Al Bastakiya | Dubaj.sk

Al Bastakiya

89%
Dĺžka trvania: 2h 0m
Malebné "staré mesto" na brehoch zátoky Dubai Creek
Viac ako 100 rokov starý Dubaj. Zoznámte sa s životom pôvodného obyvateľstva a najstaršími obydliami v Emiráte.
Historická štvrť z 18. storočia bola postavená na brehoch prírodnej zátoky rybármi z kmeňa Bastak. Al Bastakiya je dnes pulzujúcim labyrintom galérií, butikových art hotelov, štýlových kaviarní, obchodov so suvenýrmi a ukážkou tradičného života starého Dubaja. Al Bastakiya je ideálna na pohodové potulky úzkymi uličkami, ktoré dýchajú pokojom akoby sa zastavil čas.

O atrakcii

Dubaj je mesto s bohatou históriou a tradíciou, čo okamžite pochopíte, keď navštívite historické osídlenie Al Bastakiya. Zhluk hlinených domov, ktorý reprezentuje pôvodnú arabskú architektúru nájdete medzi brehmi prírodnej mestskej zátoky Dubai Creek a pevnosťou Al Fahid Fort.

Al Bastakiya bola postavená okolo roku 1690 obchodníkmi z Perzského zálivu. Štvrť dnes tvorí približne 60 domov s typickými veternými vežami a niekoľkými nádvoriami. Veterné veže, ktoré slúžili na prívod a cirkuláciu vzduchu v obydliach a tesných uličkách sa stali inšpiráciou pre mnohé moderné budovy v Dubaji, ako napríklad komplex luxusných hotelov Madinat Jumeirah.

Vedeli ste že?

Takmer polovica štvrte Al Bastakiya bola v roku 1970 zbúraná v prospech nových kancelárskych budov. Reštaurátor Rayner Otter, ktorý sa zaujímal o históriu starej Arábie neúnavne bojoval za zachovanie aspoň zbytku pôvodných domov, čo sa mu aj neskôr podarilo. Nákladná rekonštrukcia celej štvrte bola dokončená v roku 2005.
Kedy navštíviť?
Ideálny čas na návštevu štvrte je poobede, keď úzke uličky zaplavuje tieň a zároveň posledné lúče slnka.
Doprava
Metro - zastávka Al Fahidi
Taxi - Al Fahidi Roundabound
Odporučame
Nezabudnite navštíviť galériu XVA Art Gallery a kaviareň Arabian Tea House.

Poloha na mape

Ďalšie atrakcie

Späť na začiatok stránky
OK
Tieto webové stránky používajú súbory cookie, pre zlepšenie kvality našich služieb. Viac informácií
Súhlasím
PAGE IS OK