Umm Al Quwain - informácie a história | Dubaj.sk

Umm Al Quwain

Emirát Umm Al Quwain je po emiráte Ajman druhým najmenším emirátom s rozlohou cca 770 km2, tvorí len asi 1 % rozlohy SAE. Emirát má pribnližne 56 000 obyvateľov, čo je najmenej zo všetkých siedmich emirátov. Vládnucim šejkom je od roku 2009 Saud Bin Rashid Al Mu`alla. Názov emirátu je údajne odvodený od názvu Um Al Quwatain, čo v preklade to znamená "matka dvoch síl" a má súvislosť s tým, že obyvatelia tejto oblasti boli výborní námorníci.

Hlavné mesto leží na malom polostrove. V meste je tradičné múzeum, trh s ovocím a zeleninou a menšie turistické centrum. Populárna je najmä pobrežná promenáda Corniche. Emirát Umm Al Quwain rozšíril svoj prístav, má príjmy hlavne z rybolovu a má veľkú farmu pre chov hydiny. Morskými plodmi zásobuje aj ostatné emiráty. Majid Al Mualla, zakladateľ vládnucej línie Al Mualla z klanu Al `Ali založil v Umm al-Quwain nezávislý šejchát (štátny útvar). 8. januára 1820 podpísal šejk Abdullah I. zmluvu so Spojeným Kráľovstvom o akceptovaní protektorátu na ochranu pred Turkami. 2. decembra 1971 sa stal Umm Al Quwain súčasťou federácie Spojené arabské emiráty.

Umm Al Quwain je hospodársky najzaostalejší zo všetkých emirátov. Emirát nemá na rozdiel od Dubaja a Abu Dhabi ropu a preto sa toho veľa v posledných desaťročiach nezmenilo. To je ale hlavným kúzlom a pôvabom tohto emirátu. Život sa nedá vôbec porovnávať s Dubajom alebo hlavným mestom Abu Dhabi. V starej časti mesta Umm Al Quwain, ktoré sa skladá z niekoľkých ulíc, sa akoby zastavil čas. Život tu plynie pomalým tempom. V starom meste, okolo pevnosti, sú viditeľné prvky originálnej architektúry. Od Dubaja je Umm Al Quwain vzdialený približne 75 km.

Pôvabná mešita v starom meste.

Dubaj Dubaj Najznámejší emirát v SAE sa preslávil rekordnými stavbami, zábavnými parkami a luxusnými hotelmi. Mesto budúcnosti...
Abu Dhabi Abu Dhabi Hlavné mesto Emirátov zaujme, azúrovým morom, krásnymi plážami, bohatou kultúrou a idylickou prímorskou atmosférou.
Ras Al Khaimah Ras Al Khaimah Malebný emirát leží na úpätí pohoria Hajar a je známy vďaka kvalitným rodinným rezortom a skvelým All Inclusive hotelom.
Sharjah Sharjah Emirát Sharjah tvorí spolu so sudeným Dubajom jednu veľkú supermetropolu. Plážové hotely, promenády a množstvo atrakcií.
Ajman Ajman Najmenší emirát v SAE je veľmi obľúbený vďaka dobrej polohe v blízkosti mesta Dubaj, luxusným hotelom, kvalitným službám...
Fujairah Fujairah Jediný Emirát orientovaný na šíri Indický oceán. Nájdete tu najmä kvalitné hotely a veľa možností na turistiku a šport.
Späť na začiatok stránky
OK
Tieto webové stránky používajú súbory cookie, pre zlepšenie kvality našich služieb. Viac informácií
Súhlasím
PAGE IS OK