Tajuplný okruh juhom

Obľúbené
Maurícius - Výlet so sprievodcom | Dĺžka trvania: 10h |
4,4 / 5
SPRIEVODCA

Tajuplný okruh juhom

Obľúbené
Maurícius - Výlet so sprievodcom | Dĺžka trvania: 10h | 4,4 / 5
SPRIEVODCA
Začnite tento záhadný výlet prehliadkou mesta Curepipe, ktoré je najväčším centrálnym mestom ostrova. Curepipe, ako hlavný obchodný uzol, hostí luxusné aristokratické panské domy a moderné budovy veľvyslanectiev a podnikov. Radnica známa ako Hotel de Ville, otvorená v roku 1902, má jedinečnú a skvelú architektúru, rovnako ako Royal College.
Ďalšou turistickou destináciou je Trou-aux Cerfs, tzv. spánkový kráter, ktorý sa nachádza na najvyššom mieste Curepipe, je miestom, ktoré pritiahlo mnohých.Navštívte tiež Ganga Talao, jazero v krátery situované v odľahlej horskej oblasti hlboko v srdci Maurícia. Je považované za najsvätejšie hinduistické miesto na Mauríciu. K dispozícii je chrám venovaný Šivovi a ďalším bohom, vrátane Hanumana, Lakšmima a ďalších, pozdĺž Grand Bassin. Počas sviatku Maha Shivarati mnoho pútnikov na Mauríciu kráča bosými nohami zo svojich domovov k jazeru.
Deň zakončíte v La Vanille Crocodile Park, malebnej a idylickej prírodnej rezervácii. Počas prechádzky budete obklopení krásnymi palmami, banánovými rastlinami a obrovským bambusom a budete si predstavovať, že ste v tropickom dažďovom pralese. Ocitnete sa tvárou v tvár obrovským krokodílom z Nílu a prejdete stádami obrovských korytnačiek Aldabra. Pôsobivá zbierka hmyzu vrátane krásnych motýľov na vás čaká po návšteve krokodílej farmy.
Súčasťou atrakcie je reštaurácia Crocodile Affamé alebo Hungry Crocodile Restaurant, ktorá je postavená medzi vrcholmi stromov. Ponúka vám výber z maurícijských a iných jedál, najmä z niekoľkých jedál vyrobených z krokodílieho mäsa. Ako bonus ponúka, južný koniec ostrova tzv. Gris Gris, ktorý je úplne odlišný od ostatných oblastí. Miesto kde silné prúdy narážajú na čisté útesy a vyrábajú tak dramatický, ale nádherný výhľad.

Poloha na mape

Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK