The Dubai Mall

Obľúbené
Dubaj | Dĺžka trvania: 8h |
5 / 5
NáKUPY

The Dubai Mall

Obľúbené
Dubaj | Dĺžka trvania: 8h | 5 / 5
NáKUPY
Viac ako 1200 obchodov a množstvo skvelých atrakcií. Najväčšia nákupná destinácia planéty je v Dubaji!
The Dubai Mall je skutočným srdcom Dubaja a vo dne v noci pulzuje ruchom veľkomesta. Bránami strediska ročne prejde cez 80 miliónov návštevníkov, čo je až o 20 miliónov viac ako počet turistov, ktorí za ten istý čas navštívia mesto New York. Okrem najlepších nákupov aké kedy zažijete vás ohromí množstvo atrakcií. Úchvatná fontána, krytý detský park či kolosálne akvárium a podmorská zoo.

O projekte

The Dubai Mall otvorili v roku 2008. Nákupné stredisko je súčasťou multi-miliardového projektu obnovy centra mesta, dnes známeho ako Downtown Dubai. Developerom celého projektu je dubajská firma EMAAR, ktorá stojí za realizáciou takých prestížnych atrakcií ako je najvyššia budova sveta Burj Khalifa či nová Dubai Opera. Stredisko má 4 poschodia, 1200 obchodov, 120 reštaurácií a kaviarní, kino s 22 sálami a parkovacie miesta pre 14.000 áut. The Dubai Mall má 9 veľkých átrií a rozlohu porovnateľnú s 50 futbalovými ihriskami.

Atrakcie

Dubai Aquarium & Underwater Zoo

V jednom z najväčších akvárií na svete žije viac ako 300 druhov morských živočíchov. Návštevníci majú možnosť prejsť cez priehľadný panoramatický tunel a vidieť žraloky a raje v bezprostrednej blízkosti. Podmorská zoo má niekoľko desiatok zaujímavých expozícií a organizuje viaceré adrenalínové aktivity ako kŕmenie rýb, či potápanie so žralokmi.

The Dubai Fountain

Prejdite bránami na hlavnú promenádu okolo jazera Burj Lake. Od 18:00 večer môžete každú pol hodinu vidieť úchvatné predstavenie slávnej dubajskej fontány plné svetla a hudby.

SEGA Republic

Interaktívny krytý zábavný park a herňa pre deti so 150 atrakciami.

KidZania

Kryté detské mestečko, v ktorom sa najmenší návštevníci môžu zahrať na hasičov, policajtov, pilotov lietadiel Emirates či kuchárov.
Otváracia doba
Sobota až streda: 10:00 - 23:00
Štvrtok a piatok: 10:00 - 00:00
Adresa
Downtown Dubai
Doha Street | Dubai
Doprava
Metro - červená linka:
stanica Burj Khalifa / The Dubai Mall

Taxi - The Dubai Mall
Taxi Pick-up pri spätnej ceste sa nachádza na prvom poschodí (Ground Floor), vedľa obchodu Nespresso.

Viaceré hotely organizujú pravidelné spojenia kyvadlovou dopravou (Shuttle Bus).

Poloha na mape

Akcia
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK