Al Bastakiya

Obľúbené
Dubaj | Dĺžka trvania: 2h |
4,4 / 5
PAMIATKA

Al Bastakiya

Obľúbené
Dubaj | Dĺžka trvania: 2h | 4,4 / 5
PAMIATKA
Viac ako 100 rokov starý Dubaj. Zoznámte sa s životom pôvodného obyvateľstva a najstaršími obydliami v Emiráte.
Historická štvrť z 18. storočia bola postavená na brehoch prírodnej zátoky rybármi z kmeňa Bastak. Al Bastakiya je dnes pulzujúcim labyrintom galérií, butikových art hotelov, štýlových kaviarní, obchodov so suvenýrmi a ukážkou tradičného života starého Dubaja. Al Bastakiya je ideálna na pohodové potulky úzkymi uličkami, ktoré dýchajú pokojom akoby sa zastavil čas.

O atrakcii

Dubaj je mesto s bohatou históriou a tradíciou, čo okamžite pochopíte, keď navštívite historické osídlenie Al Bastakiya. Zhluk hlinených domov, ktorý reprezentuje pôvodnú arabskú architektúru nájdete medzi brehmi prírodnej mestskej zátoky Dubai Creek a pevnosťou Al Fahid Fort.

Al Bastakiya bola postavená okolo roku 1690 obchodníkmi z Perzského zálivu. Štvrť dnes tvorí približne 60 domov s typickými veternými vežami a niekoľkými nádvoriami. Veterné veže, ktoré slúžili na prívod a cirkuláciu vzduchu v obydliach a tesných uličkách sa stali inšpiráciou pre mnohé moderné budovy v Dubaji, ako napríklad komplex luxusných hotelov Madinat Jumeirah.

Vedeli ste že?

Takmer polovica štvrte Al Bastakiya bola v roku 1970 zbúraná v prospech nových kancelárskych budov. Reštaurátor Rayner Otter, ktorý sa zaujímal o históriu starej Arábie neúnavne bojoval za zachovanie aspoň zbytku pôvodných domov, čo sa mu aj neskôr podarilo. Nákladná rekonštrukcia celej štvrte bola dokončená v roku 2005.
Kedy navštíviť?
Ideálny čas na návštevu štvrte je poobede, keď úzke uličky zaplavuje tieň a zároveň posledné lúče slnka.
Doprava
Metro - zastávka Al Fahidi
Taxi - Al Fahidi Roundabound
Odporučame
Nezabudnite navštíviť galériu XVA Art Gallery a kaviareň Arabian Tea House.

Poloha na mape

Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK