Aktivity a atrakcie Ras Al Khaimah

Aktivity a atrakcie, Ras Al Khaimah

10 hotelov | ubytovanie od 320,50 €

Hlavné mesto Ras Al Khaiman je pomerne roztiahnuté, delí sa na starú a novú časť. Emirát je považovaný za najrozmanitejší, najkrajší a najúrodnejší, kde sa dobre darí poľnohospodárstvu. Sú tu krásne pláže, vysoké hory a úrodné údolia. Dôležitý je aj rybolov. Emirát má najväčšiu flotilu rybárskych lodí v krajine, pričom ešte stále prevláda tradičný spôsob lovu. Okrem tradičných trhovísk v starej časti mesta, nájdete v tej novšej časti aj niekoľko nákupných stredísk ako napríklad RAK Mall, Manar Mall , Al Naeem Mall, či v turistickej oblasti najviac obľúbený Al Hamra Mall, v ktorom okrem nákupných možností nájdete aj zónu pre deti Fun ville.

Emirát sa okrem rozvoja turizmu nevyhol ani boomu na trhu s nehnuteľnosťami a stavebníctvom. Boli postavené viaceré megaprojekty ako Mina Al Arab či Al Hamra Village aj s nákupným centrom. Len málokto vie, že Ras Al Khaimah má podobne ako Dubaj umelé ostrovy. Relatívne dokončeným je projekt ostrova Al Marjan v tvare morského korálu s obľúbeným luxusným rodinným hotelmom Doubletree by Hilton Resort and SPA marjan Island, či projekt Falcon Island - ostrov v tvare sokola s unikátnym systémom využitia inteligetných technológií.

Veľkým lákadlom a nezabudnuteľným zážitkom je určite aj púšť v Ras Al Khaimah, ku ktorej neodmysliteľne patrí aj púštne safari.

V súčasnosti už sprístupnená najvyššia hora v Spojených Arabských  Emirátov, Jebel Jais, sa nachádza na území emirátu Ras Al Khaimah a ponúka celoživotný zážitok v podobe najdlhšej Zipline dráhy na svete. Keďže tento najsevernejší emirát priamo susedí s Mussandamským Guvernorátom Ománu, na tých výletov chtivých čakajú neprebádané Mussandamské fjordy, hravé a kamaratske delfíny, či obrovské kŕdle úchvatných kormoránov. To všetko a ešte viac zažijete pri výletnej plavbe Mussandam cruise.

V Ras Al Khaimah si prídu na svoje aj milovníci golfu. Emirát sa môže pochváliť veľmi kvalitným a tiež vyhľadávaným ihriskom Al Hamra Golf Club v blízkosti hotela Hilton Al Hamra Beach and Golf Resort a Waldorf Astoria Ras Al Khaimah. A tiež druhým veľmi kvalitným ihriskom bližšie v centre mesta Tower Links Golf Course.

Atlantis The Palm 5* Viac zážitkov Užite si atrakcie v hoteli Atlantis The Palm 5*
ubytovanie 7 nocí od 990€
Viac informácií
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK