Šnorchlovanie a potápanie - Maledivy | Dubaj.sk

Šnorchlovanie a potápanie

Obľúbené
Maledivy |
4,9 / 5

Šnorchlovanie a potápanie

Obľúbené
Maledivy | 4,9 / 5

Útesy na Maldivských ostrovoch sú také nedotknuté, že nemusíte plávať ďaleko od brehu aby ste sa ocitli v bezprostrednej blízkosti pestrofarebných koralových rýb, morských korytnačiek, útesových žralokov, či rají. Šnorchlovanie je dostupné každému kto vie plávať.

Dá sa povedať, že klasické šnorchlovanie je vhodné počas celého roka, určité obdobia sú však lepšie. Najvhodnejšie obdobie na šnorchlovanie je od januára do apríla, kedy je spravidla počasie najlepšie a voda najčistejšia. Od mája do septembra je počasie menej predvídateľné a pravdepodobnosť búrok je vyššia. Manta sezóna na Maldivských ostrovoch vrcholí od augusta do novembra. Október a november sú pokojnejšie, ale viditeľnosť sa často znižuje, keďže je planktón v tomto období najviac hojný.

Každý ostrovný rezort poskytuje svojim hosťom možnosť zapožičať si vybavenie na šnorchlovanie. V prípade, že plánujete stráviť väčšinu dovolenky šnorchlovaním, odporúčame priviesť si vlastné šnorchlovacie vybavenie. Rezortové potápačské centrá ponúkajú rôzne kurzy, ktoré pomáhajú začiatočníkom naučiť sa šnorchlovať. Ochotný inštruktori turistom radi poradia, v ktorých lokalitách je najlepšie pozorovať pestrý podmorský svet. Návštevníci s citlivou pokožkou by mali pri šnorchlovaní nosiť tričko aby tak zabránili spáleniu pokožky. Menej zdatný plavci by nemali zabúdať na záchrannú vestu.

Na súostroví Maldív sa nachádza sa veľké množstvo potápačských centier v ktorých je možné absolvovať kurzy potápania zakončené certifikátom PADI. Ponorné strediská ponúkajú úvodnú lekciu, ktorá pomôže hosťom rozhodnúť, či sa cítia dostatočne sebavedome na to, aby mohli pokračovať v tréningu. Pre tých, ktorí nemajú čas na absolvovanie celého kurzu, ponúkajú niektoré ponorné strediská úvodný kurz (teoretický a praktický), ktorý sa skladá zo štyroch lekcií tréningu v plytkej vode (niekedy v bazéne rezortu) a potápania na útese. Pri potápaní je možné zazrieť obrie manty, morské korytnačky, mnoho druhov neškodných žralokov, či murén. Ďalšou populárnou aktivitou je nočné potápanie. Koraly sa v noci otvárajú a rozširujú ich farebné chápadlá, zatiaľ čo homáre, krevety a iné nočné druhy opúšťajú svoje otvory, aby hľadali jedlo. Maldivské vody v noci ožívajú a fosforeskujúci planktón osvetľuje oceán.


Poloha na mape

Vážení klienti,
ďakujeme za prejavenú dôveru pri výbere dovolenky cez našu spoločnosť. Podľa aktuálnej situácie so šírením ochorenia COVID – 19 a nariadenia vlády Slovenskej republiky, bude naša prevádzka od pondelka 16.3 dočasne zatvorená. Počas tejto doby nás prosím kontaktujte prioritne emailom na dubaj@dubaj.sk, alebo telefonicky 02/52 62 41 44, 02/52 62 41 45, v urgentných prípadoch na linku S.O.S +421 915 841 960. Prosíme Vás o strpenie a porozumenie. Zároveň Vás chceme uistiť, že sa venujeme každému Vášmu dotazu a budeme sa snažiť reagovať čo najrýchlejšie.

Ďakujeme za Vašu podporu a priazeň.
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK