Al-Bidyah Mosque - Fujairah | Dubaj.sk

Al-Bidyah Mosque

Obľúbené
Fujairah | Dĺžka trvania: 2h |
4,1 / 5
PAMIATKA

Al-Bidyah Mosque

Obľúbené
Fujairah | Dĺžka trvania: 2h | 4,1 / 5
PAMIATKA
Mešita pozostáva z modlitebnej sály obloženej oblúkmi a ventilačnými otvormi a mihrabu (modlitební výklenok ukazujúci na Mekku). Centrálny stĺp rozdeľuje vnútorný priestor na štyri štvorce podobných rozmerov, zakryté klenutými stropmi.
Archeologický výskum v okolí mešity ukázal, že toto miesto bolo obývané už 4000 rokov. Veľký islamský cintorín na severe obsahuje masívnu hrobku z doby železnej, ktorá odkryla  fragmenty keramiky, kovových šípok a ďalších artefaktov z obdobia najmenej 1000 rokov pred naším letopočtom.

Poloha na mape

Vážení klienti,
ďakujeme za prejavenú dôveru pri výbere dovolenky cez našu spoločnosť. Podľa aktuálnej situácie so šírením ochorenia COVID – 19 a nariadenia vlády Slovenskej republiky, bude naša prevádzka od pondelka 16.3 dočasne zatvorená. Počas tejto doby nás prosím kontaktujte prioritne emailom na dubaj@dubaj.sk, alebo telefonicky 02/52 62 41 44, 02/52 62 41 45, v urgentných prípadoch na linku S.O.S +421 915 841 960. Prosíme Vás o strpenie a porozumenie. Zároveň Vás chceme uistiť, že sa venujeme každému Vášmu dotazu a budeme sa snažiť reagovať čo najrýchlejšie.

Ďakujeme za Vašu podporu a priazeň.
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK