Dovolenka v Dubaji

108 hotelov | ubytovanie od 147 €
Dĺžka letu iba 5,5h
 • Vzdialenosť 4568 km
 • Víza nie sú potrebné
 • Priamy let
Viac informácií
Oblačno 33 °C
 • Oblačno
 • Klimatizované hotely
Viac informácií
Aktuálny čas 12:39
 • Časové pásmo UTC+4
 • +2 hodiny (leto)
 • +3 hodiny (zima)
Viac informácií

Úvod

Dubaj je druhým najväčším emirátom v rámci únie siedmich Spojených Arabských Emirátov a zároveň najväčším a najľudnatejším mestom v krajine (počet obyvateľov 2 788 929 k 8. júnu 2018). Vládcom emirátu je šejk Mohamed Bin Rashid Al Maktoum, ktorý je súčasne premiérom SAE. Rodina, ktorá pochádza z jedného kmeňa, vládne v emiráte približne od roku 1830.


Vďaka vynikajúcej polohe takmer na polceste medzi Európou a ďalekým východom, bol Dubaj vždy obchodným centrom celého Perzského zálivu. V 50. rokoch bola objavená ropa v susednom Abu Dhabi, ktoré s produkciou začalo v roku 1962. Až v roku 1969 došlo k historicky prvému exportu tejto komodity z emirátu Dubaj a tým sa odštartovala nebývalá hospodárska obnova a rozmach, ktorý pretrváva až do súčasnosti.

Dubaj je dnes plne diverzifikovanou ekonomikou, len 2 % HDP pochádza z ropného priemyslu (v roku 2007 sa emirát stal čistým dovozcom ropy a zemného plynu), pričom dominantnými odvetviami sú doprava, logistika, turizmus, maloobchod, nehnuteľnosti a stavebníctvo. Dubaj je v súčasnosti významným finančným centrom, najväčším trhom s nehnuteľnosťami na svete a zároveň najväčšou turistickou destináciou v regióne.

Oficiálnym náboženstvom je Islam, ktorý je v mnohom spätý s miestnou kultúrou, jej zvykmi a tradíciami. Dubaj je napriek tomu kozmopolitné a pomerne liberálne spoločenstvo s vysokou mierou globalizácie. Domáce obyvateľstvo tvorí iba 10% celkovej populácie. Zvyšok sú zahraniční prisťahovalci, ktorí sú dominantnou zložkou pracovnej sily naprieč všetkými odvetviami.

Názov
Spojené Arabské Emiráty
Štátne zriadenie
Federácia siedmych emirátov
Vznik
2.12.1971
Rozloha
cca 83 600 km2
Počet obyvateľov
Odhad 2017 - cca 10 139 000
Jazyk
Arabčina (úradný jazyk), angličtina, hindi, urdu, fárri
Hlavné mesto
Abu Dhabi
Náboženstvo
Islam (cca 96 % obyvateľov, iné náboženstvá sú tolerované)
Etnické zloženie
Arabi, Iránci, Pakistanci, Indovia a iní
Úradná mena
1 Dirham (Dhs), po anglicky 1 UAE Dirham (AED)
Šoféruje sa
pravá strana
Telefonická predvoľba
+971
Alkohol
Alkohol je podávaný len v hoteloch, licencovaných reštauráciách a baroch. Alkohol sa nedá kúpiť bežne v potravinách, iba na letisku v Duty Free zónach alebo v špecializovaných predajniach (bottle shop), kde alkohol predajú len držiteľom špeciálneho preukazu (rezidenti). Alkohol je denne dopĺňaný aj v minibaroch na izbách (za poplatok).

Oblečenie

Letné oblečenie je vhodné pre návštevníkov počas celého roka. V zimných mesiacoch odporúčame si so sebou vziať teplejší sveter alebo vetrovku na chladnejšie noci. SAE sú moslimskou krajinou a preto sa očakáva, že návštevníci budú na verejnosti chodiť oblečení konzervatívnejšie. Plážové oblečenie a plavky sú akceptované v hoteloch a na plážach. Nudizmus alebo opaľovanie sa hore bez je zakázané. V luxusných hoteloch by ste na večeru mali mať formálne oblečenie (páni dlhé nohavice a košeľa, dámy dlhšia sukňa, nohavice alebo šaty).

Miestne obyvateľstvo ľahko rozpoznáte podľa tradičných odevov, ktoré nosia na znak hrdosti. Muži sa obliekajú do bielej kandury s bielou šatkou okolo hlavy (dishdash), upevnenou dvoma čiernymi kruhmi (Agal). Ženy nosia čiernu abáju so závojom  tak aby si skryli postavu a vlasy (hijab). Niektoré ženy nosia nikáb či burku, ktoré im zakrývajú  celú tvár. Muži zastávajúci vysoké pozície vo vláde nosia  v rôznych farebných prevedeniach, ako napríklad v modrom, zlatom či červenom, prípadne majú oblečený masívny plašť (bisht) s ozdobnými lemami.

Zastupiteľský úrad pre SAE

Ambasáda Slovenskej Republiky v SAE
Embassy of the Slovak Republic
Al Mataf Street, No. 16, Villa 2
Al Bateen, Abu Dhabi, Spojené Arabské Emiráty

Tel: +971 2 681 7705
Email: [email protected]
Web: www.mzv.sk/abudhabi
Pracovná doba: 09:00 do 17:00

Vzdialenosť a let

Viedeň
Schwechat (VIE)
Rakúsko
5h 35min
Dubaj
Dubai International Airport (DXB)
Spojené arabské emiráty
Celková dĺžka letu
5h 35min

Počasie

V Dubaji a Spojených Arabských Emirátoch je tropická, suchá klíma. Najlepšie podmienky na návštevu Dubaja sú v mesiacoch september až máj. Ideálne teploty vzduchu a vody sú konkrétne v mesiacoch marec, apríl, máj, október a november. Najvyššie teploty sú v mesiacoch júl a august, kedy teploty na poludnie môže dosahovať 42°C až 45°C.
V najhorúcejších dňoch teploty môžu dosiahnuť až 48°C. V tomto období je aj najvyššia vlhkosť vzduchu. Zrážky sa vyskytujú len zriedkavo. Najviac zrážok je v mesiaci január. Vďaka priaznivému a slnečnému počasiu patria Dubaj a celé Emiráty medzi obľúbené dovolenkové destinácie počas celého roka.


Aktuálne počasie v Dubaji
20 Júl
Sobota
37°C Oblačno 31°C
21 Júl
Nedeľa
40°C Slnečno 33°C
22 Júl
Pondelok
38°C Slnečno 33°C
23 Júl
Utorok
37°C Slnečno 31°C
24 Júl
Streda
36°C Oblačno 32°C
25 Júl
Štvrtok
36°C Polooblačno 31°C
Východ a západ slnka
05:40
Východ slnka
19:10
Západ slnka
12:39
Miestny čas
Ročný prehľad teploty vzduchu
22°C
Jan
24°C
Feb
28°C
Mar
33°C
Apr
38°C
Máj
40°C
Jún
41°C
Júl
41°C
Aug
39°C
Sep
36°C
Okt
31°C
Nov
26°C
Dec
Ročný prehľad teploty mora
24°C
Jan
22°C
Feb
25°C
Mar
27°C
Apr
31°C
Máj
31°C
Jún
32°C
Júl
32°C
Aug
33°C
Sep
31°C
Okt
29°C
Nov
26°C
Dec
Ročný prehľad zrážok
11mm
Jan
36mm
Feb
22mm
Mar
8mm
Apr
1mm
Máj
0mm
Jún
0mm
Júl
0mm
Aug
0mm
Sep
0mm
Okt
2mm
Nov
14mm
Dec

Víza a povinnosti

Na základe Dohody medzi Európskou úniou a Spojenými arabskými emirátmi o zrušení vízovej povinnosti pre krátkodobé pobyty sa môžu držitelia cestovných, diplomatických i služobných pasov SR od 7. mája 2015 zdržiavať na území Spojených arabských emirátov po dobu najviac 90 dní počas akéhokoľvek obdobia 180 dní.

U všetkých cestujúcich, platnosť cestovného dokladu musí byť minimálne šesť (6) mesiacov po plánovanom návrate z pobytu, v opačnom prípade držiteľa do krajiny spravidla neprepravia ani letecké spoločnosti.

Pri cestovaní neplnoletého dieťaťa iba s jedným z rodičov sa odporúča mať so sebou opečiatkovaný súhlas druhého (necestujúceho) rodiča v anglickom jazyku - od notára, resp. matriky SR.
Vzor súhlasu v anglickom jazyku

Colné predpisy

Colný režim je liberálny. Je povolené doviesť cigarety, 1 liter alkoholického nápoja a 2 litre vína pre vlastnú spotrebu. Neplatí to pre návštevníkov vyznávajúcich moslimské náboženstvo. Striktné zákazy a obmedzenia sa týkajú dovozu drog, zbraní, erotickej a pornografickej literatúry. Uvedené položky podliehajú zákazu a pri porušení podliehajú konfiškácii s postihom (peňažná pokuta, vyhostenie).

Kde sa ubytovať

Orientačný prehľad cien

Jan
Feb
Mar
Apr
Máj
Jún
Júl
Aug
Sep
Okt
Nov
Dec

Bezpečnosť

Dubaj a Spojené Arabské Emiráty patria medzi najbezpečnejšie krajiny sveta. Z dôvodu prísnych trestov a efektívnej polícii sa Emiráty tešia veľmi nízkej kriminalite. V roku 2017 boli Emiráty po Fínsku vyhlásené za druhú najbezpečnejšiu krajinu sveta (World Economic Forum).

Zdravotná starostlivosť

Občania Slovenskej republiky si zdravotné ošetrenie hradia v plnej výške z vlastných prostriedkov. Dohoda o poskytovaní bezplatnej zdravotnej starostlivosti medzi SAE a SR nie je.
Odporúčame sa preto pred cestou poistiť.
Vzhľadom k intenzite slnečných lúčov sa odporúča používať opaľovací krém s vysokým UV filtrom a slnečné okuliare.

Očkovanie

V rámci bežnej turistickej návštevy SAE nie je predpísané žiadne povinné očkovanie. Možné zdravotné riziká konzultujte so svojím lekárom alebo v našich nemocniciach na oddeleniach cudzokrajných chorôb, resp. hľadajte potrebné informácie na stránke www.uvzsr.sk

Pitná voda

Voda z vodovodu je úžitková a vyrába sa odsoľovaním morskej vody. Neodporúča sa ju konzumovať. Pitná voda je balená v plastových fľašiach, dostať ju kúpiť v reštauráciách alebo v obchodoch.

Internet a elektrina

V SAE je 220 V so zásuvkami anglického typu s tromi kolíkmi. Pre pripojenie prístrojov je spravidla potrebný adaptér.Zadarmo je k dispozícii na recepcii hotela. Nabíjačky pre kamery, mobily a holiace strojčeky môžete používať bez problémov.

Prírodné katastrofy

V Emirátoch sú najčastejšou prírodnou udalosťou piesočné búrky. Ich výskyt nemožno vopred zistiť. Na druhú stranu sa môžu objaviť niekoľkodňové dažde sprevádzané silným vetrom.

Dôležité kontakty

Hasiči 997
Ambulancia 998
Polícia 999
Konzulárna pohotovosť 00971 506 628 920
Zastupitelský úrad SR v Abu Dhabi +971 2 681 7705

Peniaze a ceny

Dubaj je veľmi prístupný pre turistov, vychádza im v ústrety v mnohých smeroch. Výnimkou nie sú ani financie.Miestnou menou SAE je Dirham (Dhs / AED), ktorý sa delí na 100 filsov.. Výmenu valút je možné uskutočniť bez obmedzenia v hoteloch, zmenárňach alebo bankách. Najvýhodnejší kurz je v bankách. Najznámejšou vymeniteľnou menou je USD, s ktorou je možné uskutočňovať aj priame platby v obchodoch. Odporúča sa však platiť miestnou menou. Vymieňajú sa aj iné valuty ako napríklad EUR, kurz sa však denne mení.

Akceptované sú medzinárodné platobné a kreditné karty (American Express, MasterCard, Diner’s Club, Visa). V obchodoch je možné platiť aj kartou Visa Electron. Pri otázke, v akej mene má byť platba kartou zrealizovaná odporúčame vždy zvoliť možnosť prepočtu na domácu menu Dirham.

Pri zjednávaní zliav je výhodnejšie platiť v hotovosti a v Dirhamoch.
Orientačný kurz v USD, 1 USD = 3,65 Dhs
Orientačný kurz v EUR, 1 EUR = 3,80 Dhs 

Pri zjednávaní zliav je výhodnejšie platiť v dirhamoch a v hotovosti. Tak ako v mnohých iných arabských krajinách, i v Dubaji majú obchodníci vo zvyku zjednávať. Na rôznych trhoch si obchodníci zjednávanie veľmi užívajú, väčšina cien je naschvál nadhodnotených, aby sa mohli turisti s obchodíkmi dohadovať o cene. Na trhoviskách i v taxíkoch je však zvykom platiť v domácej mene.

Sprepitné

Dane a poplatky sú už zahrnuté v cene služieb. Malá pozornosť vo výške 5 až 10% z ceny konzumácie alebo služieb je vždy vítaná.

Doprava a transfery

Väčšina plážových hotelov zabezpečuje shuttle bus, bezplatnú dopravu pre svojich klientov do centra Dubaja a späť. Veľmi dostupná a v prijateľných cenových reláciách je aj doprava taxíkmi. Taxislužby v Emirátoch sú štátne. Hoci je v Emirátoch možné platiť dolármi, niektorí taxikári ich ako platbu odmietajú. Majte teda radšej pri sebe vždy aj dirhamy, ak nie ste ochotní sa s vodičom dohadovať.

Mestskú hromadnú dopravu využívajú predovšetkým prisťahovalci z Ázie. Metro bolo oficiálne uvedené do prevádzky 09.09.2009. Jeho najväčšia časť, z celkovej dĺžky 52 km, funguje nad zemou a v starej časti Dubaja zas pod zemou. Všetky zastávky a vlaky sú plne klimatizované. Medzi zastávkami metra a dôležitými miestami funguje kyvadlová autobusová doprava.

V rámci mestských častí Dubai Marina, Jumeirah, Umm Sequem a Al Sofouh môžete využívať novú modernú električku. Populárne sú aj veľké vodné taxíky, ktoré majú zastávku v Dubai Marina, na palmovom ostrove Palm Jumeirah, v mestskej časti Business Bay (Downtown) a na brehoch zátoky Dubai Creek.
V Dubaji a v Abu Dhabi sú dostupné aj prepravné služby UBER a Careem. Stačí si stiahnuť aplikácie a mať registrované platnú kreditnú kartu.

Transfer v Dubaji

 • privátny transfer letisko Dubaj - hotel - letisko Dubaj autami TOYOTA PREVIA, CHEVROLET VENTURE, CHRYSLER 300C, CHEVROLET ROYAL CAPRICE, LEXUS.
 • v prípade záujmu Vám zabezpečíme transfer letisko Dubaj - hotel - letisko Dubaj luxusnou limuzínou podľa Vášho želania (BMW 7, HUMMER, ROLLS - ROYCE, CADILLAC ESCALADE) 

Transfer v Dubaji Helikoptérou

O možnostiach transferu helikoptérou z letiska Dubaj - hotel - letisko Dubaj sa informujte v našej CK.

Stravovanie

Hotely a reštaurácie v Emirátoch sú povestné špičkovou kuchyňou a vynikajúcou stravou. Raňajky a večere sú v hoteloch servírované formou bufetu. Najmä emirát Dubaj je preslávený svojou gastronomickou scénou. Nájdete tu reštaurácie každého druhu, najmä ázijské, indické, arabské, libanonské ale aj talianske, francúzske, americké a moderné fusion podniky. Počas moslimského pôstneho mesiaca Ramadán by ste sa na znak rešpektu a solidarity s domácimi mali zdržať konzumácie jedla a pitia na verejnosti.
Medzi tradičné jedlá, nápoje a pokrmy, ktoré by ste v Emirátoch mali vyskúšať patrí hummus (pasta z cíceru), arabský chlieb, mäso shawarma, ktoré je obdobou tureckého kebabu, ďatle a dezerty z datlí, ťavie mlieko, výrobky z ťavieho mlieka a samozrejme silná arabská káva.
Kozumácia bravčového mäsa je z hľadiska islamu moslimom zakázaná. Napriek tomu je bravčové mäso dostupné v niektorých obchodoch a taktiež ho nájdete aj v ponuke reštaurácií a hotelov.

Aktivity a atrakcie

Ak chcete zažiť niečo jedinečné a spoznať mesto Dubaj či inú oblasť Emirátov z netradičných uhlov potom ste na správnom mieste. Palmový ostrov, umelo vytvorené súostrovie Svet, dominanty Burj Khalifa a Burj Al Arab a oveľa viac na Vás čaká pri pri návšteve tohto nevyspytaťeľného mesta.


V Emirátoch sa stretnete s tromi kategóriami pláží: súkromné hotelové, verejné platené a verejné neplatené. Súkromné hotelové pláže majú plážové rezorty a sú prístupné len hosťom hotela alebo hosťom z mestských hotelov, ktoré majú zmluvu s niektorým z plážových rezortov.

Verejné platené a neplatené pláže využívajú hostia mestských hotelov. Mestské hotely zabezpečujú zväčša raz denne obojstranný transfer na jednu z pláží. Na pláži je možne zapožičať si lehátka, slnečníky a uteráky (za poplatok). Najväčšia verejná pláž v Dubai Marina je navyše vybavená športoviskami, šatňami, skrinkami a sprchami.
Ste aktívnejší po západe slnka? Dubaj je mesto so skutočne bohatým nočným životom. Nájdete tu tie najlepšie nočné kluby a diskotéky na svete. K absolútnej špičke patrí legendárny Cavalli Club či Club Armani Privé. Najpopulárnejšími diskotékami v meste sú White Club v hoteli Meydan neďaleko centra mesta a Barasti v hoteli Le Méridien Mina Seyahi v Dubai Marina. 

Vďaka celoročne slnečnému počasiu a dramatickej kombinácii púšte a pláže je Dubaj dokonalým miestom pre adrenalínové zážitky. Preháňajte sa šialenou rýchlosťou v motorovom člne po hladine Arabského zálivu alebo v pretekárskom aute po okruhu, vyskúšajte skydiving nad súostrovím Palm Jumeirah, prejdite sa na kajaku okolo súostrovia The World, Pádlujte na paddleboard pozdĺž pobrežia alebo si zaplávajte s delfínmi a žralokmi. Môžete tiež vyraziť za mesto a v džípe zdolávať piesočné duny v púšti alebo nad pieskom vystúpiť do výšky v teplovzdušnom balóne. Zapnite si bezpečnostný pás, postroj alebo prilbu, čaká vás vzrušujúci zážitok!

Pri nakupovaní je v SAE k dostaniu všetko na čo si len spomeniete a obchody majú otvorené aj do neskorých nočných hodín. Americký slogan "Shop till you drop!" - "Nakupuj kým neodpadneš'," tu má naozaj svoje opodstatnenie. Je tu k dostaniu všetok tovar, ktorý príde na svetový trh a to väčšinou skôr, než na slovenský trh. Vďaka nízkym daniam a nízkym nákladom na dopravu sú SAE ozajstným rajom nakupovania a mnoho návštevníkov z celého sveta sem chodí len za týmto účelom. Najhlavnejšími centrami nakupovania v  SAE sú Dubaj, Abu Dhabi, Sharjah a Al-Ain.

V klimatizovaných nákupných galériách sa pohodlne nakupuje aj v horúcich letných mesiacoch a okrem nakupovania sú tu pripravované mnohé kultúrne programy. Do nákupných centier v SAE tak ľudia vyrážajú na osobné schôdzky i za zábavou.  Mimoriadne  lacné  sú  Duty free shopy na letiskách a ponúkajú veľmi širokú a rozmanitú paletu tovaru.
Otváracia doba je v supermarketoch v SAE spravidla od 10.00 do 22.00. Vo štvrtok a piatok, kedy je deň pracovného pokoja, zatvárajú veľké obchodné centrá až okolo polnoci. Mimo obchodné centrá, obchody mávajú poludňajšiu prestávku od 13 h do minimálne 16 h. Po obedňajšej pauze sú v prevádzke až dlho do noci. Počas ramadánu sa predajná doba v SAE predlžuje až do jednej hodiny ráno.

Kultúra Spojených arabských emirátov je veľmi podobná ostatným okolitým krajinám Perzského zálivu. Islam silno ovplyvňuje celý spoločenský život, no na rozdiel od Saudskej Arábie sú Emiráty liberálnejšou krajinou. Aj napriek silnej urbanizácii je kmeňové zriadenie značným ovládacím prvkom. Rodina tvorí aj tu základný prvok spoločnosti. Do súčasnosti sa v Emirátoch zachovali mnohé tradičné spôsoby života. Aj keď sa im už venuje málo ľudí, stále sa živia napríklad rybolovom a lovom perál. Nie je nezvyčajné ani nosenie tradičného odevu. Pre miestne ženy je typické, že mimo domova nosia minimálne šatku cez vlasy. 

Tak ako aj v iných krajinách Arabského polostrova dominujú tradičné prejavy umenia ako hrnčiarstvo, tkáčstvo, či spracovanie kovov. Remeselná výroba je zdrojom príjmov pre mnoho obyvateľov vidieka, ktorí svoje produkty predávajú na trhoviskách v mestách.
K tradičným prejavom umenia patria aj ľudoví rozprávači, ktorí rozprávajú príbehy. Sú obľúbenou formou zábavy dokonca pred televíziou. Svoje miesto má aj poézia a to ako klasická, tak aj beduínska. Tradičná hudba, ako napríklad “hudá”, je rozšírená popri populárnej hudbe. Pôvodne bola spievaná počas dlhých putovaní v karavánach. Šport je v Emirátoch silne podporovaný zo strany vlády. Populárne sú konské preteky a preteky tiav.  Obľúbené sú aj športy ako futbal, tenis, rugby, či preteky plachetníc. 

Aj napriek krátkej histórii moderného mesta, v Dubaji nájdete historické a kultúrne budovy, ktoré Vám predstavia život beduínov a lovcov perál, z čias, než mesto zbohatlo z ropy a bolo objavené turistami.
Dubai Museum
Dubajské múzeum je najnavštevovanejšie historickou budovou v Dubaji. Nachádza sa v pevnosti Al Fahidi z roku 1787 a zachytáva bežný život obyvateľov pred objavom ropy. Zoznámite sa s tradičnými domami, mešitami, trhovisku, pestovaním datľových paliem či púštnym aj morským životom. Populárna je expozícia o lovcoch perál.
Sheikh Saeed's House
Bývalé oficiálne sídlo šejka Saeed, prvého vládcu Dubaja a prastarého otca súčasného vládcu šejka Mohammeda bin Rashid Al Maktouma, v súčasnosti hosťuje jedinečnú kolekciu mincí, historických fotografií, známok a dokumentov zachytávajúcich históriu Dubaja. Tento historický dom bol postavený roku 1896.
Heritage & Diving Village
Tradičné dediny lovcov perál sa nachádzajú priamo v srdci starej historickej časti Dubaja pri rieke (Creek) a ponúka ukážku života lovcov perál a námorníkov. Okrem iného tu nájdete množstvo obchodíkov so suvenírmi, od mušličiek, cez kanvice na arabskú kávu, až po tradičné oblečenie. Heritage Village je ideálnym a pokojným miestom, kde si môžete vybrať najvhodnejšie darčeky pre svojich blízkych, pri tradičnom zjednávaní sa dostanete na veľmi príjemné ceny.

Ponuky a slávne atrakcie Dubaja môžu byť zábavné nielen pre rodičov, ale aj ich deti. Preskúmajte tie najlepšie ihriská a nami odporúčané aktivity pre deti v Dubaji.
Dubai Parks and Resorts
Zábavný komplex Dubai Parks and Resorts ponúka deťom a ľuďom mladým srdcom veľký výber obrovských zábavných parkov, napr. Motiongate, Bollywood Parks a Legoland. Môžete si dokonca odpočinúť na zábavnom a reštauračnom bulváry Riverland, ktorý ponúka tú najlepšiu aktívnu zábavu pre celú rodinu. Dokonca sa môžete ubytovať v hoteli LAPITA, v polynézskom štýle, ktorý sa nachádza priamo medzi zábavnými parkami a môže to byť vaša doteraz najzábavnejšie rodinná dovolenka.
Zábavný park IMG World of Adventure
Deň v IMG Worlds of Adventure, jednom z najnovších a najdobrodružnejších zábavných parkov, určite deťom vyčarí úsmev na perách. Nezabudnite si vziať pohodlnú obuv, pretože atrakcie pre celú rodinu sa nachádzajú v priestore veľkom ako takmer 28 futbalových ihrísk. Pri vzrušujúcich jazdách v IMG ožijú vaše najobľúbenejšie postavy, od známych priateľských Powerpuff Girls po hrdinu marvelovských komiksov.
Pláž KITE Beach
Na pláži Kite Beach sú na deti pripravení. Čaká tu na nich skate park, vonkajšie trampolíny, dobrodružná telocvičňa a ihrisko pre najmenších. Môžete sa s deťmi kúpať a zbierať mušle a potom si dať raňajky či obed v preslávenom reštauračnom nákladiaku Salt alebo v niektorej z mnohých reštaurácii na pláži pozdĺž bežecké dráhy. Rodičia sa môžu pohodlne usadiť a užívať si kite-surf show a úžasné výhľady na hotel Burdž al-Arab, kým sa deti hrajú v piesku alebo na dobrodružné dráhe vo Wire World. 

Pešia zóna City Walk 
City Walk je jednou z najpriateľskejších nákupných zón pre deti, patria sem napríklad Hub Zero - herné centrum pre virtuálne hry s rôznymi zónami pre všetky vekové skupiny a The Green Planet (Zelená planéta) - uzavretý ekosystém predstavujúce tropický prales s viac ako 3 000 rastlín a zvierat. Nenechajte si ujsť úžasnú štvrť, ktorá v nezabudnuteľnom zážitku spája zábavu, nakupovanie, občerstvenie a mnoho ďalšieho.
Atlantis Aquaventure
V akvaparku Aquaventure v komplexe hotelu Atlantis the Palm si adrenalín zaručene užijú deti aj dospelí. Odvážlivci môžu v parku vyskúšať vzrušujúce šmýkačky - jedna z nich vás vymrští priamo do žraločej lagúny! Tí najmenší sa môžu ochladiť a zabaviť na kolotoči alebo v bazéniku. Až si budete chcieť trochu odpočinúť od všetkých aktivít, môžete sa prejsť okolo kľukatých kanálov alebo chytať bronz na súkromnej pláži.
Delfinárium Dolphin Bay
Zašpliechajte si vo vlnách po boku jedného z najpriateľskejších cicavcov v Zátoke delfínov v komplexe Atlantis the Palm. Spoločenský kontakt s týmito družným obyvateľmi morí môžeme odporučiť plavcom všetkých vekových kategórií a schopností. Zátoka delfínov je jednou z najdokonalejších delfinárií na svete, ktoré sa snažia vzdelávať návštevníkov o divých zvieratách a nutnosti ochrany ich prirodzeného domova. A pri odchode sa nečudujte, až budú deti tvrdiť, že si našli nového najlepšieho kamaráta!

Akvapark Wild Wadi
Ochlaďte sa v akvaparku Wild Wadi, ktorý ponúka viac ako 30 atrakcií pre celú rodinu. Prejdite sa na vodnej horskej dráhe, zvezte sa na šmykľavke, ktorá vzdoruje zákonom gravitácie, alebo sa nechajte unášať lenivým prúdom a obdivujte pritom ohromujúci mrakodrap Burdž al-Arab. Mladší návštevníci si užijú vo vyhradenom priestore s malými šmykľavkami, preliezkami a polievajúcimi kýblikmi.
Tématický detský park Kidzania
Umiestnený vnútri nákupného centra Dubai Mall, tento ocenený koncept bol navrhnutý ako zmenšený "dospelý svet" v detskom meradle. KidZania je populárno náučný komplex, kde nájdete dláždené ulice, budovy a fungujúce hospodárstva. Sledujte deti, ako sa hrajú na dospelých a stávajú sa hasiči, kuchári a lekári, rozhlasovými moderátormi, pilotov lietadiel spoločnosti Emirates alebo vedci, ktorí si miešajú svoj vlastný parfum.
Dubajská púšt
Nenechajte si ujsť možnosť nezabudnuteľného zážitku v dubajskej púšti. Môžete sa previesť na sandboardoch, na ťave alebo na koni alebo ísť na púštne safari, proste si s deťmi užiť obrovské dobrodružstvo. Ak si chcete svoj výlet pretiahnuť až do noci, môžete stanovať pod šírym nebom.

Klzisko
Korčuľovanie v púšti? Áno, prečo nie - ste v Dubaji! Klzisko Dubai Ice Rink v nákupnom centre Dubai Mall má olympijské rozmery a je otvorené pre korčuliarov všetkých vekových kategórií a schopností. Prítomní inštruktori vám pomôžu dostať sa do tempa a stať sa kráľom ľadu. Staršie deti si užijú tú najlepšiu discoparty na dubajskom ľade, kde budú mať za skvelej hudby a blikajúcich svetiel možnosť predviesť dokonalého trojitého Salchowa.

Dubaj je záruka vynikajúcej dovolenky pri každej príležitosti. Rušná metropola Emirátov má mnoho rôznych tvárí. Okrem mrakodrapov, modernej architektúry ako z hollywoodskeho sci-fi filmu, obrích nákupných stredísk a veľkých dovolenkových rezortov tu nájdete aj množstvo malebných a romantických zákutí pre chvíle strávené vo dvojici.        

1. Hotely ako z rozprávky
Hotel je základom každej kvalitne prežitej dovolenky. Ak túžite po romantike, latku výberu posuniete vyššie. Hotel zvoľte tak aby ohúril a zároveň navodil tú správnu atmosféru. Pokiaľ ostanete verní emirátu Dubaj, hotely renomovaných značiek Jumeirah a One & Only sú síce drahšie ale na druhej strane synonymom špičkových služieb a dokonalého luxusu
2.Romantické večere
Chute všetkých kontinentov sa stretávajú v Dubaji. Výber je len na vás! Čarovná ázijská reštaurácia Thipthara je postavená na jazere Lake Burj Dubai a ponúka vynikajúce jedlo a ten najlepší výhľad na slávnu tancujúcu fontánu a panorámu najvyššej budovy sveta Burj Khalifa. Thipthara je súčasťou malebného mestského rezortu The Palace Downtown, ktorý nájdete v našej ponuke hotelov
3.Relax na Pláži
Užite si jeden druhého a uvoľnite sa počas dňa na pláži. Hotely Madinat Jumeirah a Jumeirah Beach majú tú najkrajšiu pláž v Dubaji. Pokiaľ ste ubytovaní v mestskom hoteli, vyberte sa spolu so svojou polovičkou do jedného z vychytených plážových klubov Nikki Beach alebo O Gravity v Dubai Marina.
4.Wellness vo dvojici
Doprajte si len to najlepšie pre vás a vašu milovanú polovičku. Takmer každý prémiový hotel v Emirátoch má vlastné wellness centrum so širokou ponukou masáží a procedúr rôzneho zamerania. Talise Spa je wellness značka patriaca do rodiny hotelov Jumeirah. Wellness centrum Thalise Ottoman Spa v hoteli  Jumeirah Zabeel Saray patrí medzi tie najväčšie a najlepšie v Dubaji.
5.Dobrodružstvo na púšti
Dovolenka v Dubaji a Emirátoch bez prechádzky po púšti? Fotky na dunách s ťavou už prestávajú byť výnimočným zážitkom. Doprajte si niečo oveľa exkluzívnejšie! Stráviť noc na púšti je nezabudnuteľný zážitok na celý život. Hotely Bab Al Shams alebo Qasr Al Sarab desert Resort.

Ramadán

Ste nadšenými cestovateľmi a radi spoznávate zvyky a tradície miest ktoré navštívite? Nepremeškajte jedinečnú príležitosť zažiť najväčší moslimský sviatok a jedno z najčarovnejších období roka v Dubaji a celých Spojených Arabských Emirátoch.

Čo je ramadán?

Ramadán je deviaty mesiac islamského kalendára. Jeho začiatok nastáva vzhľadom na kresťanský kalendár vždy o 10 dní skôr ako predchádzajúci rok. Od moslimov sa vyžaduje, aby 30 dní dodržiavali pôst, vždy od východu do západu slnka. Moslim by sa mal počas dňa zdržať jedla, pitia, fajčenia a iných fyzických radostí. Pôstom si má moslim upevniť telesnú aj psychickú stránku, pevnú vôľu, disciplínu a priblížiť sa tak má k bohu Alahovi. Vyzdvihované sú morálne hodnoty, prejavy solidarity s chudobnými a konanie dobrých skutkov.
Koniec pôstu je každý deň ohlasovaný volaním z mešity pri západe slnka. Mestá ožívajú nebývalým ruchom osláv, ktoré začínajú bohatou predvečerou "SUHOOR" a hlavnou večerou “IFTAR”. Ramadán je nielen mesiacom odopierania si, ale i radostí, ktorý vrcholí v posledných dňoch pôstu veľkým sviatkom “EID AL FITR”.

Ovplyvní vás ramadán počas dovolenky?

Spojené Arabské Emiráty sú moderná a mimoriadne kozmopolitná krajina a preto sú turisti aj počas Ramadánu vítaní s otvorenými náručiami. Počas vášho pobytu by ste sa však mali riadiť určitými radami a odporúčaniami. Od hostí hotelov sa neočakáva, že budú dodržiavať pôst, avšak každý ocení ak prejavíte rešpekt s domácimi a počas dňa sa vyhnete konzumácii jedla, pitia a fajčenia na verejnosti, to znamená mimo hotelov. V hoteloch sú vytvorené všetky podmienky na to, aby ste mohli vykonávať už spomínané aktivity bez obmedzení, resp. v ústraní. Najmä plážové rezorty fungujú vo voľnom režime a preto by Ramadán vás zážitok z dovolenky v Emirátoch nemal nijako ovplyvniť. Vo všeobecnosti platí:

 • alkohol je v hoteloch a baroch podávaný až po západe slnka (cca po 19:00)
 • niektoré a la carte reštaurácie môžu fungovať v obmedzenej prevádzke
 • diskotéky a nočné kluby sú počas Ramadánu zatvorené

Výhody pobytu počas ramadánu

Cena Ubytovania

Obdobie počas Ramadánu patrí medzi najlacnejšie v roku. Za relatívne nízke ceny si môžete dopriať luxus, ktorý by bol inak možno nad rámec vášho rozpočtu.

Množstvo zliav

Najmä emirát Dubaj je známy ramadánovými "shopping" akciami vo veľkých aj menších nákupných centrách. Z vašej dovolenky v Emirátoch sa tak vraciate obohatení o obľúbené kúsky oblečenia za zlomok bežnej ceny.

Žiadne čakanie

Mestá ako Dubaj či Abu Dhabi sú počas dňa väčšinou vyľudnené. Na atrakcie akými sú aquaparky či pamiatky takmer vôbec nečakáte. Domácich pred západom slnka takmer nestretnete.

Atmosféra

Po západe slnka nastáva ten pravý nočný ruch. Reštaurácie v meste praskajú vo švíkoch a nákupné centrá sú otvorené aj do druhej v noci. Veľkým zážitkom je večera IFTAR za sprievodu magickej hry svetiel a lampášov v jednom z mnohých tematických stanov. Klientom odporúčame včasnú rezerváciu, s ktorou vám samozrejme vždy radi pomôžeme.

Akcia
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK