Stravovanie Maledivy

Stravovanie, Maledivy

29 hotelov | ubytovanie od 645 €
Tradičná Maldivská kuchyňa je do veľkej miery ovplyvnená dostupnosťou lokálnych potravín. Hlavnou súčiastkou každého tradičného maldivského jedla je preto kokos, mango, ananás či plody mora. Na jedálnom lístku určite nebudú chýbať ryby wahoo, mahi mahi a tuniak. Tradičná maldivská kuchyňa je indického typu, karí a ostatné ostré koreniny sú teda jej neodmysliteľnou súčasťou.

Absolútna väčšina (asi 95%) všetkých potravín je na Maldivské ostrovy dovážaná. Luxusné hotely ponúkajú svojím návštevníkom široký výber jedál, ktoré sú prispôsobené chutiam turistov. V hotelových rezortoch je veľmi obľúbená talianska, francúzska, čínska, ázijská, či arabská kuchyňa. Väčšina hotelových komplexov poskytuje stravu vo forme bufetov.  Obedy a večere sú v niektorých prípadoch zabezpečované formou à la carte s výberom z viacerých jedál.

Nakoľko sú Maldivy islamským štátom, obyvatelia nepijú alkohol. Alkoholické nápoje nie je možné zakúpiť ani v lokálnych obchodoch. Ich konzumáciu si môžu turisti vychutnať iba v hotelových rezortoch.

Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK