The Butterfly Pavilion | Dubaj.sk

The Butterfly Pavilion

96%
Dĺžka trvania: 1h 0m
Architektonický skvost na brechu mestskej zátoky v Sharjah
Spoznajte čarovnú ríšu motýľov sveta.
Jedinečná stavba v emiráte Sharjah určite stojí za to.
Pavilón motýľov na ostrove Al Noor sa nachádza v zátoke Khalid Lagoon.
Ostrov je s hlavnou promenádou v emiráte Sharjah je spojený lávkou pre peších. The Butterfly Pavilion očarí svojím inšpiratívnym dizajnom. Je to architektonický skvost svetového významu. Zoznámte sa s viac ako 500 motýľmi v skutočne unikátnom ekosystéme.

O atrakcii

Jedinečná atrakcia v emiráte Sharjah dáva svojim návštevníkom možnosť dozvedieť sa viac o živote motýľov v jeho rôznych podobách. Pavilón je navrhnutý tak aby simuloval teplé a vlhké prostredie dažďových pralesov Malajzie. Motýle sú dovážané ešte v kokóne a liahnu sa až priamo v Emirátoch. Vnútorný ekosystém dopĺňajú tropické rastliny a žriedla so sladkými šťavami, na ktorých sa vyliahnuté motýle živia. Počas celého dňa sú v pavilóne k dispozícii odborný asistenti, ktorí vám radi povedia zaujímavosti z farebnej ríše vzácnych okrídlencov.

Poznámka: Najlepší čas pre návštevu pavilónu je poludnie, kedy sa lúče slnka opierajú o dekoratívnu fasádu, ktorá tak vo vnútri vytvára akoby dážď svetla a fantastické obrazce.

Architektúra

Pavilón motýľov s rozlohou 230m2 bol navrhnutý nemeckým ateliérom 3deluxe, ktorý sa podieľa aj na celkovej podobe ostrova Al Noor. Developer projektu Shurooq, mal za ciel vytvoriť vizuálne príťažlivé prostredia a akúsi oázu pokoja uprostred rušného centra emirátu Sharjah. Pavilón zo skla a ocele je prekrytý vzorovaným zlatým plátnom aby sa tak vytvoril potrebný tieň. Hlavným cieľom "biosféry" je vyvolať emóciu a záujem o miestny ekosystém.

Vstupné

Dospelý od 12 rokov: 12€
Deti od 3 do 12 rokov: 8€
Deti do 3 rokov: zdarma
Otváracia doba

Každý deň od 9:00 do 18:00
Poloha

Al Noor Island
, Khalid Lagoon
Sharjah Waterfront

Poloha na mape

Ďalšie atrakcie

Späť na začiatok stránky
OK
Tieto webové stránky používajú súbory cookie, pre zlepšenie kvality našich služieb. Viac informácií
Súhlasím
PAGE IS OK