Pamplemousses - botanická záhrada - Maurícius | Dubaj.sk

Pamplemousses - botanická záhrada

Obľúbené
Maurícius - Theme park | Dĺžka trvania: 4h |
4,8 / 5
PRíRODA

Pamplemousses - botanická záhrada

Obľúbené
Maurícius - Theme park | Dĺžka trvania: 4h | 4,8 / 5
PRíRODA
Najzaujímavejšími exponátmi sú určite obrovské vodné ľalie a palma zvaná Talipot, ktorá rozkvitá raz za 60 rokov a potom odumiera. V záhrade však nájdete stovky ďalších druhov najrôznejších rastlín, vrátane 85 druhov paliem, všetkých rôznych driekov.
Botanická záhrada Sir Seewoosagur Ramgoolam (niekedy skrátená na botanickú záhradu SSR), všeobecne známa ako botanická záhrada Pamplemousses, je obľúbenou turistickou atrakciou a najstaršou botanickou záhradou na južnej pologuli. Známa pre svoj dlhý rybník obrovských vodných ľalií (Victoria amazonica), záhrada bola prvýkrát postavená v roku 1770 a má rozlohu 37 ha.
Okrem svojich obrovských vodných lekien,sa v záhrade nachádzajú aj koreniny, ebony, cukrová trstina a 85 odrôd paliem zo Strednej Ameriky, Ázie, Afriky a ostrovov v okolí Indického oceánu. Mnoho stromov zasadili svetoví lídri a kráľovské princezne, vrátane princeznej Margarety, grófky Snowdonovej, Indiy Gandhiovej, Françoisa Mitterranda a Roberta Mugabeho. 

Poloha na mape

Vážení klienti,
ďakujeme za prejavenú dôveru pri výbere dovolenky cez našu spoločnosť. Podľa aktuálnej situácie so šírením ochorenia COVID – 19 a nariadenia vlády Slovenskej republiky, bude naša prevádzka od pondelka 16.3 dočasne zatvorená. Počas tejto doby nás prosím kontaktujte prioritne emailom na dubaj@dubaj.sk, alebo telefonicky 02/52 62 41 44, 02/52 62 41 45, v urgentných prípadoch na linku S.O.S +421 915 841 960. Prosíme Vás o strpenie a porozumenie. Zároveň Vás chceme uistiť, že sa venujeme každému Vášmu dotazu a budeme sa snažiť reagovať čo najrýchlejšie.

Ďakujeme za Vašu podporu a priazeň.
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK