Aktivity a atrakcie Abu Dhabi

Aktivity a atrakcie, Abu Dhabi

15 hotelov | ubytovanie od 250,50 €

Abu Dhabi je dnes moderným kozmopolitným mestom s množstvom krásnych budov, luxusných hotelov a projektov, ktoré vám podobne ako v susednom Dubaji doslova vyrazia dych. 

The Corniche je prímorský bulvár s rozľahlými parkmi a záhradami, na ktorého konci sa nachádza prepychový ružový hotel, akoby z rozprávky tisíc a jedna noc, Emirates Palace a nový prezidentský palác, ktorý bude možno tým najhonosnejším zo všetkých.

 Abu Dhabi má ambíciu stať sa kultúrnou Mekkou sveta a preto veľa investícií smeruje do budovania ostrova Saadiyat, ktorý sa má stať domovom svetoznámych múzeí  Louvre, Gougenheim a národného múzea Zayed National Museum.
 Abu Dhabi je vyhľadávaným finančným centrom regiónu. V roku 2013 bol otvorený ostrov Al Maryah s obchodným komplexom Sowwah Square a novou burzou Abu Dhabi Stock Exchange.

Na opačnom konci mesta vyrástol ostrov Yas s populárnymi atrakciami akými sú zábavný park Ferrari World,Warner Bros World, pretekársky okruh F1 či aquapark Yas Waterworld.

Najkrajšie pláže celých emirátov sa nachádzajú práve na Saadiyat Islande v Abu Dhabí (UNESCO). Polohou na tomto prestížnom mieste sa môžu pýšiť hotely,The St Regis Saadiyat IslandSaadiyat Rotana Resort, Rixos Saadiyat Island, Jumeirah at Saadiyat Island Resort.

Kontrastom k jednému z najbohatších miest na svete sú pokojné osídlenia v oázach Liwa a Al Ain. Abu Dhabi je podobne ako New York postavné na ostrove, a preto sa v mnohom nechalo touto svetovou metropolou inšpirovať.

Atlantis The Palm 5* Viac zážitkov Užite si atrakcie v hoteli Atlantis The Palm 5*
ubytovanie 7 nocí od 990€
Viac informácií
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK