32°C Dubaj

Ajman

Najmenší emirát Ajman je dlhý asi 22 km a široký 11 km. Je to de facto mestský štát s rozlohou približne 260 km2, ktorý sa nachádza len 35 km od centra Dubaja . Vládcom je šejk Humaid bin Rashid Al Nuaimi. Korunným princom emirátu je šejk Ammar bin Humaid Al Nuaimi. Ajman sa nachádza v Perzskom zálive a kontroluje tiež Masfut a Manamu, dve malé vnútrozemské enklávy, ktoré sa zaoberajú poľnohospodárstvom. Emirát má približne 275 000 obyvateľov. Ešte v nedávnej minulosti bola populácia v Ajmane približne polovičná, ktorá sa zaoberala rybolovom a obchodom. V dnešnej dobe je Ajman známy výrobou rýchlych motorových člnov, luxusných jácht a takisto výrobou starých drevených námorných lodí „dhows“. Blízkosť Dubaja a nižšie ceny nehnuteľností dali priestor k tomu, že sa tu usadili aj ľudia, ktorí pracujú v Dubaji a Sharjah. Ajman spolu s Dubajom a Sharjah tvoria súvisle zastavanú plochu s vysokým stupňom urbanizácie a jednu z najväčších metropolitných oblastí v regióne.

Ajman má luxusné hotely tej najvyššej kvality a príjemnú atmosféru stredomorskej riviéry.

Ups, vyskytla sa chyba...
Zatvoriť
Zatvoriť
Potrebujete poradiť?
Potrebujete poradiť? Napíšte nám Vaše otázky a požiadavky. Náš tím špecialistov Vás bude kontaktovať. Všetky uvedené informácie slúžia výhradne pre interné potreby a nebudú nikde publikované, ani uverejnené.
  1. Odoslať
Napíšte nám váš názor
Záleží nám na tom čo si myslíte. Vaše odpovede sú pre nás dôležité. Pomôžu nám aby sme pre vás zlepšovali úroveň našich služieb. Ďakujeme Vám.

Všetky uvedené informácie slúžia výhradne pre interné potreby a nebudú nikde publikované, ani uverejnené.
  1. Odoslať