Aktivity a atrakcie Dubaj

Aktivity a atrakcie, Dubaj

87 hotelov | ubytovanie od 194,50 €

Ak chcete zažiť niečo jedinečné a spoznať mesto Dubaj či inú oblasť Emirátov z netradičných uhlov potom ste na správnom mieste. Palmový ostrov, umelo vytvorené súostrovie Svet, dominanty Burj Khalifa a Burj Al Arab a oveľa viac na Vás čaká pri pri návšteve tohto nevyspytaťeľného mesta.


V Emirátoch sa stretnete s tromi kategóriami pláží: súkromné hotelové, verejné platené a verejné neplatené. Súkromné hotelové pláže majú plážové rezorty a sú prístupné len hosťom hotela alebo hosťom z mestských hotelov, ktoré majú zmluvu s niektorým z plážových rezortov.

Verejné platené a neplatené pláže využívajú hostia mestských hotelov. Mestské hotely zabezpečujú zväčša raz denne obojstranný transfer na jednu z pláží. Na pláži je možne zapožičať si lehátka, slnečníky a uteráky (za poplatok). Najväčšia verejná pláž v Dubai Marina je navyše vybavená športoviskami, šatňami, skrinkami a sprchami.
Ste aktívnejší po západe slnka? Dubaj je mesto so skutočne bohatým nočným životom. Nájdete tu tie najlepšie nočné kluby a diskotéky na svete. K absolútnej špičke patrí legendárny Cavalli Club či Club Armani Privé. Najpopulárnejšími diskotékami v meste sú White Club v hoteli Meydan neďaleko centra mesta a Barasti v hoteli Le Méridien Mina Seyahi v Dubai Marina. 

Vďaka celoročne slnečnému počasiu a dramatickej kombinácii púšte a pláže je Dubaj dokonalým miestom pre adrenalínové zážitky. Preháňajte sa šialenou rýchlosťou v motorovom člne po hladine Arabského zálivu alebo v pretekárskom aute po okruhu, vyskúšajte skydiving nad súostrovím Palm Jumeirah, prejdite sa na kajaku okolo súostrovia The World, Pádlujte na paddleboard pozdĺž pobrežia alebo si zaplávajte s delfínmi a žralokmi. Môžete tiež vyraziť za mesto a v džípe zdolávať piesočné duny v púšti alebo nad pieskom vystúpiť do výšky v teplovzdušnom balóne. Zapnite si bezpečnostný pás, postroj alebo prilbu, čaká vás vzrušujúci zážitok!

Pri nakupovaní je v SAE k dostaniu všetko na čo si len spomeniete a obchody majú otvorené aj do neskorých nočných hodín. Americký slogan "Shop till you drop!" - "Nakupuj kým neodpadneš'," tu má naozaj svoje opodstatnenie. Je tu k dostaniu všetok tovar, ktorý príde na svetový trh a to väčšinou skôr, než na slovenský trh. Vďaka nízkym daniam a nízkym nákladom na dopravu sú SAE ozajstným rajom nakupovania a mnoho návštevníkov z celého sveta sem chodí len za týmto účelom. Najhlavnejšími centrami nakupovania v  SAE sú Dubaj, Abu Dhabi, Sharjah a Al-Ain.

V klimatizovaných nákupných galériách sa pohodlne nakupuje aj v horúcich letných mesiacoch a okrem nakupovania sú tu pripravované mnohé kultúrne programy. Do nákupných centier v SAE tak ľudia vyrážajú na osobné schôdzky i za zábavou.  Mimoriadne  lacné  sú  Duty free shopy na letiskách a ponúkajú veľmi širokú a rozmanitú paletu tovaru.
Otváracia doba je v supermarketoch v SAE spravidla od 10.00 do 22.00. Vo štvrtok a piatok, kedy je deň pracovného pokoja, zatvárajú veľké obchodné centrá až okolo polnoci. Mimo obchodné centrá, obchody mávajú poludňajšiu prestávku od 13 h do minimálne 16 h. Po obedňajšej pauze sú v prevádzke až dlho do noci. Počas ramadánu sa predajná doba v SAE predlžuje až do jednej hodiny ráno.

Kultúra Spojených arabských emirátov je veľmi podobná ostatným okolitým krajinám Perzského zálivu. Islam silno ovplyvňuje celý spoločenský život, no na rozdiel od Saudskej Arábie sú Emiráty liberálnejšou krajinou. Aj napriek silnej urbanizácii je kmeňové zriadenie značným ovládacím prvkom. Rodina tvorí aj tu základný prvok spoločnosti. Do súčasnosti sa v Emirátoch zachovali mnohé tradičné spôsoby života. Aj keď sa im už venuje málo ľudí, stále sa živia napríklad rybolovom a lovom perál. Nie je nezvyčajné ani nosenie tradičného odevu. Pre miestne ženy je typické, že mimo domova nosia minimálne šatku cez vlasy. 

Tak ako aj v iných krajinách Arabského polostrova dominujú tradičné prejavy umenia ako hrnčiarstvo, tkáčstvo, či spracovanie kovov. Remeselná výroba je zdrojom príjmov pre mnoho obyvateľov vidieka, ktorí svoje produkty predávajú na trhoviskách v mestách.
K tradičným prejavom umenia patria aj ľudoví rozprávači, ktorí rozprávajú príbehy. Sú obľúbenou formou zábavy dokonca pred televíziou. Svoje miesto má aj poézia a to ako klasická, tak aj beduínska. Tradičná hudba, ako napríklad “hudá”, je rozšírená popri populárnej hudbe. Pôvodne bola spievaná počas dlhých putovaní v karavánach. Šport je v Emirátoch silne podporovaný zo strany vlády. Populárne sú konské preteky a preteky tiav.  Obľúbené sú aj športy ako futbal, tenis, rugby, či preteky plachetníc. 

Aj napriek krátkej histórii moderného mesta, v Dubaji nájdete historické a kultúrne budovy, ktoré Vám predstavia život beduínov a lovcov perál, z čias, než mesto zbohatlo z ropy a bolo objavené turistami.
Dubai Museum
Dubajské múzeum je najnavštevovanejšie historickou budovou v Dubaji. Nachádza sa v pevnosti Al Fahidi z roku 1787 a zachytáva bežný život obyvateľov pred objavom ropy. Zoznámite sa s tradičnými domami, mešitami, trhovisku, pestovaním datľových paliem či púštnym aj morským životom. Populárna je expozícia o lovcoch perál.
Sheikh Saeed's House
Bývalé oficiálne sídlo šejka Saeed, prvého vládcu Dubaja a prastarého otca súčasného vládcu šejka Mohammeda bin Rashid Al Maktouma, v súčasnosti hosťuje jedinečnú kolekciu mincí, historických fotografií, známok a dokumentov zachytávajúcich históriu Dubaja. Tento historický dom bol postavený roku 1896.
Heritage & Diving Village
Tradičné dediny lovcov perál sa nachádzajú priamo v srdci starej historickej časti Dubaja pri rieke (Creek) a ponúka ukážku života lovcov perál a námorníkov. Okrem iného tu nájdete množstvo obchodíkov so suvenírmi, od mušličiek, cez kanvice na arabskú kávu, až po tradičné oblečenie. Heritage Village je ideálnym a pokojným miestom, kde si môžete vybrať najvhodnejšie darčeky pre svojich blízkych, pri tradičnom zjednávaní sa dostanete na veľmi príjemné ceny.

Ponuky a slávne atrakcie Dubaja môžu byť zábavné nielen pre rodičov, ale aj ich deti. Preskúmajte tie najlepšie ihriská a nami odporúčané aktivity pre deti v Dubaji.
Dubai Parks and Resorts
Zábavný komplex Dubai Parks and Resorts ponúka deťom a ľuďom mladým srdcom veľký výber obrovských zábavných parkov, napr. Motiongate, Bollywood Parks a Legoland. Môžete si dokonca odpočinúť na zábavnom a reštauračnom bulváry Riverland, ktorý ponúka tú najlepšiu aktívnu zábavu pre celú rodinu. Dokonca sa môžete ubytovať v hoteli LAPITA, v polynézskom štýle, ktorý sa nachádza priamo medzi zábavnými parkami a môže to byť vaša doteraz najzábavnejšie rodinná dovolenka.
Zábavný park IMG World of Adventure
Deň v IMG Worlds of Adventure, jednom z najnovších a najdobrodružnejších zábavných parkov, určite deťom vyčarí úsmev na perách. Nezabudnite si vziať pohodlnú obuv, pretože atrakcie pre celú rodinu sa nachádzajú v priestore veľkom ako takmer 28 futbalových ihrísk. Pri vzrušujúcich jazdách v IMG ožijú vaše najobľúbenejšie postavy, od známych priateľských Powerpuff Girls po hrdinu marvelovských komiksov.
Pláž KITE Beach
Na pláži Kite Beach sú na deti pripravení. Čaká tu na nich skate park, vonkajšie trampolíny, dobrodružná telocvičňa a ihrisko pre najmenších. Môžete sa s deťmi kúpať a zbierať mušle a potom si dať raňajky či obed v preslávenom reštauračnom nákladiaku Salt alebo v niektorej z mnohých reštaurácii na pláži pozdĺž bežecké dráhy. Rodičia sa môžu pohodlne usadiť a užívať si kite-surf show a úžasné výhľady na hotel Burdž al-Arab, kým sa deti hrajú v piesku alebo na dobrodružné dráhe vo Wire World. 

Pešia zóna City Walk 
City Walk je jednou z najpriateľskejších nákupných zón pre deti, patria sem napríklad Hub Zero - herné centrum pre virtuálne hry s rôznymi zónami pre všetky vekové skupiny a The Green Planet (Zelená planéta) - uzavretý ekosystém predstavujúce tropický prales s viac ako 3 000 rastlín a zvierat. Nenechajte si ujsť úžasnú štvrť, ktorá v nezabudnuteľnom zážitku spája zábavu, nakupovanie, občerstvenie a mnoho ďalšieho.
Atlantis Aquaventure
V akvaparku Aquaventure v komplexe hotelu Atlantis the Palm si adrenalín zaručene užijú deti aj dospelí. Odvážlivci môžu v parku vyskúšať vzrušujúce šmýkačky - jedna z nich vás vymrští priamo do žraločej lagúny! Tí najmenší sa môžu ochladiť a zabaviť na kolotoči alebo v bazéniku. Až si budete chcieť trochu odpočinúť od všetkých aktivít, môžete sa prejsť okolo kľukatých kanálov alebo chytať bronz na súkromnej pláži.
Delfinárium Dolphin Bay
Zašpliechajte si vo vlnách po boku jedného z najpriateľskejších cicavcov v Zátoke delfínov v komplexe Atlantis the Palm. Spoločenský kontakt s týmito družným obyvateľmi morí môžeme odporučiť plavcom všetkých vekových kategórií a schopností. Zátoka delfínov je jednou z najdokonalejších delfinárií na svete, ktoré sa snažia vzdelávať návštevníkov o divých zvieratách a nutnosti ochrany ich prirodzeného domova. A pri odchode sa nečudujte, až budú deti tvrdiť, že si našli nového najlepšieho kamaráta!

Akvapark Wild Wadi
Ochlaďte sa v akvaparku Wild Wadi, ktorý ponúka viac ako 30 atrakcií pre celú rodinu. Prejdite sa na vodnej horskej dráhe, zvezte sa na šmykľavke, ktorá vzdoruje zákonom gravitácie, alebo sa nechajte unášať lenivým prúdom a obdivujte pritom ohromujúci mrakodrap Burdž al-Arab. Mladší návštevníci si užijú vo vyhradenom priestore s malými šmykľavkami, preliezkami a polievajúcimi kýblikmi.
Tématický detský park Kidzania
Umiestnený vnútri nákupného centra Dubai Mall, tento ocenený koncept bol navrhnutý ako zmenšený "dospelý svet" v detskom meradle. KidZania je populárno náučný komplex, kde nájdete dláždené ulice, budovy a fungujúce hospodárstva. Sledujte deti, ako sa hrajú na dospelých a stávajú sa hasiči, kuchári a lekári, rozhlasovými moderátormi, pilotov lietadiel spoločnosti Emirates alebo vedci, ktorí si miešajú svoj vlastný parfum.
Dubajská púšt
Nenechajte si ujsť možnosť nezabudnuteľného zážitku v dubajskej púšti. Môžete sa previesť na sandboardoch, na ťave alebo na koni alebo ísť na púštne safari, proste si s deťmi užiť obrovské dobrodružstvo. Ak si chcete svoj výlet pretiahnuť až do noci, môžete stanovať pod šírym nebom.

Klzisko
Korčuľovanie v púšti? Áno, prečo nie - ste v Dubaji! Klzisko Dubai Ice Rink v nákupnom centre Dubai Mall má olympijské rozmery a je otvorené pre korčuliarov všetkých vekových kategórií a schopností. Prítomní inštruktori vám pomôžu dostať sa do tempa a stať sa kráľom ľadu. Staršie deti si užijú tú najlepšiu discoparty na dubajskom ľade, kde budú mať za skvelej hudby a blikajúcich svetiel možnosť predviesť dokonalého trojitého Salchowa.

Dubaj je záruka vynikajúcej dovolenky pri každej príležitosti. Rušná metropola Emirátov má mnoho rôznych tvárí. Okrem mrakodrapov, modernej architektúry ako z hollywoodskeho sci-fi filmu, obrích nákupných stredísk a veľkých dovolenkových rezortov tu nájdete aj množstvo malebných a romantických zákutí pre chvíle strávené vo dvojici.        

1. Hotely ako z rozprávky
Hotel je základom každej kvalitne prežitej dovolenky. Ak túžite po romantike, latku výberu posuniete vyššie. Hotel zvoľte tak aby ohúril a zároveň navodil tú správnu atmosféru. Pokiaľ ostanete verní emirátu Dubaj, hotely renomovaných značiek Jumeirah a One & Only sú síce drahšie ale na druhej strane synonymom špičkových služieb a dokonalého luxusu
2.Romantické večere
Chute všetkých kontinentov sa stretávajú v Dubaji. Výber je len na vás! Čarovná ázijská reštaurácia Thipthara je postavená na jazere Lake Burj Dubai a ponúka vynikajúce jedlo a ten najlepší výhľad na slávnu tancujúcu fontánu a panorámu najvyššej budovy sveta Burj Khalifa. Thipthara je súčasťou malebného mestského rezortu The Palace Downtown, ktorý nájdete v našej ponuke hotelov
3.Relax na Pláži
Užite si jeden druhého a uvoľnite sa počas dňa na pláži. Hotely Madinat Jumeirah a Jumeirah Beach majú tú najkrajšiu pláž v Dubaji. Pokiaľ ste ubytovaní v mestskom hoteli, vyberte sa spolu so svojou polovičkou do jedného z vychytených plážových klubov Nikki Beach alebo O Gravity v Dubai Marina.
4.Wellness vo dvojici
Doprajte si len to najlepšie pre vás a vašu milovanú polovičku. Takmer každý prémiový hotel v Emirátoch má vlastné wellness centrum so širokou ponukou masáží a procedúr rôzneho zamerania. Talise Spa je wellness značka patriaca do rodiny hotelov Jumeirah. Wellness centrum Thalise Ottoman Spa v hoteli  Jumeirah Zabeel Saray patrí medzi tie najväčšie a najlepšie v Dubaji.
5.Dobrodružstvo na púšti
Dovolenka v Dubaji a Emirátoch bez prechádzky po púšti? Fotky na dunách s ťavou už prestávajú byť výnimočným zážitkom. Doprajte si niečo oveľa exkluzívnejšie! Stráviť noc na púšti je nezabudnuteľný zážitok na celý život. Hotely Bab Al Shams alebo Qasr Al Sarab desert Resort.
Atlantis The Palm 5* Viac zážitkov Užite si atrakcie v hoteli Atlantis The Palm 5*
ubytovanie 7 nocí od 990€
Viac informácií
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK