Prečo cestovať do Emirátov? | Dubaj.sk
5 minút čítania

Prečo cestovať do Emirátov?

Informácie, ktoré ste o SAE možno nevedeli a mohli by Vás inšpirovať.

Vzdialenosť

Medzi hlavné výhody patrí iba päť a pol hodiny trvajúci let. Dubaj je ľahko dostupný priamym letom z Bratislavy, Viedne, Prahy, Budapešti a Krakova. Emiráty sú preto právom považované ako najbližšia skutočne exotická destinácia.

Počasie

Takmer 300 slnečných dní je zárukou atraktívnej dovolenky po celý rok. Slnkom "zaliate" pláže sú známe bielym pieskom a čistým azúrovým morom.

Bezpečnosť

Spojené Arabské Emiráty patria k najbezpečnejším krajinám sveta. V roku 2017 sa podla WORLD ECONOMIC FORUM, umiestnili Emiráty na druhej priečke celosvetového rebríčka hneď za Fínskom. Zdroj:Travel & Tourism Competitiveness Report

Hotely

Hotely v Emirátoch patria k najlepším. Svoje zastúpenie tu má každá renomovaná hotelová sieť alebo značka. V Dubaji dokonca nájdete luxusné „fashion“ hotely ako Armani, Palazzo Versace a Bvlgari. Medzi legendárnymi plážovými rezortmi netreba opomenúť hotel Atlantis The Palm v Dubaji, Emirates Palace v Abu Dhabi a taktiež hotely Jumeirah Group, medzi ktoré patrí aj 7 hviezdičkový Burj Al Arab.

Služby

Hovorí sa, že služby v Emirátoch fungujú ako švajčiarske hodinky. Všetko má svoj systém, služby v hoteloch, občianska vybavenosť patria bez pochýb k tým najlepším. Dovolenka v Emirátoch naberá nové rozmery aj vďaka najmodernejším technológiám ktoré Vás budú sprevádzať na každom kroku.

Gastronómia

V Emirátoch sú tie najlepšie reštaurácie na svete, mnohé ocenené prestížnou známkou Michelin. Celkovo sa dá povedať že gastronómia spĺňa tie najvyššie kritéria. Stravovanie v hoteloch je známe bohatou a rozmanitou ponukou kvalitných surovín.

Zábavné parky

Spojené Arabské Emiráty sú svetovou jednotkou v oblasti zábavného priemyslu a atrakcií pre rodiny s deťmi. V Dubaji sa nachádzajú parky IMG World of Adventure a komplex Dubai Parks & Resorts, ktorý združuje také zvučné mená ako Legoland, Motiongate či Studio Central. Spolu s parkom Bollywood a rozprávkovým hotelom Lapita tak tvoria najväčší zábavný komplex tejto planéty. Hlavnou atrakciou v Abu Dhabi je park Ferrari World venovaný legendárnej značke automobilov a novootvorené zábavné parky Warner Bros a Seaworld.

Aquaparky

Aquaparky patria k najlepším na svete a aj preto sú vítanou a mimoriadne populárnou formou osvieženia. Komplex Aquaventure v ikonickom hoteli Atlantis The Palm, Wild Wadi na pláži Jumeirah Beach, Legoland Waterpark v štvrti Jebel Ali a nový Laguna Waterpark na pláži La Mer sú ideálnym miestom pre celú rodinu. V Abu Dhabi sa oplatí navštíviť Yas Waterworld a v emiráte Ras Al Khaimah aquapark Iceland.
Ako si správne vybrať? Ako si správne vybrať? Užitočné rady a odporúčania, ktoré Vám môžu pomôcť s výberom vašej dovolenky v Spojený Arabských Emirátoch.
Prečo cestovať s Dubaj.sk? Prečo cestovať s Dubaj.sk? Sme najväčšia cestovná kancelária na Slovensku a v Českej republike, ktorá sa špecializuje na Spojené arabské emiráty (SAE).
Základné informácie Základné informácie Spojené Arabské Emiráty sú moderná a kozmopolitná krajina. Oficiálnym náboženstvom je Islam, ktorý je v mnohom spätý s...
Počasie Počasie Aké je počasie v Dubaji? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať do Emirátov?
Ramadán Ramadán Čo je Ramadán? Ovplyvní Vás počas dovolenky?
Všeobecné zmluvné podmienky Všeobecné zmluvné podmienky Všeobecné zmluvné podmienky účasti na zájazdoch organizovaných DUBTOUR, s.r.o.
Garančný list Garančný list
FAQ - Často kladené otázky FAQ - Často kladené otázky
Späť na začiatok stránky
OK
Tieto webové stránky používajú súbory cookie, pre zlepšenie kvality našich služieb. Viac informácií
Súhlasím
PAGE IS OK