beach

Najkrajšiu pláž v Dubaji má komplex luxusných hotelov značky Jumeirah kam patria také ikony našej ponuky ako slávny hotel v tvare morskej vlny Jumeirah Beach Hotel, známe dubajské benátky Madinat Jumeirah s rozprávkovými rezortmi Mina A'Salam, Al Qasr či novým hotelom Al Naseem.

Pláž pred komplexom hotelov Madinat Jumeirah v Dubaji

Pláž má biely piesok a vďaka otvorenému moru sa tu v obedňajších hodinách tešia deti rovnako ako dospelí z veľkých vĺn. Hotelová pláž je dlhá 2,2 km a vďaka čistote a prírodným podmienkam sa tu niekoľko krát počas roka liahnu korytnačky. Tento úkaz je dojímavým zážitkom pre všetkých :-)

Pláž pred komplexom hotelov Madinat Jumeirah v Dubaji

2. The Beach | Dubai Marina

Letovisko Dubai Marina je považované za "Miami" Stredného východu. Okrem skvostných budov, mrakodrapov, luxusných hotelov a promenád tu nájdete aj najpopulárnejšiu pláž v Dubaji. Plážový komplex The Beach je prístupný všetkým turistom a návštevníkom bez poplatku. Nájdete tu sprchy, šatne, skrinky aj udržiavané toalety.

Pláž The Beach v Dubai Marina

Pláž The Beach v Dubai Marina

Nájdete tu stovky obchodov, reštaurácií a kaviarní, promenády, bežeckú dráhu, mestský park, detskú aquazónu a športoviská. Potenciálni klienti majú na výber z kvalitných a nami overených hotelov ako luxusný Le Royal Meridien a obľúbený Hilton Jumeirah so súkromnou plážou, či mestské hotely Hilton The Walk, Roda Amwaj Suites, Amwaj Rotana či JA Ocean View, ktoré sa nachádzajú na verejnej časti pláže.

3. Kite Beach | Burj Al Arab

Verejná pláž Kite Beach sa nachádza hneď vedľa legendárneho 7-hviezdičkového hotela v tvare plachetnice Burj Al Arab. Pláž je mimoriadne populárna a obľúbená medzi turistami, ktorí si tu zhotovujú nezabudnuteľné fotografie s jednou z najznámejších "ikon" emirátu Dubaj.

Pláž Kite Beach v Dubaji

Pláž Kite Beach v Dubaji

Návštevníci sa môžu tešiť na biely piesok, novú promenádu s bežeckou dráhou, športoviská a množstvo "hipsterských" stravovacích zariadení rôzneho zamerania. Pláž nesie meno podľa populárneho športu kitesurfing, na ktorý sú tu priam ideálne podmienky. K dispozícii sú sprchy, mobilné nabíjacie stanice a sociálne zariadenia.

4. Al Mamzar Beach

Plážový park Al Mamzar je obľúbeným miestom pre strávenie dňa pri mori pre turistov, ktorí sú ubytovaní v jednom z mestských hotelov v časti Deira na brehu prírodnej zátoky Dubai Creek. Nájdete tu skrinky, sprchy, šatne a aj udržiavané toalety. Vstup je za poplatok približne 1€.

Pláž Al Mamzar Beach Park v Dubaji

5. La Mer

Nový moderný plážový komplex otvorili v októbri 2017. Stojí za ním štátna firma Meraas, ktorá je developerom aj sesterského projektu The Beach v Dubai Marina. Najnovšia verejná pláž v Dubaji láka na skvele vybudovanú turistickú infraštruktúru a desiatky štýlových obchodov, reštaurácií a kaviarní. La Mer v našom sprievodcovi jednoducho nemôže chýbať.

Nová pláž La Mer v Dubaji, Arabské Emiráty

Nová pláž La Mer v Dubaji, Arabské Emiráty

Návštevníci sa môžu tešiť na nový aquapark, športoviská, trampolíny, detské ihriská a samozrejme biely piesok a čisté more.

6. Umm Seqeim

Obľúbená rodinná pláž láka na otvorené more, príjemnú atmosféru a hlavne kľud. Nechýbajú všetky vymoženosti pre váš komfort. Vstup je zdarma pre všetkých.

Verejná pláž Umm Seqeim v Dubaji, Arabské Emiráty

Plážové kluby v Dubaji

Okrem nádherných pláží a azúrového mora majú nároční dovolenkári možnosť využiť jeden z exkluzívnych plážových klubov Dubaji.

V rámci celodenného vstupu si môžete užívať ideálne spojenie všetkých vymožeností luxusného plážového rezortu, tanečného klubu, zábavy a skvelej gastronómie.

1. The Terrace at Burj Al Arab

Nič nepovie "užívam si život naplno" ako fotka z novučičkej slnečnej terasy hotela Burj Al Arab. Plážový klub The Terrace je architektonickým a technologickým zázrakom, ktorý nenechá nikoho chladným. Fínska dizajnérska firma ADMARES, ktorá sa špecializuje na stavby na vode, navrhla pre hotelovú sieť Jumeirah exkluzívny komplex troch panoramatických bazénov visutých nad hladinou azúrového mora.

Plážový klub The Terrace at Burj Al Arab v Dubaji

Nechýbajú štyri jacuzzi, pláž s jemným pieskom, bary, dve luxusné reštaurácie a privátne altánky pre vyvolených. Plážový klub The Terrace at Burj Al Arab kričí VIP a je tak stelesnením filozofie značky Jumeirah a najluxusnejšieho hotela sveta.

Plážový klub The Terrace at Burj Al Arab v Dubaji

2. Nikki Beach Club

Slávna španielska značka Nikki Beach po rokoch príprav konečne zavítala aj do úžasného Dubaja! Legendárny plážový klub je garanciou celodennej zábavy za sprievodu rytmov v podaní najlepších svetových DJs. Tak odviažte sa, buďte trendy, buďte Nikki.

Luxusný plážový klub Nikki Beach Club v Dubaji

Luxusný plážový klub Nikki Beach Club v Dubaji

Hostia sa môžu vyblázniť vo vlnách priezračného mora alebo si zatancovať v hlavnom bazéne.

3. Nasimi Beach | Atlantis

Plážový klub pre dospelých (vstup od 21 rokov) je počas dňa oázou pokoja a oddychu pre všetkých vyznávačov súkromia a intímnej atmosféry. V obedných hodinách však zábava graduje za sprievodu skvelej elektronickej hudby a kvalitných kokteilov. Aj taký je život na Arabskej riviére :-)

Plážový klub Nasimi Beach v Dubaji

Plážový klub Nasimi Beach v Dubaji

Hostia hotela Atlantis The Palm majú vstup na pláž klubu Nasimi Beach v cene ubytovania.

4. O Gravity

Hľadáte štýlové miesto pre strávenie super dňa pri mori? Klub O Gravity je garanciou celodennej zábavy, dobrej hudby od live DJs, znamenitých kokteilov a skvelej gastronómie. Bazén so skleneným okrajom je ideálnym miestom pre fotografie na váš instagram alebo facebook.

Plážový klub Zero Gravity v Dubai Marina

Klub O Gravity je súčasťou parašutistickej zóny SkyDive Dubai a xdubai v Dubai Marina. Pokochajte sa výhľadom na panorámu mrakodrapov mesta, ktoré nikdy nespí.

Plážový klub Zero Gravity v Dubai Marina

5. Blue Marlin

Zažite párty Ibiza-style. Plážový klub Blue Marlin sa nachádza na periférii mesta smerom na Abu Dhabi v časti Jebel Ali. Povinný dress code sú šortky, bikiny a slnečné okuliare. Hlavné menu pozostáva z kokteilov a dekadentnej zábavy akú nezažije nikde inde v Dubaji.


12 dôvodov prečo sa vybrať do hotela Atlantis The Palm v Dubaji! 12 dôvodov prečo sa vybrať do hotela Atlantis The Palm v Dubaji! Luxusný plážový rezort Atlantis The Palm patrí medzi najlepšie hotely v Dubaji. Čím je výnimočný? Prečítajte si v našom...
5 dôvodov prečo sa tento rok vybrať na dovolenku do letoviska Saadiyat v Abu Dhabi 5 dôvodov prečo sa tento rok vybrať na dovolenku do letoviska Saadiyat v Abu Dhabi Spoznajte jedno z najunikátnejších letovísk v Emirátoch. Ostrov Saadiyat Island v hlavnom meste Abu Dhabi sa pýši nádhernou...
Dubai All Exclusive: Prémiový zážitok v klubových izbách s Jumeirah! Dubai All Exclusive: Prémiový zážitok v klubových izbách s Jumeirah! Slováci sú z roka na rok náročnejšia klientela a v prípade Dubaja a Emirátov vyžadujú čoraz sofistikovanejší a kvalitnejší...
Hotel 5* The St. Regis Saadiyat Island v Abu Dhabi: 8 vecí, ktoré ho robia výnimočným! Hotel 5* The St. Regis Saadiyat Island v Abu Dhabi: 8 vecí, ktoré ho robia výnimočným! Luxusný hotel v hlavnom meste Emirátov patrí k tým najlepším plážovým rezortom na svete. Hotel má unikátnu polohu na prírodnom...
10 dôvodov prečo si vybrať hotel Sofitel The Palm v Dubaji :) 10 dôvodov prečo si vybrať hotel Sofitel The Palm v Dubaji :) Luxusný plážový rezort Sofitel The Palm patrí medzi tie najlepšie hotely v Dubaji. Spojenie francúzskej elegancie a polynézskej...
10 zaujímavostí o novom múzeu umenia Louvre v Abu Dhabi 10 zaujímavostí o novom múzeu umenia Louvre v Abu Dhabi Futuristické múzeum kultúry a moderného umenia v Abu Dhabi je fenomenálny architektonický počin. Viete na koľko exponátov...
Silvester v Dubaji: Ako si správne vybrať a čo treba vidieť? Silvester v Dubaji: Ako si správne vybrať a čo treba vidieť? Prežite s nami Nový rok v Dubaji. Ako si správne vybrať, kedy cestovať a čo vidieť? Inšpirujete sa v našom článku a vyberte...
Nákupy v Dubaji: Ktoré sú najlepšie nákupné centrá v Emiráte? Nákupy v Dubaji: Ktoré sú najlepšie nákupné centrá v Emiráte? Dubaj je skutočná "shopping" metropola sveta. V nasledujúcom blogu vám prinášame podrobného sprievodcu nákupmi v Dubaji.
Romantika v Dubaji: 9 dôvodov prečo jej povedať ÁNO Romantika v Dubaji: 9 dôvodov prečo jej povedať ÁNO Rušná metropola Emirátov Dubaj má mnoho rôznych tvárí. Okrem moderných budov, obrích nákupných stredísk a veľkých dovolenkových...
8 atrakcií v Dubaji za menej ako 3€ 8 atrakcií v Dubaji za menej ako 3€ Turistika v Dubaji sa môže na prvý pohľad javiť ako drahá záležitosť, nie to však vždy pravidlo. Zistite, ktorých osem...
Dovolenka v Dubaji: Čo sú izby Club a aké majú výhody? Dovolenka v Dubaji: Čo sú izby Club a aké majú výhody? Ako dovolenkovať vo väčšom komforte a bez starostí? Máme pre vás odpoveď. Doprajte si vysokú úroveň služieb v tzv. klubových...
Po stopách Street Art v Dubaji Po stopách Street Art v Dubaji Skupina nadšencov sa snaží premeniť betónové steny mnohých mestských štvrtí Dubaja na veľkú Street Art galériu, ktorá...
Späť na začiatok stránky
OK
Tieto webové stránky používajú súbory cookie, pre zlepšenie kvality našich služieb. Viac informácií
Súhlasím
PAGE IS OK