The Butterfly Pavilion

Obľúbené
Sharjah | Dĺžka trvania: 1h |
4,8 / 5
ATRAKCIA

The Butterfly Pavilion

Obľúbené
Sharjah | Dĺžka trvania: 1h | 4,8 / 5
ATRAKCIA
Spoznajte čarovnú ríšu motýľov sveta.
Jedinečná stavba v emiráte Sharjah určite stojí za to.
Pavilón motýľov na ostrove Al Noor sa nachádza v zátoke Khalid Lagoon.
Ostrov je s hlavnou promenádou v emiráte Sharjah je spojený lávkou pre peších. The Butterfly Pavilion očarí svojím inšpiratívnym dizajnom. Je to architektonický skvost svetového významu. Zoznámte sa s viac ako 500 motýľmi v skutočne unikátnom ekosystéme.

O atrakcii

Jedinečná atrakcia v emiráte Sharjah dáva svojim návštevníkom možnosť dozvedieť sa viac o živote motýľov v jeho rôznych podobách. Pavilón je navrhnutý tak aby simuloval teplé a vlhké prostredie dažďových pralesov Malajzie. Motýle sú dovážané ešte v kokóne a liahnu sa až priamo v Emirátoch. Vnútorný ekosystém dopĺňajú tropické rastliny a žriedla so sladkými šťavami, na ktorých sa vyliahnuté motýle živia. Počas celého dňa sú v pavilóne k dispozícii odborný asistenti, ktorí vám radi povedia zaujímavosti z farebnej ríše vzácnych okrídlencov.

Poznámka: Najlepší čas pre návštevu pavilónu je poludnie, kedy sa lúče slnka opierajú o dekoratívnu fasádu, ktorá tak vo vnútri vytvára akoby dážď svetla a fantastické obrazce.

Architektúra

Pavilón motýľov s rozlohou 230m2 bol navrhnutý nemeckým ateliérom 3deluxe, ktorý sa podieľa aj na celkovej podobe ostrova Al Noor. Developer projektu Shurooq, mal za ciel vytvoriť vizuálne príťažlivé prostredia a akúsi oázu pokoja uprostred rušného centra emirátu Sharjah. Pavilón zo skla a ocele je prekrytý vzorovaným zlatým plátnom aby sa tak vytvoril potrebný tieň. Hlavným cieľom "biosféry" je vyvolať emóciu a záujem o miestny ekosystém.

Vstupné

Dospelý od 12 rokov: 12€
Deti od 3 do 12 rokov: 8€
Deti do 3 rokov: zdarma
Otváracia doba

Každý deň od 9:00 do 18:00
Poloha

Al Noor Island
, Khalid Lagoon
Sharjah Waterfront

Poloha na mape

Akcia
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK