Blue Souq - Sharjah | Dubaj.sk

Blue Souq

Obľúbené
Sharjah | Dĺžka trvania: 2h |
3,9 / 5
PAMIATKA

Blue Souq

Obľúbené
Sharjah | Dĺžka trvania: 2h | 3,9 / 5
PAMIATKA
Central Market alebo aj čarovný Blue Souq je jedným z najnavštevovanejších trhov v celých Emirátoch.
"Modrý trh" bol postavený v roku 1978 sultánom Al Qasimi, vládcom emirátu Sharjah, ako miesto kde sa stretávali obchodníci z celého regiónu aby tu ponúkali tovar najrôznejšieho druhu. Vďaka svojej tradičnej arabskej architektúre a širokej ponuke korenín, výrobkov zo zlata a suvenírov patrí Blue Souq k mimoriadne obľúbeným trhom najmä medzi turistami.

O atrakcii

Blue Souq pozostáva z dvoch budov s vysokými klenbami, ktoré sú spolu prepojené mostíkom pre peších. Nájdete tu viac ako 600 obchodov  širokým spektrom sortimentu. V severnom krídle nájdete najmä koreniny, koberce suveníry a elektroniku, naopak v južnom krídle sídlia zlatníci a šperkári. Pri nákupe je dobrým zvykom o cene vždy zjednávať.

Dobré vedieť

Blue Souq sa nachádza v krásnom prostredí prírodnej mestskej lagúny Khalid Lagoon. Trh priamo susedí s rozľahlým parkom Al Ittihad a dlhou promenádou , ktorá sa tiahne naprieč celým mestom Sharjah.
Otváracie hodiny
Nedeľa - Utorok: 9:00 - 13:00 / 16:00 - 23:00
Piatok: 9:00 - 12:00 / 16:00 - 23:00
Sobota: zatvorené
Doprava
Taxi - Sharjah Central Market
alebo Blue Souq Sharjah

Poloha na mape

Vážení klienti,
ďakujeme za prejavenú dôveru pri výbere dovolenky cez našu spoločnosť. Podľa aktuálnej situácie so šírením ochorenia COVID – 19 a nariadenia vlády Slovenskej republiky, bude naša prevádzka od pondelka 16.3 dočasne zatvorená. Počas tejto doby nás prosím kontaktujte prioritne emailom na dubaj@dubaj.sk, alebo telefonicky 02/52 62 41 44, 02/52 62 41 45, v urgentných prípadoch na linku S.O.S +421 915 841 960. Prosíme Vás o strpenie a porozumenie. Zároveň Vás chceme uistiť, že sa venujeme každému Vášmu dotazu a budeme sa snažiť reagovať čo najrýchlejšie.

Ďakujeme za Vašu podporu a priazeň.
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK