Fujairah Fort - Fujairah | Dubaj.sk

Fujairah Fort

Obľúbené
Fujairah | Dĺžka trvania: 1h |
4 / 5
PAMIATKA

Fujairah Fort

Obľúbené
Fujairah | Dĺžka trvania: 1h | 4 / 5
PAMIATKA
Pevnosť Fujairah Fort, postavená v roku 1670, je považovaná za najstaršiu pevnosť v Spojených arabských emirátoch. Pôvodne slúžila ako obranná budova a bola domovom pre vládnucu rodinu. Po mnoho storočí bola to jediná kamenná budova na pobreží Fujairah. Pevnosť má tri hlavné časti, niekoľko sál, jednu štvorcovú vežu a dve okružné veže. 

Pevnosť bola na začiatku 20. storočia ťažko poškodená britským útokom a v posledných rokoch bola plne obnovená na svoju bývalú slávu. Oblasť okolo pevnosti je súčasťou Heritage Village, kde môžete vidieť obnovené staré domy, exponáty o tradičnom živote ako ja zavlažovací systém Al Yazrah, ktorý používali poľnohospodári na svojich poliach.

Poloha na mape

Vážení klienti,
ďakujeme za prejavenú dôveru pri výbere dovolenky cez našu spoločnosť. Podľa aktuálnej situácie so šírením ochorenia COVID – 19 a nariadenia vlády Slovenskej republiky, bude naša prevádzka od pondelka 16.3 dočasne zatvorená. Počas tejto doby nás prosím kontaktujte prioritne emailom na dubaj@dubaj.sk, alebo telefonicky 02/52 62 41 44, 02/52 62 41 45, v urgentných prípadoch na linku S.O.S +421 915 841 960. Prosíme Vás o strpenie a porozumenie. Zároveň Vás chceme uistiť, že sa venujeme každému Vášmu dotazu a budeme sa snažiť reagovať čo najrýchlejšie.

Ďakujeme za Vašu podporu a priazeň.
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK