Burj Khalifa

Obľúbené
Dubaj | Dĺžka trvania: 2h |
4,9 / 5
MONUMENT

Burj Khalifa

Obľúbené
Dubaj | Dĺžka trvania: 2h | 4,9 / 5
MONUMENT
Spoznajte "Khalífovu" vežu v Dubaji.
Slávna budova má 162 poschodí a 828m !

Veža Burj Khalifa je ikonická stavba a zároveň najpopulárnejšia atrakcia v Dubaji. Najvyššia budova sveta je stredobodom multimiliardového projektu revitalizácie centra mesta známeho pod názvom Downtown Dubai. Nechajte sa inšpirovať pohľadom na nekonečný horizont a fascinujúcu panorámu mesta. Navštíviť najvyššiu budovu sveta je neopakovateľný zážitok na celý život.

O projekte

Najvyššia budova sveta je označovaná za prvé vertikálne mesto. Základy budovy boli položené v roku 2003. Jediným cieľom tohto monumentálneho projektu bolo dostať Dubaj do povedomia ľudí a na mapu sveta ako mesto superlatívov a neobmedzených možností. Stavbu s pôvodným názvom Burj Dubai sledoval so zatajeným dychom celý svet.


V roku 2010 bola budova dokončená. Výstavba trvala celých sedem rokov a v čase vrcholiacich prác na projekte pracovalo až 12 000 robotníkov. Autorom nadčasového dizajnu veže s unikátnym trojhranným pôdorysom je uznávaný architekt Adrian Smith z firmy Skidmore, Ownings & Merrill (SOM). Ten sa pri tvorbe projektu nechal inšpirovať tradičným bielym púštnym kvetom Hymenocallis. Na zariadení budovy sa rozhodne nešetrilo. Vnútornú dekoráciu tvorí približne 85 umeleckých inštalácií vysokej hodnoty, ktoré tak dopĺňajú inak minimalistický interiér.


Veža bola počas otváracieho ceremoniálu pokrstená ako Burj Khalifa. Novodobý div sveta má výšku 828 metrov, 162 obývaných a 35 servisných podlaží. Veža má tri funkcie a každá časť má vlastný vstup a lobby. Prvých 36 podlaží tvorí „značkový“ Armani Hotel. Stred budovy tvoria luxusné apartmány a zvyšné podlažia sú určené firmám ako korporátne suity. Nachádza sa tu najvyššie položená reštaurácia na svete At.Mosphere na podlaží 122 a vyhliadková terasa AT THE TOP na podlaží 124. V roku 2014 otvorili novú výhliadku AT THE TOP SKY na podlaží 144. Vo výške 555 metrov ide o najvyššie položenú výhliadku na svete.

Zaujímavosti

  • Na výhliadkovú plošinu AT THE TOP vás vyvezie ten najrýchlejší výťah na svete:

  • Veža má najvyššie položenú modlitebňu na podlaží 158.

  • Sklenená fasáda budovy je taká veľká, že umývačom trvá čistenie celého exteriéru 3 mesiace. Akonáhle sú s prácou hotoví, môžu začať odznova.

  • Komplex Burj Khalifa tvoria aj dve menšie krídla. Annex A slúži ako športový klub pre obyvateľov rezidencií a patria k nemu tenisové kurty. Annex B je využívaný ako galéria.

  • Pokiaľ ste na najvyššom podlaží, západ slnka vidíte o celú minútu dlhšie ako keby ste stáli na zemi.

Užitočné informácie

AT THE TOP
Vstup na výhliadku nachádza na prízemí nákupného centra The Dubai Mall oproti foodcourt. Lístky odporúčame rezervovať online približne dva týždňe predom.

AT.MOSPHERE
Ak chystáte navštíviť reštauráciu At.Mosphere, je potrebná rezervácia. Vstup je cez lobby hotela ARMANI. Ak chcete iba posedieť a zrelaxovať s výhľadom na panorámu mesta, odporúčame vám tradičný Afternoon Tea v kaviarni.
Otváracia doba
Každý deň od 8:00 - 23:00
Vstupné
Dospelý od 12 rokov: 35€
Dieťa do 12 rokov: 25€

AT THE TOP SKY
Dospelý od 12 rokov: 130
Dieťa do 12 rokov: 130
Cena balíka SKY zahŕňa:
  • prednostný vstup
  • prednostný nástup do rýchlo-výťahov
  • krátka prehliadka so sprievodcom
  • drobné občerstvenie a nápoje
  • požičanie teleskopov

Poloha na mape

Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK