Vallée de Mai Nature Reserve - Seychely | Dubaj.sk

Vallée de Mai Nature Reserve

Obľúbené
Seychely | Dĺžka trvania: 2h |
4,4 / 5
UNESCO

Vallée de Mai Nature Reserve

Obľúbené
Seychely | Dĺžka trvania: 2h | 4,4 / 5
UNESCO
V srdci ostrova Praslin sa zachoval prírodný palmový les takmer v pôvodnom stave. Palma seychelská (Lodoicea maldivica) je tunajším endemitom, jej slávny orech coco de mer je najväčším a najťažším semenom v rastlinnej ríši. Okrem nej tu nájdete aj jedinečného zástupcu vtáčej ríše - papagája čierneho.

Lodoicea seychelská sa vyskytuje len na dvoch miestach na svete. Tými miestami sú ostrov Praslin a ostrov Curieuse ležiaci na Seychelách. Palma však nie je ani na týchto ostrovoch prevažujúcou rastlinou a často sa skrýva v porastoch iných rastlín. Palmu získalo aj niekoľko botanických záhrad po celom svete, avšak rozmnožovanie tejto rastliny je natoľko zdĺhavé a náročné, že sa jej darí množiť mimo pôvodnú oblasť výskytu len veľmi výnimočne. Preto vláda Seychel rozhodla o jej vysadení aj na ďalších ostrovoch súostrovia, aby sa znížilo riziko požiarov pod. Všetky stromy tejto palmy sú evidované a chránené zákonom.
Vstupné
dospelý: 350 SCR (cca 23 EUR) 
Otváracia doba
8:00 - 17:30 (zatvorené je 25.12. a 1.1.) 

Poloha na mape

Vážení klienti,
ďakujeme za prejavenú dôveru pri výbere dovolenky cez našu spoločnosť. Podľa aktuálnej situácie so šírením ochorenia COVID – 19 a nariadenia vlády Slovenskej republiky, bude naša prevádzka od pondelka 16.3 dočasne zatvorená. Počas tejto doby nás prosím kontaktujte prioritne emailom na dubaj@dubaj.sk, alebo telefonicky 02/52 62 41 44, 02/52 62 41 45, v urgentných prípadoch na linku S.O.S +421 915 841 960. Prosíme Vás o strpenie a porozumenie. Zároveň Vás chceme uistiť, že sa venujeme každému Vášmu dotazu a budeme sa snažiť reagovať čo najrýchlejšie.

Ďakujeme za Vašu podporu a priazeň.
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
Táto stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu
návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac info
PAGE_IS_OK