Aktivity a atrakcie Seychely

Aktivity a atrakcie, Seychely

13 hotelov | ubytovanie od 842,85 €
Väčšina hotelov ponúka široké možnosti športovania (tenis, squash, fitness) s dôrazom na vodné športy (lodičky, kanoe, vodné bicykle, windsurfing, plachtenie, šnorchlovanie). Ostrovy majú výborné podmienky na potápanie a rybolov, na väčších z nich je obľúbená aj pešia turistika. Pre fanúšikov golfu je k dispozícii 9-jamkové golfové ihrisko na ostrove Mahé (Seychelles Golf Club) a 18-jamkové golfové ihrisko v rezorte Constance Lemuria na ostrove Praslin (Lemuria Golf Course).


Seychely nie sú len o krásnych plážach a prírode. Rozhodne sa tu tiež dá venovať množstvu športových aktivít, obzvlášť tým vodným. Mnohé z nich sú dostupné zadarmo aj priamo v hoteloch, tie náročnejšie (motorizované) bývajú za príplatok.

Surfovanie

Je málo známy fakt, že Seychely ponúkajú dokonalé surfové vlny v nedotknutých podmienkach takmer po celý rok. Pre skúsených surferov je najlepší čas navštíviť Seychely od júna do augusta, kedy juhovýchodné vetry prinášajú na juh Mahé silnejší a stálejší príboj.

Šnorchlovanie a potápanie

Seychely sú tropickou destináciou s bohatou a jedinečnou biodiverzitou, a to ako nad tak i pod vodou. Okolité koralové útesy sú plné morského života, vrátane morských korytnačiek, žralokov útesových, rají, rôznych druhov morských rias, koralov a morských ježkov.

Kajaky, šlapadlá a SUP - Stand Up Paddle

Pokiaľ si nepotrebujete dvíhať hladinu adrenalínu, na lagúnu môžete vyraziť na kajaku, šlapadle alebo SUP. Kajaky a šlapadlá sú nenáročné na ovládanie, zároveň ale stále urobíte niečo aj pre svoju kondíciu. Hit posledného obdobia - stand up paddle board, teda jazda na doske s pádlom v ruke, je aj na Seychelách veľmi obľúbeným vodným športom. Pre dokonalé podmienky vám odporúčame pobyt v mesiacoch november až február.

Rybolov

Ak je športový rybolov vašou vášňou, tento adrenalínový šport bude pre vás na Seychelách nezabudnuteľným zážitkom. Krištáľovo čistý Indický oceán je domovom obrovského množstva exotických rýb a morských živočíchov.
Len na Mahé, najväčšom seychelskom ostrove, nájdete 65 pláží. Tou najznámejšou je na severe ležiace Beau Vallon Bay, na ktorej si prídu na svoje predovšetkým vyznávači vodných športov. Najdlhšia pláží na Mahé je Anse Royal Bay, surferi zase ocenia Grand Anse. Tí, ktorí radi na dovolenke šnorchlujú, by mali navštíviť Baie Lazare alebo Anse à la Mouche. Krajinne veľmi krásne a pôsobivé sú pláže Anse Intendance a Anse Takamaka, kde sú však nebezpečné podmorské prúdy, ktoré často kúpanie znemožňujú.

Najslávnejšia pláž na Seychelách sa však nachádza na ostrove La Digue: Anse Source d'Argent sa stala už mnohokrát, vďaka svojej kráse a vysokým žulovým útesom, objektom mnohých fotografov. Krásu pláží nemôžu nijako narušiť ani hotelovej budovy, pretože nemôžu byť vyššie ako okolité palmy.

Kúzlo Seychelských ostrovov nespočíva len v krásnych plážach, nachádza sa tu aj unikátna nedotknutá príroda. Vyskytuje sa tu mnoho endemitov, tzn. rastlín a živočíchov, ktoré nikde inde na Zemi nenájdete. Zo živočíšnej ríše sú to vzácne suchozemské korytnačky obrovské, ktoré patria medzi najdlhšie žijúce tvory na svete. Z rastlín je to kokosová palma odrody Coco de Mer, ktorej semeno je najväčšie na svete a kokosový orech z tejto palmy môže dosiahnuť váhu až do desať kilogramov. Obyvatelia Seychel si svoju prírodu veľmi vážia a ochrana prírody je tu preto na prvom mieste. Takmer 50% územia tvoria národné parky, chránené krajinné oblasti a rezervácie.

Atlantis The Palm 5* Viac zážitkov Užite si atrakcie v hoteli Atlantis The Palm 5*
ubytovanie 7 nocí od 990€
Viac informácií
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK