Downtown Dubai

Obľúbené
Dubaj |
5 / 5

Downtown Dubai

Obľúbené
Dubaj | 5 / 5
Development epických rozmerov pozostáva z desiatok budov, ktorým kraľuje Burj Khalifa, najvyššia veža sveta.
"The Center Of Now" Downtown Dubai je považovaný za ten najexkluzívnejší štvorcový kilometer sveta. Vlajkový projekt dubajského developera EMAAR je skutočným srdcom mesta. Najvyššia budova sveta, najväčšie nákupné stredisko planéty, jazero Burj Lake, tancujúca fontána, Dubai Opera, nádherné promenády a hlavný bulvár s desiatkami luxusných hotelov, to je len zlomok z toho, čo toto moderné "Centrum dneška" ponúka.

O projekte

Downtown Dubai je doposiaľ najväčším projektom dubajského developera EMAAR, ktorý stojí za tými najväčšími realitnými počinmi súčasnosti. Komplex v hodnote presahujúcej 22 miliárd USD začali stavať v roku 2005. Dnes je nové mestské centrum Dubaja domovom pre viac ako 100.000 obyvateľov.

Oblasť je rozdelená do jedenástich zón s viacerými atrakciami, monumentmi a ikonickými budovami. Väčšina mrakodrapov je postavená v neklasicistickom štýle s výraznými prvkami Art Deco. Panoráma okolitých budov s obkladmi z vápenca a žuly je tak v príjemnom kontraste s ultra-moderným vzhľadom najvyššej budovy sveta, veže Burj Khalifa.

Hotel The Palace Downtown Dubai

Atrakcie

Burj Khalifa
Najvyššia budova sveta má 828 metrov, 162 obývaných a 35 servisných podlaží. Veža má tri vyhliadkové plošiny na podlažiach 122, 123, vyhliadka At The Top a potom aj na podlaží 144, vyhliadka At The Top SKY. Prvých 36 poschodí mrakodrapu zaberá ultra-luxusný hotel značky Armani. Panoramatická reštaurácia At.Mosphere sa nachádza na poschodí 124.
Viac informácii >

The Dubai Mall
Najväčšie nákupné stredisko planéty sa pýši výberom z 1200 obchodov a 200 reštaurácií a kaviarní. Nájdete tu populárne atrakcie Dubai Aquarium & Underwater Zoo a vstup do veže Burj Khalifa.
Viac informácií >

Dubai Opera
Nová budova dubajskej opery pripomína tradičnú rybársku loďku abra. Opera má kapacitu 2000 divákov a jej interiéry zdobia lustre od slávneho českého sklárstva Lasvit.
Viac informácií >

The Dubai Fountain
Slávna tancujúca fontána je najväčšia na svete. Skonštruovala ju spoločnosť WET Design, tá istá firma, ktorá stojí aj za forntánou pred hotelom Bellagio v Las Vegas.
Viac informácií >

Souq Al Bahar
Komplex inšpirovaný talianskymi Benátkami sa rozprestiera na brehoch jazera Burj Lake. Nájdete tu obchody s produktami miestnej výroby a desiatky reštaurácií, barov a kaviarní.

Burj Park
Hlavný park v Downtown Dubai sa nachádza na ostrove uprostred jazera Burj Lake. Návštevníci sa môžu pokochať umeleckými inštaláciami od miestnych aj zahraničných sochárov.

Dubai Trolley
Kópia historickej električky bola inšpirovaná dopravou v mestách ako San Francisco či Istanbul. Stanice sa nachádzajú pri nákupnom stredisku The Dubai Mall a pred hotelmi The Palace a Vida Downtown Dubai.

Hotely

Developer EMAAR je vlastníkom väčšiny hotelov v Downtown Dubai, ktoré spravuje prostredníctvom svojej vlastnej značky The Address Hotels + Resorts. Hostia sa môžu spoľahnúť na kvalitné služby tej najvyššej úrovne. Medzi luxusné "adresy" v centre Dubaja patrí The Address Dubai Mall, The Address Downtown, The Address Boulevard a Palace Downtown. Ďalej tu nájdete aj Armani Hotel a nový turistický hotel Rove Downtown, ktoré taktiež patria pod koncern Emaar Hospitality Group.

Hotel The Palace Downtown Dubai

Adresa
Downtown Dubai
Financial Center Road

Doprava
Metro:
Stanica Burj Khalifa / The Dubai Mall

Poloha na mape

Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK