Doprava a transfery Abu Dhabi

Doprava a transfery, Abu Dhabi

15 hotelov | ubytovanie od 247 €

Abu Dhabi má veľmi dobré napojenie na cestnú diaľkovú sieť v Spojených arabských emirátoch a ďalej po Arabskom polostrove. Cesty v Abu Dhabi sú často lemované kríkmi a stromami, ktoré slúžia na ochranu proti erózii a vetru.
Miestny odbor plánovania dopravy (Department of Transport - DoT) predložil vo februári 2009 správu o rozšírení verejnej železničnej dopravy do roku 2030. Bolo oznámené, že mesto postaví metro, ktoré bude v centre doplnené o niekoľko kratších električkových liniek. Celková dĺžka trás metra Abu Dhabi bude cca 131 km a spojí všetky hlavné predmestia ako Saadiyat, Yas Island, Masdar City, Al Raha Beach a letisko.
Uvažuje sa aj o výstavbe Light Rail Transit (LRT), ktorá približne zodpovedá európskym električkám, a bude zachádzať do vzdialenejších okrskov, ktoré budú postavené do roku 2030. Jedna linka LRT povedie aj k hranici s emirátom Dubaj, kde nadviaže na červenú linku dubajského metra.

Veľmi dostupná a v prijateľných cenových reláciách je aj doprava taxíkmi. Taxislužby v emirátoch sú štátne. Hoci je v emirátoch možné platiť dolármi, niektorí taxikári ich ako platbu odmietajú. Majte teda radšej pri sebe vždy aj dirham, ak nie ste ochotní sa s vodičom dohadovať.
V  Abu Dhabi sú dostupné aj prepravné služby UBER a Careem. Stačí si stiahnuť aplikácie a mať registrovanú platnú kreditnú kartu.
Vážení klienti,
ďakujeme za prejavenú dôveru pri výbere dovolenky cez našu spoločnosť. Podľa aktuálnej situácie so šírením ochorenia COVID – 19 a nariadenia vlády Slovenskej republiky, bude naša prevádzka od pondelka 16.3 dočasne zatvorená. Počas tejto doby nás prosím kontaktujte prioritne emailom na dubaj@dubaj.sk, alebo telefonicky 02/52 62 41 44, 02/52 62 41 45, v urgentných prípadoch na linku S.O.S +421 915 841 960. Prosíme Vás o strpenie a porozumenie. Zároveň Vás chceme uistiť, že sa venujeme každému Vášmu dotazu a budeme sa snažiť reagovať čo najrýchlejšie.

Ďakujeme za Vašu podporu a priazeň.
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK