Návšteva domorodých ostrovov - Maledivy | Dubaj.sk

Návšteva domorodých ostrovov

Obľúbené
Maledivy |
4,6 / 5

Návšteva domorodých ostrovov

Obľúbené
Maledivy | 4,6 / 5
Niektoré ostrovné rezorty organizujú návštevu domorodých ostrovov v rámci jednodňových výletov. Spomínané výlety umožňujú návštevníkom nahliadnuť do reálneho života domorodých Maldivcov. Nachádzajú sa tu typické farebné domčeky s prímorskými prístavmi a malebnými rybárskymi osadami. Turisti sa na domorodé ostrovy vypravujú najmä za účelom nákupu rôznych suvenírov, ktorých ceny sú tu neporovnateľne nižšie ako na ostrovných letoviskách, či na letisku.

Ďalšou alternatívou ako zažiť autentický zážitok a priblížiť sa miestnej kultúre je návšteva hlavného mesta Male. Male je najľudnatejší ostrov Maldív a patrí medzi jedno z najhustejšie obývaných miest na svete. Hlavné mesto Male je situované na rovnomennom ostrove Male a väčšina turistických pamiatok sa nachádza na severnej časti ostrova v pešej dostupnosti. Hlavné mesto je veľmi rušné, nachádza sa tu veľké množstvo potravinových trhovísk a obchodov, s cenami výrazne nižšími ako na hotelových rezortoch a letisku. Turisticky najvyhľadávanejšími miestami sú Piatková mešita, Námestie republiky, či národné múzeum. Pamätník cunami pripomína devastáciu spôsobenú zemetrasením a cunami v roku 2004 v Indickom oceáne. Konštrukcia z nerezovej ocele je venovaná tým, ktorí prišli o život počas prírodnej katastrofy. Ich mená sú vyryté na každej z vertikálnych tyčí konštrukcie. Po namáhavom dni strávenom v hlavnom meste si môžu návštevníci oddýchnuť v Sultánovom parku.
Vážení klienti,
ďakujeme za prejavenú dôveru pri výbere dovolenky cez našu spoločnosť. Podľa aktuálnej situácie so šírením ochorenia COVID – 19 a nariadenia vlády Slovenskej republiky, bude naša prevádzka od pondelka 16.3 dočasne zatvorená. Počas tejto doby nás prosím kontaktujte prioritne emailom na dubaj@dubaj.sk, alebo telefonicky 02/52 62 41 44, 02/52 62 41 45, v urgentných prípadoch na linku S.O.S +421 915 841 960. Prosíme Vás o strpenie a porozumenie. Zároveň Vás chceme uistiť, že sa venujeme každému Vášmu dotazu a budeme sa snažiť reagovať čo najrýchlejšie.

Ďakujeme za Vašu podporu a priazeň.
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK