Ras Al Khaimah - informácie a história | Dubaj.sk

Ras Al Khaimah

Emirát s hlavným mestom Ras Al Khaimah leží približne 90 km od Dubaja. V jeho okolí sa nachádzajú zelené nížiny, hory, púšť a oázy, dlhé pieskové pláže, kde ešte nestihol v plnom rozsahu preniknúť turistický ruch. Postupne sa to mení s výstavbou nových hotelov. V prípade, že hľadáte pokoj od rušného mestského života a chcete tráviť väčšinu času na pláži, emirát Ras Al Khaimah tým pravým miestom.

Najsevernejší emirát Ras Al Khaimah má významné postavenie, lebo leží najbližšie k Hormuzskému prielivu. Má významnú námornú históriu, pochádzali odtiaľ tí najlepší námorníci v oblasti. Vládnucim šejkom je od roku 1948 Saqr Bin Mohammad Al Qassimi. Emirát zaberá len 2,2 % z rozlohy SAE a má približne 260 000 obyvateľov. Na severe hraničí so Sultanátom Omán. Z časti je hornatý a veľká časť je pokrytá svetlým pieskom. Príjmy má predovšetkým z turizmu, stavebníctva a poľnohospodárstva. Svojimi výrobkami zásobuje aj ostatné emiráty. V horách sa ťaží mramor. V emiráte prší častejšie ako v iných oblastiach, sú tu významné pramene pitnej vody, ktorú dodáva aj do okolitých krajín.

Historicky je mesto známe ako Julfar. Dejinné pramene hovoria, že Julfar bol obývaný kmeňom Azd v 8. a 9. storočí a ich domy boli postavené z dreva. Začiatkom 18. storočia sa v Ras Al Khaimah usadil kmeň Qawasim. Po britskej okupácii (18. december 1819 - júl 1821), šejk Sultan Bin Saqr Al Qassimi podpísal v roku 1822 zmluvu, ktorou akceptoval protektorát na ochranu pred Turkami. Ras Al Khaimah má skutočne najbohatšiu históriu zo všetkých emirátov. Dôkazom je množstvo archeologických vykopávok. Na území emirátu sa zachovalo 75 strážnych veží, čo vypovedá o jeho strategickej polohe. V minulosti sa tu nachádzal veľmi dôležitý obchodný prístav. Narodil sa tu jeden z najväčších arabských moreplavcov Ibn Mádžid a potomkovia dnešného vládcu emirátu boli začiatkom 19. storočia skutočnou námornou veľmocou. Mali viac ako 60 veľkých námorných lodí s viac ako 20 000 námorníkmi. Kontrolovali veľkú časť regiónu. V roku 1869 sa stal Ras al-Khaimah nezávislým od Sharjahu, avšak od septembra 1900 do 7. júla 1921 bol znovu integrovaný späť do emirátu. Definitívne nezávislým sa stal až keď začal vládnuť jeho súčasný vládca. 11. februára 1972 sa stal súčasťou federácie Spojených arabských emirátov, keď pristúpil ako posledný zo siedmich emirátov.

Ras Al Khaimah je veľmi príjemné, pokojné a turistami vyhľadávané mesto.

Hlavné mesto Ras Al Khaiman je pomerne roztiahnuté, delí sa na starú a novú časť. Emirát je považovaný za najrozmanitejší, najkrajší a najúrodnejší, kde sa dobre darí poľnohospodárstvu. Sú tu krásne pláže, vysoké hory a úrodné údolia. Dôležitý je aj rybolov. Emirát má najväčšiu flotilu rybárskych lodí v krajine, pričom ešte stále prevláda tradičný spôsob lovu. Emirát sa okrem rozvoja turizmu nevyhol ani boomu na trhu s nehnuteľnosťami a stavebníctvom. Boli postavené viaceré megaprojekty ako Mina Al Arab či Al Hamra Village aj s nákupným centrom. Len málokto vie, že Ras Al Khaimah má podobne ako Dubaj umelé ostrovy. Relatívne dokončeným je projekt ostrova Al Marjan v tvare morského korálu s obľúbenými luxusnými rodinnými hotelmi Rixos Bab Al Bahr a Hiton.

Dubaj Dubaj Najznámejší emirát v SAE sa preslávil rekordnými stavbami, zábavnými parkami a luxusnými hotelmi. Mesto budúcnosti...
Abu Dhabi Abu Dhabi Hlavné mesto Emirátov zaujme, azúrovým morom, krásnymi plážami, bohatou kultúrou a idylickou prímorskou atmosférou.
Sharjah Sharjah Emirát Sharjah tvorí spolu so sudeným Dubajom jednu veľkú supermetropolu. Plážové hotely, promenády a množstvo atrakcií.
Ajman Ajman Najmenší emirát v SAE je veľmi obľúbený vďaka dobrej polohe v blízkosti mesta Dubaj, luxusným hotelom, kvalitným službám...
Umm Al Quwain Umm Al Quwain Druhý najmenší emirát v SAE je určený tým, ktorý hľadajú, ticho, pokoj, tradičný arabský život, panenskú prírodu a...
Fujairah Fujairah Jediný Emirát orientovaný na šíri Indický oceán. Nájdete tu najmä kvalitné hotely a veľa možností na turistiku a šport.
Späť na začiatok stránky
OK
Tieto webové stránky používajú súbory cookie, pre zlepšenie kvality našich služieb. Viac informácií
Súhlasím
PAGE IS OK