Ajman Museum - Ajman | Dubaj.sk

Ajman Museum

Obľúbené
Ajman | Dĺžka trvania: 2h |
4,1 / 5

Ajman Museum

Obľúbené
Ajman | Dĺžka trvania: 2h | 4,1 / 5
Ajman Museum je jednou z najnavštevovanejších historických pamiatok v emiráte. Nachádza sa v starej pevnosti z 18. storočia. Samotná pevnosť je dokonalým príkladom tradičnej architektúry emirátov, bola postavená ako sídlo vládcov a zároveň ako prvá obranná línia proti prípadným útokom. Hlavnými archeologickými znakmi pevnosti sú dve veterné veže, dve strážne veže a veľkolepá brána s dvoma kanónmi.

Expozície sa zameriavajú na tradičný miestny životný štýl. Nájdete tu diorámy typického každodenného života, archeologické nálezy z blízkeho okolia, široku zbierku zbraní a rukopisov. Jedným z najvýznamnejších exponátov je vykopaný cintorín objavený v oblasti Al Muwaihat, ktorého súčasťou sú keramické a pohrebné šperky z obdobia 3000 rokov pred naším letopočtom. Časť je venovaná aj obchodu s perlami, ktorý kedysi dominoval regiónu.
Otváracia doba
Sobota - štvrtok: 8:00 - 20:00
Piatok: 14:30 - 20:00
 

Poloha na mape

Vážení klienti,
ďakujeme za prejavenú dôveru pri výbere dovolenky cez našu spoločnosť. Podľa aktuálnej situácie so šírením ochorenia COVID – 19 a nariadenia vlády Slovenskej republiky, bude naša prevádzka od pondelka 16.3 dočasne zatvorená. Počas tejto doby nás prosím kontaktujte prioritne emailom na dubaj@dubaj.sk, alebo telefonicky 02/52 62 41 44, 02/52 62 41 45, v urgentných prípadoch na linku S.O.S +421 915 841 960. Prosíme Vás o strpenie a porozumenie. Zároveň Vás chceme uistiť, že sa venujeme každému Vášmu dotazu a budeme sa snažiť reagovať čo najrýchlejšie.

Ďakujeme za Vašu podporu a priazeň.
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK