32°C Dubaj

Umm Al Quwain

Emirát Umm Al Quwain je po emiráte Ajman druhým najmenším emirátom s rozlohou cca 770 km2, tvorí len asi 1 % rozlohy SAE. Emirát má pribnližne 56 000 obyvateľov, čo je najmenej zo všetkých siedmich emirátov. Vládnucim šejkom je od roku 2009 Saud Bin Rashid Al Mu`alla. Názov emirátu je údajne odvodený od názvu Um Al Quwatain, čo v preklade to znamená "matka dvoch síl" a má súvislosť s tým, že obyvatelia tejto oblasti boli výborní námorníci.

Hlavné mesto leží na malom polostrove. V meste je tradičné múzeum, trh s ovocím a zeleninou a menšie turistické centrum. Populárna je najmä pobrežná promenáda Corniche. Emirát Umm Al Quwain rozšíril svoj prístav, má príjmy hlavne z rybolovu a má veľkú farmu pre chov hydiny. Morskými plodmi zásobuje aj ostatné emiráty. Majid Al Mualla, zakladateľ vládnucej línie Al Mualla z klanu Al `Ali založil v Umm al-Quwain nezávislý šejchát (štátny útvar). 8. januára 1820 podpísal šejk Abdullah I. zmluvu so Spojeným Kráľovstvom o akceptovaní protektorátu na ochranu pred Turkami. 2. decembra 1971 sa stal Umm Al Quwain súčasťou federácie Spojené arabské emiráty.

Umm Al Quwain je hospodársky najzaostalejší zo všetkých emirátov. Emirát nemá na rozdiel od Dubaja a Abu Dhabi ropu a preto sa toho veľa v posledných desaťročiach nezmenilo. To je ale hlavným kúzlom a pôvabom tohto emirátu. Život sa nedá vôbec porovnávať s Dubajom alebo hlavným mestom Abu Dhabi. V starej časti mesta Umm Al Quwain, ktoré sa skladá z niekoľkých ulíc, sa akoby zastavil čas. Život tu plynie pomalým tempom. V starom meste, okolo pevnosti, sú viditeľné prvky originálnej architektúry. Od Dubaja je Umm Al Quwain vzdialený približne 75 km.

Pôvabná mešita v starom meste.

Ups, vyskytla sa chyba...
Zatvoriť
Zatvoriť
Potrebujete poradiť?
Potrebujete poradiť? Napíšte nám Vaše otázky a požiadavky. Náš tím špecialistov Vás bude kontaktovať. Všetky uvedené informácie slúžia výhradne pre interné potreby a nebudú nikde publikované, ani uverejnené.
  1. Odoslať
Napíšte nám váš názor
Záleží nám na tom čo si myslíte. Vaše odpovede sú pre nás dôležité. Pomôžu nám aby sme pre vás zlepšovali úroveň našich služieb. Ďakujeme Vám.

Všetky uvedené informácie slúžia výhradne pre interné potreby a nebudú nikde publikované, ani uverejnené.
  1. Odoslať