Čajová cesta

Obľúbené
Maurícius - Výlet so sprievodcom | Dĺžka trvania: 8h |
4,7 / 5
SPRIEVODCA

Čajová cesta

Obľúbené
Maurícius - Výlet so sprievodcom | Dĺžka trvania: 8h | 4,7 / 5
SPRIEVODCA
Cíťte chuť histórie Maurícia na slávnej čajovej trase, ponorte sa do nádhernej minulosti a nádherného daru ostrova!
Tento výlet vás privedie k času prvých dní Maurícia s bohatou koloniálnou históriou a dostanete šancu vidieť najväčšie plantáže, pozorovať proces pestovania a produkcie čaju a ochutnať najlepšie druhy čajov a rumu.
Najskôr návštívite mesto Cure, ktoré je jedným z hlavných obchodných centier ostrova. Potom uvidíte Trou aux Cerfs Volcano - mohutný prírodný vulkanický kráter, 85 metrov hlboký a 200 metrov široký, bol vytvorený pred miliónmi rokov.
Pozriete si slávny Domaine des Aubineaux a jeho záhrady. Ide o koloniálny dom postavený v roku 1872 majiteľom plantáží Bois Chéri, prvým a najväčším výrobcom čajov na Mauríciu. Po návšteve domu prichádzate do záhrady Camphor s exotickými stromami z endemického lesa a určite si vychutnáte krásny pohľad na čajovú plantáž. Budete tiež pozvaní na šálku, či dve, čaju. Počas prehliadky továrne Bois Chéri uvidíte históriu výroby čaju. Počas vašej návštevy môžete ochutnať čaje a zároveň si vychutnať nádherný panoramatický výhľad na krásny juh ostrova.
Pokračujete ďalej do domu Saint Aubin z 19. storočia. Pozrite sa na plantáž vanilkovej orchidey a kvetov Anthurium, ako aj na výrobu rumu v liehovare a ochutnajte ho priamo na mieste!
Na záver si konečne si vychutnajte na obed vynikajúce vanilkové kurča na balkóne koloniálneho domu Saint Aubin.

Poloha na mape

Akcia
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK