32°C Dubaj

Sprievodca Dubajom
8 atrakcii za menej ako 3€ ✔

Byť turistom v Dubaji sa môže zdať ako drahá záležitosť, nie to však vždy pravda. Spoznajte 8 populárnych atrakcií ako prežiť celodenný program v Dubaji. Každá vás bude stáť menej ako 3€ na osobu.PLAVBA PO ZÁTOKE DUBAI CREEK

Spoznajte autentický život obyvateľov Dubaja na brehoch prírodnej zátoky Dubaj Creek. Nie nadarmo je Dubaj známy ako "Mesto života". Staré štvrte Bastakyia a Deira prekypujú aktivitou a ruchom. Vyskúšajte tradičný spôsob prepravy z jedného brehu na druhý populárnou drevenou loďkou Abra. Cena plavby jedným smerom je 1 dolár.
***


DUBAI MUSEUM

Len pár ulíc od zátoky Dubai Creek a historickej štvrte Bastakyia sa nachádza najväčšie múzeum v Dubaji. Pevnosť Al Fahidi tu stojí už viac ako 200 rokov a návštevníkom ponúka prehliadku arabskej kultúry a zvyklostí, ktoré pretrvali stáročia. Vstupné sú len 3 dirhamy (približne 1 euro). Prehliadky so sprievodcom sú v angličtine a úplne zadarmo!
***


PRECHÁDZKA PO PROMENÁDE
DUBAI WATER CANAL 

Niekoľko kilometrový vodný kanál otvorili v novembri 2016 a okamžite sa stal obľúbeným miestom medzi turistami a miestnym obyvateľstvom. Promenády, parkovo upravená zeleň, architektonicky zaujímavo riešené mosty a umelecké inštalácie robia z Dubai Water Canal skutočne pozoruhodné miesto.
***


DUBAJSKÉ METRO

Vedeli ste že dubajské metro je najdlhšie plne-automatizované metro na svete? A to nie je všetko. Keďže väčšina červenej linky vedie ponad cesty, mnoho turistov využíva metro ako spôsob panoramatickej prehliadky mesta. Cena lístka v rámci všetkých tarifných zón sa pohybuje na úrovni cca 10 dirhamov (cca 2,5 eura).
***


KÚPANIE SA V DUBAI MARINA

Moderná mestská štvrť Dubai Marina je prezývaná aj ako "Miami Blízkeho Východu". Nájdete tú vychytené hotely, mrakodrapy a fantastickú architektúru, stovky obchodov, reštaurácií, kaviarní a udržiavanú verejnú pláž s parkom. Vstup je samozrejme zadarmo.
***


DUBAI FOUNTAIN

Slávna dubajská fontána je skutočne unikátna. Je to najväčšia a zároveň aj najvyššia fontána na svete. Jej trysky dosahujú výšku neuveriteľných 100 metrov. Fantastické vodné predstavenia plné hudby, svetiel a naprogramovanej choreografie sú dostupné pre širokú verejnosť celkom zadarmo.
***


FOTO PRED BURJ AL ARAB

Legendárna veža v tvare plachetnice patrí neodmysliteľne k panoráme moderného Dubaja rovnako ako dnes najvyššia budova sveta. Hotel Burj Al Arab je zároveň jediný sedem-hviezdičkový hotel na svete. Ideálne miesto na vyhotovenie pamätných fotografií s plachetnicou v pozadí je pláž Sunset Beach v Umm Sequem.
***


HISTORICKÁ ELEKTRIČKA

Električka v centre mesta Downtown Dubai síce vyzerá staro ale nie je to tak. Je moderná kópia klasických dopravných prostriedkov, aké máme stále možnosť vidieť v mestách Istanbul či San Francisco. Downtown Trolley je ekologický hybrid s autentickým vzhľadom vyrobený v Londýne. Cena lístka z nákupného centra The Dubai Mall na námestie pred hotelom Vida Downtown je približne 10 dirhamov (2,5 eura).
***

#viaczazitkovDubaj

Ups, vyskytla sa chyba...
Zatvoriť
Zatvoriť
Potrebujete poradiť?
Potrebujete poradiť? Napíšte nám Vaše otázky a požiadavky. Náš tím špecialistov Vás bude kontaktovať. Všetky uvedené informácie slúžia výhradne pre interné potreby a nebudú nikde publikované, ani uverejnené.
  1. Odoslať
Napíšte nám váš názor
Záleží nám na tom čo si myslíte. Vaše odpovede sú pre nás dôležité. Pomôžu nám aby sme pre vás zlepšovali úroveň našich služieb. Ďakujeme Vám.

Všetky uvedené informácie slúžia výhradne pre interné potreby a nebudú nikde publikované, ani uverejnené.
  1. Odoslať