Dubai Opera

Obľúbené
Dubaj |
4,7 / 5
KULTúRA

Dubai Opera

Obľúbené
Dubaj | 4,7 / 5
KULTúRA
Fascinujúci architektonický počin v Dubaji.
Budova dubajskej opery prekoná všetky očakávania.
Priamo na úpätí najvyššej budovy sveta, budova Dubai Opera je ligotavým klenotom centra mesta Downtown Dubai. Dubajská opera je najmodernejšou svojho druhu a divákom v Spojených Arabských Emirátoch prináša širokú paletu predstavení svetového formátu. Opera, balet, muzikál alebo činohra...

Výber je len a len na vás!

O atrakcii

Projekt novej budovy dubajskej opery bol predstavený v roku 2012 ako súčasť pripravovanej štvrte The Opera District v Downtown DubaiZa celým projektom stojí najväčší dubajský developer, spoločnosť EMAAR Properties, v ktorej portfóliu sa nachádza aj najvyššia budova sveta Burj Khalifa a komerčne úspešné nákupné centrum The Dubai Mall, najväčšie a najnavštevovanejšie nákupné centrum na svete.

Architektom budovy je Janus Rostock zo známeho ateliéru Atkins. Ten sa pri svojom návrhu inšpiroval tradičnou drevenou loďkou Dhow. Moderná budova tak navonok vyzerá akoby sa plavila popri veži Burj Khalifa smerom k tancujúcej fontáne
The Dubai Fountain.

Budova
Dubai Opera je vo svojej podstate viac-účelovým komplexom, ktorý pojme naraz až 2000 divákov a vďaka prispôsobiteľnému vnútornému vybaveniu je schopná hostiť koncerty, konferencie a iné významné podujatia. Korunou celého projektu je veľký svetlík s otvoreným átriom a záhradami, ktoré je využívané počas oficiálnych recepcií.

Zaujímavosti

  • Hoci by sa mohlo zdať, že myšlienka opery v arabskom svete sa zrodila práve v rekordmi-preslávenom Dubaji, nie je tomu tak. Prvá budova opery v podobe v akej ju poznáme aj v európskych metropolách bola postavená už v roku 2007 v hlavnom meste Ománu, Muscat a stále sa teší veľkej obľube medzi miestnymi obyvateľmi ale aj nadšencami z celého regiónu. Dubai Opera má preto v boji o diváka silnú konkurenciu.

  • Hlavné átrium zdobí veľkolepý luster z dielne českej sklárskej firmy Lasvit.
    Umelecká inštalácia, ktorá pripomína zhluk bublín je vysoká cez tri podlažia, váži 5 ton a má 3000 LED diód. Dizajnérom tohto fascinujúceho diela je Libor Sošťák.
Základné fakty
Začiatok výstavby: Apríl 2013
Oficiálne otvorenie: August 2016

Architekt: Janus Rostock
Architektonické štúdio: Atkins
Developer: EMAAR Properties

Kapacita: 2000 miest
Adresa
Downtown Dubai
Mohamed Bin Rashid Boulevard

Poloha na mape

Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK