SeaWorld Yas Island, Abu Dhabi

Obľúbené
Abu Dhabi - Theme park | Dĺžka trvania: 3h
MORSKý PARK

SeaWorld Yas Island, Abu Dhabi

Obľúbené
Abu Dhabi - Theme park | Dĺžka trvania: 3h
MORSKý PARK

Zažite neopakovateľnú cestu oceánmi v najväčšom akváriu sveta novej generácie!

SeaWorld Yas Island, Abu Dhabi na ostrove Yas Island otvára svoje brány pre všetkých nadšencov oceánu a podmorského života od 23. mája 2023Vezmite rodinu a priateľov na pútavú vzdelávaciu cestu príbehu “jedného oceánu” rozdeleného do 8 oceánskych celkov rozliehajúcich sa na 5-tich poschodiach

Čakajú na vás interakcie so zvieratami, interaktívne zážitkové vzdelávanie, rôzne predstavenia, zábavné aktivity, možnosti stravovania ale aj nákupy. Pripravte sa na stretnutia so žralokmi, mantami, morskými korytnačkami, murénami, plameniakmi, plazmi, obojživelníkmi, vtákmi, či bezstavovcami.

O bezpečnosť a chod atrakcie sa starajú poprední odborníci na starostlivoso o zvieratá, inžinieri, veterinári, zoológovia, špecialisti na výživu, spolu s vedcami a špičkovými technológiami, ktoré sa starajú o dokonalé podmienky pre jednotlivé biotopy.

Hlavné oblasti atrakcie

ABU DHABI OCEÁN – začiatok cesty poznávania Arabského zálivu s námornou tradíciou obchodovania s perlami a potápania. Zažijete blízke stretnutia so zvieratami pochádzajúce z Emirátov a širšieho regiónu. Na stanovisku je možné prihlásiť sa do celoparkovej interaktívnej hry S·E·A Guardian alebo si pochutnať na klasickej arabskej kuchyni.

POLÁRNY OCEÁN – ponúka vzrušujúcu jazdu od Antarktídy k Arktíde s množstvom interaktívnych vzdelávacích aktivít, výskumnou loďou, 20 m vysokým vertikálnym oknom “endless vista” s výhľadom na viacúrovňové akvárium. Obdivovať je tu možné tučniaky aj mrože.

MIKRO OCEÁN – spoznajte tajomstvo morských prílivov s nenahraditeľnou úlohou planktónu, ako kľúčovej zložky potravinového reťazca. Mladí prieskumníci budú mať možnosť absolvovať dynamické experimenty, ktoré im hravou formou priblížia fungovanie oceánov.Najmenší sa potešia rôznym atrakciám a detským ihriskám.

NEKONEČNÝ OCEÁN – očarí malých aj veľkých najväčším a najrozsiahlejším viacdruhovým akváriom na svete, s viac ako 25 miliónov litrov vody a až 68 tisíckami morských živočíchov vrátane žralokov, mant, húfov rýb a morských korytnačiek. V tejto časti sa nachádza aj reštaurácia s výhľadom na akvárium.

TROPICKÝ OCEÁN – je plný farieb, tancujúcich vodopádov, krištáľovo čistej lagúny a slnkom zaliateho piesočnatého pobrežia. Tešiť sa môžete na delfíny, plameniaky, tropické vtáctvo vrátane tukanov vo voliére daždového pralesa, ale aj na horskú dráhu, vyhliadkové plochy nad aj pod vodou.

SKALNATÝ BOD - zosobňuje drsný pacifický severozápad USA. V tejto časti môžete interagovať alebo len pozorovať hniezdiace uškatce. Rovnako nechýbajú ani stánky s občerstvením.  

Fakty

· plocha atrakcie - 183 000 m2

·100 000 morských živočíchov

·aplikované najvyššie štandardy pre kvalitný život zvierat a biotopov

·17 reštaurácii


Cieľ projektu

podpora environmentálneho povedomia a ochrana morského života

Miesto atrakcie

Yas Island (neďaleko atrakcii F1, Warner Bros, Yas Waterworld, …)

Cena vstupného

dospelý: 375 AED
junior (do 110 cm): 290 AED

Poloha na mape

Akcia
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK