Atlantis the Palm, Burj al Arab alebo Jumeirah Beach? Porovnali sme 3 svetoznáme hotely v Dubaji

10 minút čítania
Plánujete dovolenku v Dubaji a stále neviete, v ktorom hoteli sa ubytovať? Pri rozhodovaní vám pomôže článok, v ktorom porovnávame ceny, služby aj ubytovanie troch vychýrených dubajských hotelov.

Idyla pre rodiny v Atlantis the Palm

Hotel Atlantis the Palm nájdete na známom palmovom ostrove Palm Jumeirah. Aby ste naň mali čo najlepší výhľad, rezervujte si izbu s označením Palm.

Hotel Atlantis the Palm leží na umelo vybudovanom ostrove Palm Jumeirah.Hotel Atlantis the Palm leží na umelo vybudovanom ostrove Palm Jumeirah.

Vďaka rozlohe 47 metrov štvorcových je ich obrovskou prednosťou priestrannosť. Samozrejmosťou v takýchto izbách sú postele kráľovských rozmerov a tiež samostatná kúpeľňa s vaňou.

Izba Ocean King.

S rovnako pohodlnými posteľami a vybavením rátajte aj pri izbách, z ktorých budete mať nádherný výhľad na Arabské more.

Pre návštevníkov, ktorí si potrpia na luxus, sú k dispozícii nadštandardne zariadené apartmány s rozlohou viac ako 90 metrov štvorcových. Na rozdiel od klasických hosťovských izieb majú apartmány až dve izby, kuchynský kút, pracovnú a jedálenskú časť.

Luxusné a priestranné apartmány.

Čo sa týka ubytovania, nesmieme zabudnúť na najväčší skvost v tomto rezorte. Milovníkov zážitkov iste poteší možnosť ubytovať sa v podvodnom apartmáne, z ktorého je ideálny výhľad na tamojšie akvárium a všetky exotické živočíchy, ktoré v ňom žijú.

Podvodný apartmán.Podvodný apartmán.

Keď už spomíname dubajský podmorský svet, Atlantis the Palm je rajom pre vyhľadávačov originálnych zážitkov.

Dôkazom toho je najväčšie akvárium v Dubaji Lost Chambers (Stratené komory), v ktorom sa môžete potápať s exotickými živočíchmi. Zážitok môžete znásobiť tým, že si vyberiete nočné potápanie alebo potápanie so žralokmi.

Lost Chambers.

Populárne akvárium patrí ešte k populárnejšiemu vodnému parku Aquaventure Waterpark so súkromnou plážou, ktorý je podľa cestovateľov z Tripadvisoru najlepším dubajským aquaparkom. A my sa tomuto označeniu ani trochu nedivíme.

Aquaventure Waterpark.

V Aquaventure Waterpark narazíte na viac ako 30 adrenalínových atrakcií. Za všetky spomenieme vysokorýchlostné tobogany či Neptunovu šmýkľavku. Okrem toho sa môžete tešiť aj na takzvanú Lenivú rieku s dĺžkou až 500 metrov alebo plávanie s delfínmi a tuleňmi.

Dolphins Bay.

Obzvlášť rodinám s malými deťmi je určená časť Splashers Island, v ktorej sa okrem bazénov nachádzajú vodné preliezky a miernejšie šmýkľavky.

Hotel Atlantis the Palm leží na umelo vybudovanom ostrove Palm Jumeirah.

Asi ste si už stihli všimnúť, že Atlantis the Palm je určený predovšetkým pre rodiny s deťmi. Na druhej strane však treba povedať, že v tomto rezorte si na svoje prídu aj páry. Popri vodných atrakciách, ktoré nie sú len pre deti, si môžu dopriať gastronomický zážitok.

Pokrmy v hotelových reštauráciách sú skutočným gastronomickým zážitkom.Pokrmy v hotelových reštauráciách sú skutočným gastronomickým zážitkom.

K rezortu patrí až 17 reštaurácií. Ak si chcete dožičiť niečo nezvyčajné, zájdite do niektorej reštaurácie slávnych šéfkuchárov. Svoju prevádzku tu má Giorgo Locatelli (talianska Ronda Locatelli) či Gordon Ramsey (britská reštaurácia Bread Street Kitchen & Bar).

Imperial Club Lounge.

Pokiaľ ide o cenu, v tomto má Atlantis the Palm spomedzi troch hotelov jednoznačne navrch. 8-dňová dovolenka vás od mája do októbra vyjde na 990 eur na osobu. Z hľadiska cien je ubytovanie v Atlantis the Palm výhodnou voľbou aj na začiatku roka.

Viac informácií o hoteli Atlantis The Palm

Luxusný Burj al Arab

Tak ako z palmových ostrovov, aj z hotela Burj al Arab sa stala ikona Dubaja. A to nielen pre nevšedný vzhľad, ale aj mnoho ocenení, ktoré si vyslúžil, odkedy ho otvorili.

Hotel Burj al Arab je poznávacím znakom Dubaja.Hotel Burj al Arab je poznávacím znakom Dubaja.

Burj al Arab viackrát označili za najlepší hotel v oblasti Stredného Východu a niekoľkokrát sa stal najluxusnejším hotelom na svete. A nám nezostáva nič iné, len súhlasiť.

Návštevníci majú v 62-poschodovom mrakodrape na výber z niekoľkých typov apartmánov. A hoci sú v ponuke aj rodinné apartmány s dvomi alebo tromi oddelenými izbami, väčšou prednosťou hotela je už spomínaný nadštandard, ktorý uvítajú najmä milovníci luxusných dovoleniek.

Ubytovanie v tradičnom arabskom štýle.

Tak napríklad, postele v apartmánoch sú umiestnené tak, aby ste mali dokonalý výhľad na more. Pobyt v hoteli vám spríjemní aj súkromná vírivka, nepretržitá hotelová služba či samostatná obývačka.

Luxusne zariadená kúpeľňa.

O tom, že hotel dbá na detaily, vás presvedčí možnosť vybrať si z deviatich druhov vankúšov, posteľná bielizeň z egyptskej bavlny a mramorový nábytok. To však nie je všetko.

Služby na vysokej úrovni potvrdzuje aj to, že k hotelu patrí až desať reštaurácií. Okrem tradičných arabských jedál si v Burj al Arab pochutíte na japonských pokrmoch, morských plodoch alebo francúzskych jedlách, ktoré v reštaurácii Al Muntaha pripravuje mišelinský šéfkuchár Francky Semblat.

Užite si výhľad z jednej z reštaurácií hotela.

Či už sa vyberiete na pláž pred alebo po jedle, to necháme na vás. Mali by ste však vedieť, že niektoré apartmány majú svoj vlastný terasovitý bazén.

K hotelu takisto patrí súkromná pláž a neďaleko neho nájdete známu verejnú pláž Jumeirah. Chvíľku pri vode si budete môcť dopriať kedykoľvek, keďže k plážam to je z hotela len na skok.

Jednou z dominant hotela je terasa s nekonečným bazénom.Jednou z dominant hotela je terasa s nekonečným bazénom. Zdroj: Facebook – Burj Al Arab

Napokon nesmieme zabudnúť ani informácie o cene. Najmenej si za pobyt v Burj al Arab zaplatíte od mája do septembra, vtedy vychádza 8-dňová dovolenka 4013 eur pre jednu osobu. Ak chcete cestovať v tomto období, pobyt na osem dní pre jednu osobu stojí 5392 eur.

Viac informácií o hoteli Burj Al Arab

Zo všetkého trošku v Jumeirah Beach

Vedľa hotela, v časti, kde bola pôvodne marína, prebieha úprava terénu na výstavbu nového hotela a úroveň hluku sa mení, resp. môže meniť v priebehu dní, týždňov, mesiacov.

Interiér hotela Jumeirah Beach sa náramne podobá na Burj al Arab. Dôvod je pritom celkom jednoduchý – oba rezorty patria do hotelovej siete Jumeirah.

Hotel Jumeirah Beach leží hneď vedľa rovnomennej pláže.Hotel Jumeirah Beach leží hneď vedľa rovnomennej pláže.

Tak ako v Burj al Arab, aj v Jumeirah Beach si vyberáte z niekoľkých typov izieb a apartmánov. Najmenšie izby majú 50 metrov štvorcových. Je v nich však dostatok priestoru pre kráľovskú posteľ a luxusnú kúpeľňu.

Základné izby s možnosťou až 2 prísteliek.

Samozrejme, ako v každom dobrom hoteli, ani v tomto nechýba štandardné vybavenie, ktoré zahŕňa minibar, sejf alebo fén.

Ako sme naznačili vyššie, pre rodiny s deťmi alebo väčšie skupiny sú k dispozícii apartmány s rozlohou viac ako 100 metrov štvorcových. V nich sa nachádzajú dve alebo tri samostatné izby s kráľovskými posteľami.

Komfortné a moderné izby hotel Jumeirah Beach Hotel.Zdroj: Facebook – Jumeirah Beach Hotel

Podobne ako pri štandardných izbách, aj v prípade apartmánov platí, že návštevníci majú bezplatný vstup do vodného parku Wild Wadi a kúpeľov Talise. Samozrejmosťou pri všetkých izbách a apartmánoch je výhľad na oceán.

Ak si ho však budete chcieť pozrieť celkom zblízka, zájdite na verejnú pláž Jumeirah, ktorá leží bezprostredne vedľa hotela.

Hotel Jumeirah Beach Hotel.

Okrem relaxovania na pláži vám odporúčame aj ďalšie originálne zážitky. V hotelovej reštaurácii Villa Beach si dávajú záležať na gastronomických zážitkoch, a tak nie je nezvyčajné vyskúšať pokrmy z priamo ulovených morských plodov.

Jedna z hotelových reštaurácií.Jedna z hotelových reštaurácií. Zdroj: Facebook – Jumeirah Beach Hotel

Gastro pub Dhow and Anchor zas pravidelne organizuje romantické večery pre páry, dámske večery alebo kvízy. A to všetko pri vynikajúcich britských jedlách.

Spomedzi ďalších zaujímavých aktivít dávame do pozornosti, že návštevníci hotela môžu zájsť do golfového areálu Dubail Hill, odkiaľ je krásny výhľad na celé mesto. Rovnako si nezabudnite užiť chvíle vo vodnom parku Wild Wadi či kúpeľoch Talise.

Ubytovaní návštevníci môžu neobmedzene navštevovať vodný park Wild Wadi.Ubytovaní návštevníci môžu neobmedzene navštevovať vodný park Wild Wadi. Zdroj: facebook.com/jumeirahBH

Ak plánujete svadbu v exotike, prevádzkovatelia hotela vám ju radi zorganizujú. Romantická pláž a luxusné priestory sú ideálnym miestom na tento významný deň.

Ak sa pýtate, koľko všetko toto stojí, veľa záleží od toho, v ktorej izbe sa ubytujete a aké služby budete využívať. Základná suma sa však pohybuje na úrovni 1111,50 eur na osobu (8-dňová dovolenka od mája do októbra).

Podľa ceny a aj na základe spomenutých služieb je zrejmé, že Jumeirah Beach Hotel je zlatým stredom medzi Atlantis the Palm a Burj al Arab. Čaká tu na vás nielen luxus a špičkové služby, ale aj mnoho atraktívnych zážitkov, ktoré uvítajú najmä rodiny s deťmi.

Viac informácií o hoteli Jumeirah Beach Hotel

Tradičné oblečenie v Emirátoch Tradičné oblečenie v Emirátoch Ako efektívne cestovať po Dubaji a využívať inteligentnú kartu „nol“? Ako efektívne cestovať po Dubaji a využívať... Maldivy a ich zaujímavosti: Zažite najkrajšie pláže sveta a zalietajte si na hydropláne Maldivy a ich zaujímavosti: Zažite najkrajšie... Zažite rozprávkovú dovolenku v ikonickom hoteli Atlantis The Palm 5* Zažite rozprávkovú dovolenku v ikonickom... Dubaj s deťmi? 6 tipov, ako zabaviť najmenších v SAE Dubaj s deťmi? 6 tipov, ako zabaviť najmenších... Kde si užijete dovolenku v zime pri mori? Máme tipy na 3 destinácie Kde si užijete dovolenku v zime pri mori?... Výlet v Abu Dhabi? Tieto 4 atrakcie musíte vidieť na vlastné oči Výlet v Abu Dhabi? Tieto 4 atrakcie musíte... Spoznajte 5 najlepších hotelov v Dubaji Spoznajte 5 najlepších hotelov v Dubaji Na Expo 2020 v Dubaji nebude chýbať ani slovenský pavilón. Na čo sa môžeme tešiť? Na Expo 2020 v Dubaji nebude chýbať ani... Svadobná cesta plná exotiky: Maledivy alebo Seychely? Svadobná cesta plná exotiky: Maledivy alebo... Dovolenka v Emirátoch nemusí byť len v Dubaji. Čo ponúkajú Abu Dhabí či Ras al Khaimah? Dovolenka v Emirátoch nemusí byť len v... Cestujte so štýlom. Objavte výhody Lounge s leteckou spoločnosťou Emirates Cestujte so štýlom. Objavte výhody Lounge... 10 dôvodov prečo si vybrať hotel Sofitel The Palm v Dubaji :) 10 dôvodov prečo si vybrať hotel Sofitel... Najkrajšie pláže a najlepšie plážové kluby v Dubaji! Najkrajšie pláže a najlepšie plážové... 10 zaujímavostí o novom múzeu umenia Louvre v Abu Dhabi 10 zaujímavostí o novom múzeu umenia Louvre... Silvester v Dubaji: Ako si správne vybrať a čo treba vidieť? Silvester v Dubaji: Ako si správne vybrať... Nákupy v Dubaji: Ktoré sú najlepšie nákupné centrá v Emiráte? Nákupy v Dubaji: Ktoré sú najlepšie nákupné... Romantika v Dubaji: 9 dôvodov prečo jej povedať ÁNO Romantika v Dubaji: 9 dôvodov prečo jej... 12 dôvodov prečo si vybrať Atlantis The Palm 12 dôvodov prečo si vybrať Atlantis The... 8 atrakcií v Dubaji za menej ako 3€ 8 atrakcií v Dubaji za menej ako 3€ Dovolenka v Dubaji: Čo sú izby Club a aké majú výhody? Dovolenka v Dubaji: Čo sú izby Club a aké... Po stopách Street Art v Dubaji Po stopách Street Art v Dubaji

Mohlo by vás zaujímať

Počasie v Emirátoch Počasie v Emirátoch
Aké je počasie v Dubaji? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať do Emirátov?
Cookies Cookies
Počasie na Seychelách Počasie na Seychelách
Aké je počasie na Seychelách? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať na Seychely?
Počasie na Maledivách Počasie na Maledivách
Aké je počasie na Maledivách? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať na Maledivy?
Počasie na Mauríciu Počasie na Mauríciu
Aké je počasie na Mauríciu? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať na Maurícius?
Ramadán Ramadán
Čo je Ramadán? Ovplyvní Vás počas dovolenky?
Garančný list Garančný list
GDPR - ochrana osobných údajov GDPR - ochrana osobných údajov
FAQ - často kladené otázky FAQ - často kladené otázky
Všeobecné zmluvné podmienky (zájazd) Všeobecné zmluvné podmienky (zájazd)
Všeobecné zmluvné podmienky účasti na zájazdoch organizovaných DUBTOUR GROUP s.r.o.
Všeobecné zmluvné podmienky (ubytovanie) Všeobecné zmluvné podmienky (ubytovanie)
Všeobecné zmluvné podmienky sprostredkovania jednotlivých služieb cestovného ruchu
Reklamačný poriadok Reklamačný poriadok
Reklamačný poriadok cestovnej kancelárie DUBTOUR GROUP s.r.o.
Akcia
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK