Dubai Frame

Obľúbené
Dubaj | Dĺžka trvania: 1h |
4,3 / 5
MONUMENT

Dubai Frame

Obľúbené
Dubaj | Dĺžka trvania: 1h | 4,3 / 5
MONUMENT
Unikátna atrakcia slúži ako nová turistická vyhliadka. Porovnajte si metropolu Dubaj z dvoch perspektív.
Veža Dubai Frame pripomína gigantický rám obrazu a je vysoká až 150 metrov. Nová atrakcia v metropole Dubaj tak mesto akoby rozdeľuje na starý Dubaj v okolí mestskej zátoky Dubai Creek a nový Dubaj v blízkosti najvyššej budovy sveta Burj Khalifa a rušného bulváru na ulici Sheikh Zayed Road.

O projekte

Vyhliadková veža je široká 100 a vysoká 150 metrov. Budova má dve betónové jadrá s oceľovou konštrukciou a skleneným plášťom, ktorý dopĺňa efektný vonkajší zlatý ornament.

Hlavným účelom novej atrakcie je ukázať návštevníkom akou dramatickou premenou Dubaj prešiel za necelé dve dekády rapídneho hospodárskeho rozmachu. Na jednej strane uvidíte monumentálnu panorámu mrakodrapov v Downtown Dubai, spolu s modernými štvrťami Dubai International Financial Center a Dubai World Trade District. Na strane druhej turisti uvidia "starý Dubaj" s historickými štvrťami Bur Dubai a Deira v okolí zátoky Dubai Creek.

Zaujímavosti

Vyhliadka vo veži Dubai Frame pozostáva z presklenného premostenia na dvoch "nohách" rámu s výťahovým šachtami a schodiskom. Prechádzka po sklenenej podlahe vo výške 150 metrov nad zemou sa tak stáva naozaj adrenalínovým zážitkom. Samotná lávka je pritom dlhá neuveriteľných 93 metrov.

Súčasťou "dubajského rámu" je aj múzeum Birwaz Dubai, ktoré návštevníkom priblíži tradičný život miestneho obyvateľstva z čias pred objavením prírodného bohatstva.

Vežu navrhol slávny architekt Fernando Donis.
Vstupné

Dospelá osoba: 15$
Dieťa do 12 rokov: 6$
Otváracia doba

Otvorené denne od 10:00 do 19:00.
Doprava

Taxi
- Zabeel Park
Adresa

Zabeel Park / Dubai Frame

Poloha na mape

Akcia
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK