FAQ - Často kladené otázky

Nenašli ste čo ste hľadali? Spýtajte sa nás
V prípade, že plánujete svadbu tak je dobré na to myslieť už pri rezervácii Vašej vysnívanej dovolenky. Je to z dôvodu leteniek, ktoré sa vystavujú na konkrétne meno cestujúceho ako nám uvediete v rezervácii Vašej dovolenky. Rozhodujúce je aby meno uvedené v cestovnom pase s ktorým budete cestovať bolo rovnaké ako máte uvedené na letenke.
Rezervácia leteniek je nezáväzná a bezplatná. Automaticky sa zruší po čase uvedenom v obdržanom e-maily. V prípade záujmu o rezerváciu po uvedenom čase je potrebné preveriť aktuálnosť ceny a dostupnosť.
Cestovná kancelária DUBTOUR GROUP s.r.o., prevádzkovateľ portálu www.dubaj.sk, je poistená pre prípad úpadku cestovnej kancelárii v poisťovni Európska cestovná poisťovňa.
Garančný list
Telefonická nepretržitá služba 24hodín/7dní v týždni v českom a slovenskom jazyku. Sú Vám k dispozícii zamestnanci nášho partnera v emirátoch. Môžte sa na nich obrátiť v prípade potreby riešenia prípadných požiadaviek/problémov na letisku, hoteli a pod. Samozrejme je možné sa na nich obrátiť aj v prípade potreby osobnej asistencie pri riešení náhlych zdravotných problémov keď je potrebné poradiť a podobne.

Služba Ahlan alebo Marhaba zabezpečuje prednostné odbavenie formalít po prílete na letisku v Dubaji. Asistenti Vás čakajú po prílete spravidla pri Vašom vstupe do terminálu letiska s tabuľkou kde je uvedené Vaše meno. Následne s Vami absolvujú prednostnú pasovú a colnú kontrolu a sú Vám nápomocný pri vyzdvihnutí Vašej batožiny. Potom Vás odovzdajú zástupcovi nášho partnera, ktorý čaká pri východe z terminálu letiska.
Túto službu doporučujeme klientom, ktorý sú v emirátoch prvýkrát a ocenia pomoc skúsených asistentov po prílete, alebo jednoducho pre klientov, ktorí neradi čakajú :-)

Držiteľom cestovného pasu Slovenskej republiky je pri vstupe do krajiny udelené bezplatné vízum do cestovného pasu oprávňujúce k pobytu na 30 dní.
Podmienkou udelenia „visa on arrival“ je cestovný pas s minimálnou platnosťou 6 mesiacov od vstupu do Spojených arabských emirátov.
Pri turistických cestách do 30 dní je vízum udelené bezplatne po príchode do krajiny v prípade splnenia nasledovných podmienok: cestovný pas platný min. 6 mesiacov, spiatočný cestovný doklad a dostatočné množstvo finančných prostriedkov (100 USD + 50 USD na osobu/každý deň pobytu) alebo potvrdenie CK o uhradení pobytu. Predĺženie víz sa žiada na príslušnom oddelení imigračného úradu. Turistické víza možno predĺžiť max. na 90 dní (30 dní bez poplatku + 60 dní za poplatok).
Slovenská republika má so Seychelskou republikou bezvízový styk na dobu pobytu 90 dní v priebehu jedného polroka, preto sa nevyžaduje vstupné vízum. Pri vstupe do krajiny sa vyžaduje vstupný formulár a preukázanie spiatočnej letenky, ubytovania v krajine dostatočné finančné prostriedky k pobytu (150 USD na deň).
Slovenská republika má s Maurícijskou republikou bezvízový styk na dobu pobytu 90 dní v priebehu jedného polroka, preto sa nevyžaduje vstupné vízum. Pri vstupe do krajiny sa vyžaduje cestovný pas platný minimálne po dobu pobytu, vypísaný vstupný a zdravotný formulár, preukázanie spiatočnej letenky a ubytovania v krajine.

V rámci bežnej turistickej návštevy SAE nie je predpísané žiadne povinné očkovanie. Možné zdravotné riziká konzultujte so svojím lekárom alebo v nemocniciach na oddeleniach cudzokrajných chorôb napr.  www.cudzokrajne.sk. Nezabudnite si pribaliť Vaše lieky ktoré užívate.

Cestovanie lietadlom počas tehotenstva je vo všeobecnosti bezpečné, je však viacero faktorov, ktoré musíte brať do úvahy. Zdravotné riziko, ktoré predstavuje lietanie pre zdravé ženy s normálnym priebehom tehotenstva, je minimálne.
Cestovať lietadlom je možné do 34. týždňa tehotenstva (pri viacpočetnom tehotenstve do 28. týždňa). Stačí predložiť lekárske potvrdenie. Každý letecký prepravca môže mať odlišné podmienky prepravy tehotných žien. Z tohto dôvodu CK upozorňuje, že je zodpovednosťou každého zákazníka si preveriť podmienky leteckej prepravy.

Bežné fotografovanie je akceptované. Je zákaz fotografovať moslimské ženy, paláce, vládne inštitúcie, vojenské a priemyselné objekty. Fotografovať miestnych mužov a deti sa odporúča len s ich dovolením.
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK