Vodné športy

Obľúbené
Maledivy |
4,8 / 5

Vodné športy

Obľúbené
Maledivy | 4,8 / 5

Vo všeobecnosti je možné rozlišovať vodné športy na nemotorizované a motorizované. Nemotorizované vodné športy sú prevádzkované prakticky na všetkých ostrovoch. Nie všetky strediská však ponúkajú motorizované vodné aktivity, a to najmä kvôli snahe zabrániť znečisťovaniu oceánu, rušeniu pokoja v letovisku a ochrane morskej fauny a flóry.

Ponuka nemotorizovaných vodných športov sa líši v závislosti od jednotlivých hotelov. Ich poskytovanie je spravidla zdarma. Azda najobľúbenejší nemotorizovaný vodný šport je windsurfing. Krásy ostrova je takisto možné pozorovať z kanoe, či kajaku. Hoci sa pádlovanie na kajaku či kanoe môže zdať jednoduché, ide o veľmi fyzicky náročnú aktivitu, hlavne na slnku. Pokojné vody indického oceánu vytvárajú perfektné podmienky na realizáciu nadčasového trendy športu Stand Up Paddle. 

Väčšina rezortov má vybavenie na prevádzkovanie motorizovaných vodných športov. Tieto aktivity sú spoplatnené. Vodné lyžovanie je turistami veľmi obľúbené. Existujú špeciálne inštruktážne tréningy a lodníci sú trpezliví, keď sa začiatočníci pokúšajú lyžovať po prvýkrát. Parasailing je rovnako vzrušujúce vyskúšať ako sledovať. Medzi ďalšie motorizované športy, ktoré sú prevádzkované na hotelových rezortoch patria wakeboarding, jazda na vodných skútroch, či banáne.

Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK