The Palm Boardwalk

Obľúbené
Dubaj | Dĺžka trvania: 2h |
4,4 / 5
PROMENáDA

The Palm Boardwalk

Obľúbené
Dubaj | Dĺžka trvania: 2h | 4,4 / 5
PROMENáDA
11 km dlhá promenáda na ostrove Palm Jumeirah je ideálna na prechádzky s výhľadom na panorámu Dubaja.
Promenáda The Palm Boardwalk sa tiahne po celej dĺžke vlnolamu legendárneho palmového ostrova Palm Jumeirah. Za hodinu a dvadsať minút ste schopný prejsť z jednej strany ostrova, hotel Rixos The Palm (východný cíp) na druhú stranu ostrova, hotel One&Only The Palm (západný cíp). Promenáda je populárna najmä medzi bežcami, bicyklistami a nadšenými športovcami. Zaujímavosťou sú aj kaviarne a mobilné stravovacie zariadenia, ktoré sa sústreďujú najmä v okolí hotela Atlantis The Palm.

O projekte

Promenáda The Palm Boardwalk je dielom štátneho developera NAKHEEL, ktorý stojí aj za realizáciou celého palmového ostrova v Dubaji. Promenáda s dreveným povrchom má ostrov ďalej zatraktívniť najmä medzi pešími a aktívnymi turistami, ktorí hľadajú zaujímavé miesta pre trávenie voľného času. Promenáda je široká 6 metrov a po celej dĺžke je lemovaná palmami. Palma a palmové listy sú ústrednou témou celého developmentu.

Južná strana promenády je orientovaná na slávny hotel Burj Al Arab a panorámu centra mesta Downtown Dubai. Stredná časť pred hotelom Atlantis The Palm ponúka výhľad na nekonečný horizont a more. Severná strana je naopak orientovaná na fascinujúcu panorámu turistického strediska Dubai Marina a ostrov Bluewaters s výhliadkovým kolesom Ain Dubai (otvorenie 2018).

Pohľad na západ slnka patrí medzi tie najzaujímavejšie momenty počas vašej návštevy palmového ostrova. K vašemu komfortu neodmysliteľne patrí káva alebo rýchly snack z jedného z mnohých stánkov na promenáde.


Otvorenie: november 2016
Poloha
Ostrov Palm Jumeirah
Užitočné informácie
Trasa od jedného cípu ostrova k druhému trvá 2h 22m pešo. Tá istá trasa trvá autom približne 18 minút.
Doprava
Taxi - Atlantis The Palm

Električka - zastávka Palm Jumeirah (treba prestúpiť na vláčik Palm Monorail a vystúpiť na koncovej zastávke - hotel Atlantis The Palm)
Hotely na promenáde

Rixos The Palm 5*
Anantara The Palm *
Waldorf Astoria Palm Jumeirah 5*
Sofitel The Palm 5*
Atlantis The Palm 5*
Kempinski Palm Jumeirah 5*
Jumeirah Zabeel Saray 5*
One & Only The Palm 5*

Poloha na mape

Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK