Letenky

Emirates

S Emirates Airlines sa vaša dovolenka v Spojených Arabských Emirátoch začína už na palube lietadla. Emirates je renomovaná letecká spoločnosť, ktorá bola založená kráľovským dekrétom dubajskej vlády v roku 1985. Sídlo majú v Dubaji na letisku Dubai International Airport (DXB). Spoločnosť sa teší vynikajúcej reputácii vďaka tomu, že kladie veľký dôraz na bezpečnosť, komfort pasažierov, inovácie a vysokú kvalitu poskytovaných služieb.

Economy Class

Letecká spoločnosť Emirates posúva pohodlie počas letu v triede Economy na vyššiu úroveň. Vo všetkých lietadlách Airbus A380 a vo väčšine lietadiel typu Boeing 777 je dostupné Wi-Fi pripojenie a napájanie priamo v sedadle, ktoré vám umožní zostať pripojení aj počas letu. Vďaka službám mobilného telefonovania a dátového roamingu môžete dokonca telefonovať ľudom na zemi.

Relaxujte pri najnovších pesničkách, sledujte filmy či obľúbené seriály, alebo objavujte nové svety s renomovaným systémom palubnej zábavy ICE na svojej vlastnej obrazovke. Vychutnajte si počas celého letu príjemné tlmené osvetlenie a tiež dostatok priestoru na nohy, vďaka ktorému si oddýchnete a dorazíte do cieľa pripravení vykročiť do nového dňa.

Občerstvenie na palube

Začnite objavovať svoju destináciu ešte pred príletom vďaka ponuke vynikajúcich jedál pochádzajúcich zo srdca kultúry daného regiónu. Pokiaľ máte nejakú zvláštnu diétu alebo intoleranciu, stačí povedať a personál Emirates vám naservíruje vhodné jedlo. Doplňte svoj pokrm pohárom lahodného vína alebo si vyberte z ponuky bezplatných pív, liehovín, teplých či studených nápojov.

Zábava na palube

Vyberte si z filmov a najlepších televíznych relácií, ktoré sú v ponuke na vašej osobnej obrazovke v niekoľkých jazykoch. Počas sledovania filmu sa môžete zabaliť do mäkučkej prikrývky, ktorá je navyše šetrná k životnému prostrediu. Počúvajte hudbu alebo otestujte svoje schopnosti pri niektorej zo zábavných hier. Sledujte aktuálne správy alebo fandite svojmu obľúbenému tímu s ICE TV Live vo vybraných lietadlách. Oceňovaný systém palubnej zábavy ICE vám umožní zostaviť si svoj osobný playlist.

Cestovanie s deťmi

Malým cestovateľom je venovaná zvláštna pozornosť. Letecká spoločnosť Emirates prostredníctvom špeciálnych jedál, hračiek a detských kanálov v systéme ICE rozptyľuje zvedavé hlavičky a inšpiruje budúcich objaviteľov. Deti si zamilujú nikdy nekončiacu zábavu, od animovaných filmov po klasické Disneyho rozprávky. Najmenšie deti si nájdu nových kamarátov medzi zvieratkami Fly With Me Animals, zatiaľ čo tie staršie môžu objavovať svet v s balíčkami Lonely Planet Kids.

Výber sedadiel

Rezervačný systém spoločnosti Emirates generuje výber miesta automaticky (náhodne). Osoby, ktoré figurujú na jednej rezervácii ako skupina (napr. rodiny) sa systém snaží usadiť spolu. Výber sedadiel v triede Economy je zdarma pri online check-in, ktorý sa sprístupní 48 hodín pred odletom. Ak máte záujem vybrať si sedadlo podľa vlastných preferencií skôr ako sa otvorí online check-in, táto služba je spoplatnená.

Cena za seating je od 25 €/osoba/cesta a líši sa v závislosti od jednotlivých sedadiel. Na výber máte miesta v prednej, či zadnej časti lietadla, miesta s väčším priestorom na nohy, skvelým výhľadom z okna, alebo sa môžete rozhodnúť pre výber sedadla pri uličke, aby ste mali väčšiu slobodu pohybu.

Batožina

Pasažieri triedy Economy majú povolený jeden kus príručnej batožiny, ktorá by nemala presiahnuť rozmery 55x38x20 centimetrov, a nesmie vážiť viac ako 7 kilogramov. Batožina na odbavenie musí mať hmotnosť do 20-30 kilogramov (v závislosti od zakúpenej tarifnej triedy).

Business Class

Vstúpte do prostredia, ktoré bolo navrhnuté pre ešte lepší zážitok z vášho letu a zoznámte sa s ostatnými cestujúcimi v príjemnom prostredí 12 kilometrov nad zemou v palubnom salóniku lietadiel Airbus A380. Vyskúšajte nové usporiadanie sedadiel, ktoré priamo vyzýva k spoločenskej konverzácii. Nechajte sa upokojujúcim LED osvetlením zlákať na relaxáciu, vychutnajte si miešané nápoje a výber drobného občerstvenia. Sledujte so spolucestujúcimi živé športové prenosy na 55palcovej LCD televíznej obrazovke - s priestorovým zvukom budete mať pocit, že ste priamo v centre diania.

Výnimočný komfort na palube

Sedadlá v triede Business sú širšie a priestrannejšie. Majú ergonomickú opierku hlavy a vkusný šedý kožený poťah. Nový elegantný dizajn vám pri lete ponúka vylepšenú oporu a mimoriadne pohodlie. Vyberte si pomocou dotykového ovládača film na svojej osobnej obrazovke širokej 23 palcov a chlipkajte pritom osviežujúci nápoj z minibaru vo svojom sedadle. Nájdete tu takisto HDMI port, aby ste si mohli pustiť obsah zo svojho mobilného zariadenia priamo na obrazovke. Pokiaľ si budete chcieť oddýchnuť, môžete si pomocou dotykového ovládača sklopiť sedadlo do úplne vodorovnej polohy a prespať sa.

Posielajte e-maily, napíšte ďalšiu kapitolu svojej knihy alebo publikujte svoj najnovší príspevok na blog vďaka Wi-Fi pripojeniu priamo na palube. V každom sedadle je zabudovaný napájací zdroj pre váš notebook a bočný stolík, na ktorom máte dostatok miesta na prácu.

Letecká spoločnosť v spolupráci s talianskou značkou Bulgari pripravili štýlové kozmetické súpravy, ktoré vám pomôžu vyzerať a cítiť sa skvele na každom kroku vašej cesty. Značkové súpravy obsahujú vôňu značky Bulgari, spoločne s produktami starostlivosti o pleť, ktoré vás osviežia počas letu. Toaletné sady získate zdarma na vybraných letoch. 

Občerstvenie na palube

Vyberajte z ponuky chutných jedál inšpirovaných jednotlivými regiónmi a užite si zážitok, ktorý vás zanesie do rôznych kútov sveta. Šéfkuchári používajú na prípravu jedál iba čerstvé suroviny z lokálnych zdrojov. Vychutnajte si jedlá na luxusnom porceláne značky Royal Doulton s exkluzívnymi dizajnovými príbormi od Roberta Welcha. Doplňte svoje jedlo lahodným vínom, ktoré vám na palube odporúčajú skúsený someliéri, alebo si vyberte zo zoznamu bezplatných miešaných nápojov, šampanského, pív, liehovín, teplých či studených nápojov.

Zábava na palube

Vyberajte si z viac ako 3 500 kanálov plných najnovších filmov a obľúbených televíznych relácií, ktoré sú v ponuke v niekoľkých jazykoch. Relaxujte pri hudbe z celého sveta alebo si zahrajte niektorú zo zábavných hier. Sledujte aktuálne správy, držte krok so svetom obchodu alebo sa pozrite na svoj obľúbený tím v akcii vďaka ICE TV Live vo vybraných lietadlách. Zostavte si svoj osobný playlist, smejte sa, nechajte sa rozplakať, skrátka sa na ceste do svojej cieľovej destinácie zabávajte.

Výber sedadiel

Výber sedadiel v triede Business je zdarma. Svoje sedadlo môžete veľmi jednoducho premeniť na vodorovné lôžko s pohodlným matracom a teplou prikrývkou.

Business Class Lounge

Užite si komfort ešte pred nástupom na palubu. Ak letíte s Emirates v triede Business Class alebo First Class alebo ste člen programu Emirates Skywards na úrovni Platinum alebo Gold, ste srdečne pozvaní na relaxáciu v niektorom zo salónikov, ktoré sa nachádzajú po celom svete. Vychutnajte si výber starostlivo pripravených čerstvých jedál a využite kompletnú barovú službu, zatiaľ čo budete sledovať aktuálne spravodajstvo na plazmových televíziách s veľkoplošnou obrazovkou. Vybavte si pred letom svoje pracovné záležitosti v plne vybavených biznis centrách, alebo sa len osviežte sprchou a odpočívajte.

Služba Chauffeur-drive

Pokiaľ poletíte Business triedou do Spojených Arabských Emirátov, môžete si zarezervovať bezplatnú službu Chauffeur-drive a po prílete z letiska a na letisko vás transferový vodič odvezie do/z hotela. 

Batožina

Pasažieri triedy Business majú povolené dva kusy príručnej batožiny: jeden príručný kufrík ktorého veľkosť nesmie presiahnuť 55x38x20 centimetrov, a jednu kabelku alebo batoh, s rozmermi maximálne 45x35x20 centimetrov. Hmotnosť každého kusu musí byť menej ako 7 kilogramov. Batožina na odbavenie môže vážiť do 40 kilogramov.

flyDubai


Kódové označenie FZ

flyDubai je nová a rýchlo rastúca letecká spoločnosť, ktorá bola založená kráľovským dekrétom dubajskej vlády v roku 2008. Spoločnosť sa službami radí do segmentu nízko-nákladových (low cost) aerolínií ako Ryanair, Wizzair či easyJET. V porovnaní s konkurenciou však flydubai ponúka vyšší komfort a servis. Hlavnou základňou flydubai sú letiská Dubai International Airport (DXB) a Dubai World Central – Al Maktoum International Airport (DWC).

Základné fakty

 • vznik 2008
 • letecké spojenie do 95+ destinácií
 • najmodernejšia flotila lietadiel typu Boeing 737-800 (58+ strojov)

Ako cestovať s flyDubai


Batožina

 • Economy class: 1x príručná batožina (max. hmotnosť 7 kg, rozmery 56x45x25cm) + 1x batožina na odbavenie (max. hmotnosť 20kg)
 • Business class: 2x príručná batožina (max. hmotnosť spolu 15 kg) + 1x batožina na odbavenie (max. hmotnosť 40kg)

Online Check-in a výber miesta

 • najskôr 24 hodín pred a najneskôr štyri hodiny pre odletom

Info: Výber sedadla formou miestenky je možné si doplatiť ako doplnkovú službu k cene letenky.

Na letisku

Spoločnosť flydubai prevádzkuje lety medzi Bratislavou a Dubajom a medzi Prahou a Dubajom z terminálu 2 na medzinárodnom letisku v Dubaji (DXB).

Počas letu

Spoločnosť flydubai má k dispozícii najmladšiu flotilu lietadiel na svete. Stroje typu Boeing 737-800 majú jednu uličku a 174 – 189 miest na sedenie v závislosti od konkrétnej konfigurácie tried ECONOMY a BUSINESS.

Economy class

 • voda počas letu
 • teplé jedlo, alko- a nealkoholické nápoje, čaj, káva a ďalšie občerstvenie za doplatok
 • zabudovaná obrazovka s multimediálnym programom za doplatok

Business class

 • polohovateľné sedadlá z kvalitnej talianskej kože
 • multimediálny systém
 • deka, vankúš, toaletné potreby
 • občerstvenie, alko a nealkoholické nápoje v cene
 • prednostné vybavenie a do salónikov Business Lounge

Mohlo by vás zaujímať

Počasie v Emirátoch Počasie v Emirátoch
Aké je počasie v Dubaji? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať do Emirátov?
Cookies Cookies
Počasie na Seychelách Počasie na Seychelách
Aké je počasie na Seychelách? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať na Seychely?
Počasie na Maledivách Počasie na Maledivách
Aké je počasie na Maledivách? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať na Maledivy?
Počasie na Mauríciu Počasie na Mauríciu
Aké je počasie na Mauríciu? Kedy a v ktorých mesiacoch je najlepšie cestovať na Maurícius?
Ramadán Ramadán
Čo je Ramadán? Ovplyvní Vás počas dovolenky?
Garančný list Garančný list
GDPR - ochrana osobných údajov GDPR - ochrana osobných údajov
FAQ - často kladené otázky FAQ - často kladené otázky
Všeobecné zmluvné podmienky (zájazd) Všeobecné zmluvné podmienky (zájazd)
Všeobecné zmluvné podmienky účasti na zájazdoch organizovaných DUBTOUR GROUP s.r.o.
Všeobecné zmluvné podmienky (ubytovanie) Všeobecné zmluvné podmienky (ubytovanie)
Všeobecné zmluvné podmienky sprostredkovania jednotlivých služieb cestovného ruchu
Reklamačný poriadok Reklamačný poriadok
Reklamačný poriadok cestovnej kancelárie DUBTOUR GROUP s.r.o.
Späť na začiatok stránky
OK
Načítava sa článok...
PAGE_IS_OK